APEL: NIE ŚMIEĆCIE PODCZAS MAJÓWKI

Nie śmiećcie podczas majówki, apelują organizatorzy Operacji Czysta Rzeka. A my dodajemy: ani w trakcie innych wyjazdów na łono przyrody, nad rzeki, jeziora, do lasów czy w góry! Zadbajmy o to, aby odpady jakie powstają podczas pikników, spacerów czy wycieczek rowerowych, trafiły do śmietników. Jeśli nie będzie takiej możliwości zabierzmy je ze sobą do domu i tam posegregujmy. Organizatorzy Operacji zachęcają też, aby na majówkowe wypady zabrać ze sobą pusty worek na śmieci i przy okazji posprzątać.

Do 8 maja w ramach tej inicjatywy odbędzie się jeszcze 117 zorganizowanych akcji sprzątania. 30 kwietnia to ostatni dzwonek na dołączenie do grona chętnych lub przygotowanie lokalnej operacji. Największa skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzek i okolic w Polsce pod hasłem „Operacja Czysta Rzeka” ruszyła po raz czwarty pod koniec marca. Do tej pory odbyło się ponad 270 akcji, w ramach których zebrano ponad 73 tony śmieci, ale raporty wciąż spływają do organizatorów. Największe zbieranie śmieci odbyło się w związku z Dniem Ziemi, który przypadał 22 kwietnia. W całej Polsce prawie 2500 osób wzięło udział w 178 akcjach.

„Przedłużamy świętowanie Dnia Ziemi z Operacją Rzeka do 8 maja. Bierzemy odpady w swoje ręce, bo każdego z nas stać na taki gest. Pamiętajmy też, że jak pojawimy się nad rzeką, jeziorem czy w lesie, to nie pozostawiajmy po sobie śladu w postaci śmieci. Niestety puste butelki i opakowania po jedzeniu to najczęstszy widok po biesiadowaniu na łonie natury. Majówka sprzyja częstszemu przebywaniu w plenerze, dlatego tak ważne jest, aby uczulić społeczeństwo, by podeszło odpowiedzialnie do relaksu i rozrywki na powietrzu” – mówi Daniel Parol, pomysłodawca i organizator Operacji Czysta Rzeka.

Uwaga! Rejestracja sztabów i wolontariuszy odbywa się elektronicznie poprzez stronę internetową: www.operacjarzeka.pl.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top