ZMIANY NA UKRAINIE

Spółka Wizz Air Holdings PLC, wraz ze spółkami zależnymi, restrukturyzuje swoją obecność na Ukrainie. Od 20 kwietnia br. Wizz Air Hungary będzie obsługiwać 8 tras na Ukrainie. 4 czerwca br. w Kijowie zostanie otwarta baza przewoźnika z jednym samolotem Airbus A320. Od 20 kwietnia br. spółka Wizz Air Ukraine, obecnie posiadająca dwa samoloty obsługujące 16 ukraińskich tras, zakończy działalność. Drugi Airbus A320 stacjonujący w Kijowie zostanie przeniesiony do nowej bazy operacyjnej Wizz Air w Koszycach. Od czerwca br. ze słowackiego lotniska będzie można polecieć do Bergamo oraz Doncaster-Sheffield.

 

 

RESTRUKTURYZACJA NA UKRAINIE

Po 20 kwietnia br. pasażerowie posiadający bilety na loty realizowane na trasach z Kijowa do: Budapesztu, Londynu Luton, Kolonii, Katowic, Dortmundu, Hamburga, Monachium Memmingen i Larnaki będą proszeni o zmianę rezerwacji na Wizz Air Hungary, tj. przewoźnika obsługującego te rejsy. Klientom zostanie zaoferowany pełen zwrot pieniędzy oraz możliwość zakupu biletów zastępczych, realizowanych przez Wizz Air Hungary, w tej samej cenie, co uprzednio zakupione bilety zgodnie z zasadą tzw. „Gwarancji niezmienności ceny Wizz Air”.

Z klientami posiadającymi bilety na trasach z Kijowa do: Barcelony Girona, Walencji, Kutaisi, Moskwy, Mediolanu Bergamo, Neapolu, Wenecji Treviso, oraz na trasach z Lwowa do: Mediolanu Bergamo, Neapolu, Wenecji Treviso, przewoźnik skontaktuje się w celu dokonania pełnego zwrotu pieniędzy.

Po wycofaniu dwóch samolotów z rynku ukraińskiego, były konieczne dalsze zmiany w działalności Wizz Air w tej części Europy. Powodem była m.in. utrzymująca się niestabilność na terenach wschodniej Ukrainy, spadek wartości oraz zmienność kursu lokalnej waluty, a także wpływ kontroli dewizowej. Restrukturyzacja ma w znaczący sposób złagodzić wpływ wspomnianych, negatywnych czynników na funkcjonowanie linii lotniczych i ma pozwolić na utrzymanie pozycji wiodącego przewoźnika na Ukrainie. Linie są gotowe do dalszego rozwoju, gdy sytuacja na rynku ulegnie poprawie. Restrukturyzacja operacji Grupy na Ukrainie oraz zamknięcie Wizz Air Ukraine ma nie wpłynąć na działalność gospodarczą grupy, w tym oraz kolejnych latach finansowych.

ZWROT PIENIĘDZY I ZMIANY REZERWACJI

Przewoźnik rozpoczął zwrot pieniędzy za odwołane loty. Aktualne informacje dotyczące zwrotów środków mają być przekazane drogą mailową, na adresy podane przy dokonywaniu rezerwacji biletu. Przewoźnik prosi wszystkich klientów Wizz Air Ukraine o sprawdzanie skrzynek mailowych.

Ze względu na fakt, iż linie telefoniczne Biura Obsługi Klienta Wizz Air są w ostatnim czasie bardzo obciążone i czas oczekiwania na połączenie wydłuża się, przewoźnik prosi klientów o telefon jedynie w wyjątkowych przypadkach. Numery do Biur Obsługi Klienta dla poszczególnych krajów to:

+380 44 206 4888

Języki: rosyjski i ukraiński

Czynne w godzinach: 7:00-21:00 CET

+48 22 432 4867

Języki: czeski i polski

Czynne w godzinach: 8:00-22:00 CET

+36 1 677 7139

Języki: angielski, francuski, niemiecki, węgierski, włoski, rumuński, hiszpański

Czynne w godzinach: 8:00-22:00 CET

GWARANCJA NIEZMIENNEJ CENY

Od 20 kwietnia br. do istniejących tras z Kijowa do Londynu Luton i Budapesztu, Wizz Air Hungary doda kolejne rejsy, które pokrywać się będą z zawieszanym rozkładem lotów spółki Wizz Air Ukraine. Mając na uwadze dobro pasażerów, po dokonaniu pełnego zwrotu środków, przewoźnik będzie oferował klientom Wizz Air Ukraine możliwość zakupienia biletów na loty Wizz Air Hungary. Pasażerowie będą mogli skorzystać z usługi „Gwarancja niezmienności ceny”, dostępnej dla rezerwacji na wybranych trasach Wizz Air Hungary przez określony czas i pod ściśle określonymi warunkami.

Klienci Wizz Air Ukraine będą mogli dokonać nowych rezerwacji, włączając bezpośrednie lub łączone loty w siatce połączeń Wizz Air, do lotnisk uwzględnionych w oryginalnej rezerwacji (z Wizz Air Ukraine), korzystając z usług Wizz Air Hungary. Jeżeli całość kwoty należnej za bilet przekroczy tę przypisaną rezerwacji z Wizz Air Ukraine, różnica zostanie w całości zwrócona pasażerom w formie środków, które będzie można wykorzystać na przyszłe loty z Wizz Air Hungary. Klienci kwalifikujący się do zwrotu różnicy w kwocie muszą poinformować o zaistniałej sytuacji Dział Obsługi Klienta Wizz Air Hungary i złożyć wniosek o przyznanie środków na konto Wizz Air. W takim przypadku Dział Obsługi Klienta przeleje odpowiednią kwotę na konto klienta w ciągu 30 dni od złożenia wniosku.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top