ZIEMIA ŁOMŻYŃSKA: APLIKACJA MOBILNA

 

 

Aplikacja mobilna „Ziemia Łomżyńska” to propozycja aktywnego spędzenia czasu w tej niezwykłej części Podlasia. Przewodnik mobilny obejmuje gminy położone w Dolinie Środkowej Narwi: Przytuły, Jedwabne, Wizna, Piątnica, Łomża, Miastkowo, Śniadowo, należące do Lokalnej Grupy Działania „Sąsiedzi”.

 

Obszar ten rozciąga się od granic Bagien Biebrzańskich do okolic Ostrołęki. Ziemia Łomżyńska to idealne miejsce dla turystów spragnionych spokoju i kontaktu z przyrodą oraz miłośników turystyki aktywnej – pieszej, rowerowej, kajakowej czy konnej.

 

Odpoczniemy tu w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi, gdzie możemy obserwować piękne bataliony i wiele innych rzadkich gatunków ptaków. Region słynie z cennych zabytków i obiektów kulturowych, na czele z łomżyńską starówką oraz XVI-wieczną katedrą; znany jest także znany z bogatego dziedzictwa kulinarnego (słynne pampuchy, rejbak czy fafernuchy).

 

Miłośnicy historii odnajdą tu wiele fascynujących punktów, takich jak Góra Strękowa – miejsce polskiego oporu 1939, miejsca związane z Bitwą pod Wizną stoczoną w trakcie Kampanii wrześniowej (zwaną polskimi Termopilami), forty w Piątnicy, zabytkowe cmentarze katolickie i żydowskie, etc. W aplikacji, opracowanej przez Amistad Group w oparciu o autorską technologię Treespot, znajdziemy najważniejsze atrakcje turystyczne regionu, a także bogatą bazę informacji praktycznych.

 

Poza paletą zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć, znajdują się tu również obiekty gastronomiczne i noclegowe, wszelkie informacje praktyczne na temat obiektów sportowych, rozrywkowych i rekreacyjnych, a także propozycje szlaków dla aktywnych. Każdy obiekt ma także swoją wizytówkę, która zawiera dane teleadresowe, zdjęcie oraz zwięzły opis.

 

Aby znaleźć interesujące nas miejsce możemy posłużyć się mapą, listą obiektów lub wyszukiwarką. Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest geolokalizacja użytkownika – dzięki wykorzystaniu technologii GPS, osoby korzystające z aplikacji mogą sprawdzić nie tylko swoje położenie, ale też podejrzeć, gdzie znajduje się konkretny obiekt. Zawiera także planer, przydatny do zwiedzania w terenie wybranych miejsc przyrodniczych i zabytków.

 

Aplikacja działa w trybie online i offline na smartfonach i urządzeniach mobilnych z systemem Android. Aplikacja została opracowana w ramach projektu pt. „Mobilny system informacji turystycznej LGD Sąsiedzi”. Aplikacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 ” Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na 2007-2013. Instytucja Zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Europejski Fundusz Rolny na Rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

 

Aplikację można bezpłatnie pobrać w sklepie Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.ziemialomzynska

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top