ARABIA SAUDYJSKA: NOWOŚCI I UŁATWIENIA W PODRÓŻOWANIU

Arabia Saudyjska staje się coraz bardziej dostępna dla turystów. Ten do niedawna niemal całkowicie odizolowany od świata kraj konsekwentnie promuje swoje atrakcje i wprowadza ułatwienia dla tych, którzy chcą je poznać.

Od 1 kwietnia 2024 roku została obniżona wysokość obowiązkowej opłaty za ubezpieczenie turystyczne z 180 SAR do 95 SAR. Obniżka ta ma na celu zwiększenie przystępności wiz, co z pewnością pozytywnie wpłynie na turystykę w Arabii Saudyjskiej. Całkowita cena saudyjskiej e-wizy, zawierającej ubezpieczenie turystyczne, wynosi teraz 395 SAR, czyli około 100 EUR.

Saudyjska e/wiza

Choć w kalendarzu Arabii Saudyjskiej są tylko cztery święta publiczne, wszystkie – Founding Day, National Day, Eid Al-Fitr i Eid Al-Adha – są okazją do wyjątkowej celebracji. Iftar, czyli przerwanie postu podczas Ramadanu, celebrowany jest każdego dnia po zachodzie słońca. Natomiast Eid Al-Fitr to uroczyste święto oznaczające koniec Ramadanu.

Święta państwowe

Rijad przygotowuje się do odegrania wyjątkowej roli na światowej scenie w 2030 roku, kiedy to będzie gospodarzem EXPO. Tematem przewodnim wystawy będzie „Era zmian: razem dla przewidywalnego jutra”. Riyadh Expo 2030 ma pokazać, jak Saudyjczycy wyobrażają sobie lepszą przyszłość oraz jakie działania są podejmowane obecnie w celu kształtowania dostatniego i zrównoważonego jutra.

Expo 2030 w Rijadzie

Projekt NEOM, rozwijający się w regionie północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej, zaprezentował Treyam, główny resort wypoczynkowy, położony na styku morza i pustyni, które tworzą bajeczny krajobraz. Treyam oferuje gościom wznoszący się nad laguną pomost, na którym można się zrelaksować, odzyskać energię i cieszyć majestatycznym otoczeniem natury.

Treyam w NEOM

Dragon Ball to park rozrywki anime, położony w mieście Qiddiya, zaledwie 40 minut od Rijadu. Inspirowany siedmioma legendarnymi Smoczymi Kulami, będzie obejmował siedem różnych obszarów, które odtwarzają kultowe miejsca z oryginalnej serii. Ma stać się zapierającym dech w piersiach widowiskiem rozciągającym się na powierzchni ponad pół miliona metrów kwadratowych.

Park Rozrywki Deagon Ball

Szykuje się kolejny muzyczny sztorm! „MDLBEAST Soundstorm 2024” został oficjalnie potwierdzony! To najgłośniejszy na Bliskim Wschodzie festiwal muzyczny, który koncentruje się na muzyce elektronicznej, czerpiąc jednocześnie różnorodne inspiracje. Najgłośniejszy weekend w Rijadzie rozpocznie się w czwartek 12 grudnia i będzie trwał do soboty 14 grudnia. Bilety na to wydarzenie nie są jeszcze dostępne.

MDLBEAST Soundstorm

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top