AUSTRIA: 10 NAJWIĘKSZYCH ATRAKCJI TYROLU

Austriacki Tyrol przyciąga turystów praktycznie o każdej porze roku.

Oferuje bowiem gościom zarówno wspaniałe tereny narciarskie i do uprawiania innych sportów zimowych, jak i przepiękne krajobrazy oraz zabytki i ciekawe miejsca zarówno w stolicy tego kraju związkowego, Innsbrucku, jak i wielu innych miejscowościach.

Co szczególnie polecają gospodarze, można dowiedzieć się z informacji o 10 największych tamtejszych atrakcjach, jakie otrzymaliśmy z Narodowego Biura ds. Promocji Austrii.

Śnieżna pokrywa jest biała, a oferta spędzenia wolnego czasu w pięciu lodowcowych ośrodkach narciarskich – bajecznie kolorowa i różnorodna. Tegoroczne tyrolskie wydarzenia zapewniają najwyższy poziom zadowolenia – otwarcie sezonu narciarskiego, koncerty, konkursy narciarskie, konkursy dla snowboardowców, festiwale i testiwale. Można tu także cieszyć się miłymi chwilami w ciszy i otoczeniu fascynującej przyrody.

1. Café 3.440 na Lodowcu Pitztal Do przygotowania dobrej kawy na wysokości powyżej 3 000 m n.p.m. potrzebne jest wyższe ciśnienie wody i większa ilość ziaren kawy niż w dolinie. W kawiarni Café 3.440 można miło spędzić czas. Na zawieszonej w przestrzeni platformie widokowej, w najwyżej położonej kawiarni Tyrolu skosztować można wyśmienitych ciast. A lodowe szczyty – są wisienką na torcie.

2. „Check you line” na Lodowcu Kaunertal Uzależnieni od freeride’u najchętniej zamieszkaliby na stoku. Na Lodowcu Kaunertal czekają dziewicze trasy z puszystym śniegiem. Aby zagwarantować bezpieczeństwo, na Weißseejoch umieszczono tablice informacyjne z opisanymi wariantami zjazdów. Znaleźć tu można wszystko, co ważne dla freeride’owców. Projekt „Check your line” uzupełniają warsztaty „Risk´n fun”.

3. Jaskinia lodowa na Stubaiu „Niebieski cud” w pobliżu górnej stacji Eisgrat: jaskinia lodowa o długości 130 metrów, szerokości 2 metrów i wysokości 2,5 metrów oferuje zwiedzającym interesującą trasę oraz imponującą porcję wiedzy. Tablice na trasie prezentują fakty dotyczące lodowców i ciekawostki na temat ich pochodzenia.

4. Narty w lecie na Lodowcu Hintertux Dla miłośników sportów zimowych sezon jest zawsze za krótki. Tymczasem na Lodowcu Hintertux trwa on 365 dni w roku. Nawet w ciepłych porach roku amatorzy narciarstwa znajdą tu dla siebie doskonałe warunki. Letnie słońce i śnieg to idealne połączenie, a narty same prowadzą wprost z lodowca do lodziarni w dolinie.

5. Restauracja „Ice Q“ ponad Sölden (Rettenbachferner) „Alpejska kuchnia” przyrządzana na wysokości 3.048 m n.p.m. smakuje jeszcze lepiej. Innowacyjna restauracja Bergbahnen Sölden na Gaislachkogel to architektoniczny majstersztyk, w którym skosztować można kulinarnych cudów. Restauracja ta była miejscem akcji nowego filmu o Jamesie Bondzie „Spectre” z Danielem Craigiem.

6. Trasa biegowa na wysokości na Lodowcu Pitztal Podczas gdy w dolinie pojawiają się już pierwsze ślady wiosny na trasie do biegów narciarskich na Lodowcu Pitztal nadal panują doskonałe warunki. Pomiędzy 3 a 7 kilometrem trasa osiąga wysokość do 2740 metrów n.p.m. Dodatkowo czeka tu 5 kilometrów trasy na wysokości Rifflsee. Trasy są dostępne dla amatorów techniki klasycznej i techniki dowolnej.

7. Naturalny Pałac Lodowy na Lodowcu Hintertux Pełna przygód wycieczka przez otwartą cały rok jaskinię lodową na Lodowcu Hintertux: z platformy widokowej na wysokości 3250 m n.p.m. na Gefrorenen Wand rozciąga się wspaniały widok na Alpy Zillertalskie, stąd trasa prowadzi do Lodowego Pałacu. Zwiedzający wyposażeni w kask i linę podczas wycieczki z przewodnikiem odkrywają między innymi kryształową komnatę, lodową kapliczkę i lodowcowe jezioro.

8. Top of Tyrol i wielokrtnie nagradzana restauracja Schaufelspitz na Lodowcu Stubai Platforma widokowa „Top of Tyrol” na wysokości 3210 m n.p.m. to wspaniała atrakcja z 360-stopniowym widokiem na Alpy Sztubajskie, Ortler i Dolomity. Restauracja Schaufelspitz to doskonałe zwieńczenie dnia pełnego przeżyć na Lodowcu Stubai. Tu skosztować można (dosłownie na najwyższym poziomie) duszonego mięsa wołowego z alpejskich pastwisk z waniliowym puree z pasternaku lub jabłkowego strudla z cynamonową pianką.

9. Platforma z widokiem na trzy kraje na Lodowcu Kaunertal Z platformy widokowej na Lodowcu Kaunertal rozciąga się widok na trzy kraje: Austrię, Włochy i Szwajcarię. Kolejka gondolowa z wagonikami dla 8 osób Karlesjoch dociera do międzynarodowego szczytu, gdzie stojąc na granicy można przyjąć oryginalną postawę – będąc jedną nogą w Austrii i jedną we Włoszech.

10. Imprezy z muzyką klubową i Adrenalincup w Sölden Ile czasu potrzeba by stopić kostki lodu na lodowcu? Podczas gorących imprez Electric Mountain Festivals z występami kultowych DJ-ów na Gaislachkogel? Niewiele! W podobnie gorącej atmosferze przebiegają sportowe zawody. Konkurs Adrenalincup obejmuje dziesięć dyscyplin: od klasycznych sportów alpejskich jak slalom gigant po freeride, zjazd z pomiarem prędkości, mix race czy zjazd po stoku z muldami.

Więcej informacji: www.gletscher.tirol.at

Tyrol z ponad dziesięcioma milionami odwiedzających gości i ponad 43 milionami noclegów w sezonie 2011/12 oraz 34 Regionalnymi Stowarzyszeniami Turystycznymi należy do wiodących miejsc wypoczynku w Alpach. Turystyka w Tyrolu ma blisko 200-letnią historię i liczne pionierskie osiągnięcia na koncie. Zarówno latem jak i zimą goście doceniają piękno przyrody, wysoką jakość obsługi i infrastruktury jak i znaną w świecie gościnność. www.tirol.at. Tirol Werbung GmbH z siedzibą w Innsbrucku jest organizacją marketingu turystycznego

Zdjęcia: Tirol Werbung

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top