AIR ASTANA ZAPRASZA NA WIELKI JEDWABNY SZLAK

Na świecie panuje zaraza. Koronawirus Covid 19 ograniczył mobilność ludzi. Ruch turystyczny, zwłaszcza międzykontynentalny, zmalał niemal do zera. Linie lotnicze ograniczyły połączenia, a nawet zawiesiły wiele z nich. Ale w pewnym momencie, oby jak najszybciej, pandemia zostanie opanowana i życie, w tym podróże zagraniczne, zacznie powoli wracać, chociaż może nie od razu, do poprzedniego stanu. Czas przymusowej izolacji wielu zapalonych podróżników sprzyja jednak zastanowieniu się, dokąd będzie warto wybrać się, gdy stanie się to już możliwe i bezpieczne.

Kazachstańskie linie lotnicze Air Astana pod hasłem „Legendarny Jedwabny Szlak – Odkryj najciekawsze atrakcje Kazachstanu!” zapraszają i zachęcają do odkrywania pięknej, oszałamiającej natury i różnorodności tego kraju.

Przeżycia niepowtarzalnych chwil wśród bogactwa tamtejszej natury i wspaniałych krajobrazów w połączeniu z autentyczną kulturą nomadów.

   Uczestnictwa w tętniących życiem festiwalach i wydarzeniach kulturalnych, smakowania unikalnej lokalnej kuchni oraz poznania kazachskiej gościnności. Argumentów „za” mają sporo.

   1. Kraj ten rzeczywiście leży na historycznym Wielkim Jedwabnym Szlaku, którym przed wiekami na grzbietach wielbłądów transportowano towary z Dalekiego Wschodu do Europy i powrotem. Posiada, poza przyrodą i wspaniałymi widokami, także zabytki od czasów średniowiecza, ale równocześnie miasta i budowle na miarę XXI wieku. 

   2. Regularne loty Air Astana z Frankfurtu do Nur-Sultan i Ałmaty, z dogodnymi połączeniami z Polski, zapewniają krótki czas podróży i łaczność z innymi portami lotniczymi w Azji Środkowej.

   3. Linie te umożliwiają poznawanie nowoczesnych metropoli: Ałmaty i Nur-Sultan oraz tradycji regionów Turkiestaniu i Otraru. Z ofertą hoteli różnych kategorii, od 5-gwiazdkowych luksusów po pełne przygód noce w jurcie.

4.    Kazachstan oferuje zapierające dech w piersiach krajobrazy i imponujące góry. Jest prawdziwym rajem dla alpinistów, wędrowców i miłośników sportów zimowych, np. narty i snowboard w Shymbulak koło Ałmaty, w największym ośrodku narciarskim Azji Centralnej).

   5. Ponadto liczne atrakcje kulturalne wzdłuż legendarnego Jedwabnego Szlaku. Odkrywanie nie tylko Kazachstanu, ale również sąsiadujących z nim krajów takich jak piękny Uzbekistan, Kirgistan, lub wiele innych wspaniałych miejsc.

   6. Oferuje ponadto różnicowaną kuchnię, od wykwintnych restauracji – po tradycyjne koczownicze przysmaki, takie jak „Beshbarmak”.

   Warto zastanowić się nad tymi propozycjami i atrakcjami oraz w planach kolejnych podróży po świecie uwzględnić również Kazachstan i inne kraje Azji Centralnej.

   Ważna informacja: Obecnie do wjazdu na terytorium Republiki Kazachstanu wymagana jest wiza i negatywny test COVID-19. Warunki wjazdu są regularnie aktualizowane przez władze kraju i dlatego mogą w każdej chwili ulec zmianie.

 

    Zdjęcia: Ambasada Kazachstanu i Air Astana

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top