ŻEGNAJ MARKU

Zmarł Marek Mazur (1952-2022), wieloletni pracownik TVP, podróżnik i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”.

     Marka Mazura poznałem w 1989 roku na spotkaniu w gabinecie twórcy Teleexpressu Józka Węgrzyna, w tym czasie „kuszony”, by powrócić do TVP (z której zostałem wyrzucony w stanie wojennym). Marek, z którym szybko znaleźliśmy „wspólny język”, gorąco mnie namawiał, abym dał szansę nowym czasom. Do telewizji jednak nie wróciłem, za to powstało Stowarzyszenie Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter” i Marek praktycznie od początku był jego aktywnym członkiem.

     Z kamerą wędrował po Kolumbii, Peru, Boliwii, Brazylii, RPA, Borneo, Singapurze, długo by wymieniać kraje na kilku kontynentach, które odwiedził. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako świetny operator, telewizyjny realizator, a co najważniejsze dla nas, wspaniały Kumpel, na którego zawsze można było liczyć.

    Życie Go nie oszczędzało: przedwczesna śmierć żony, problemy ze zdrowiem (cudem uratowany przed laty w Kanadzie). Pomimo całego tego ciężaru zawsze pogodny, dowcipny, nieskoncentrowany tylko na sobie, lecz otoczeniu. Żegnaj przyjacielu!

Sławomir Bawarski

Prezes SD-P „Globtroter”

Pogrzeb, poprzedzony mszą żałobną, odbędzie się w czwartek 29 grudnia br. o godz. 13.00 w kościele św. Anny w Grodzisku Mazowieckim przy Placu Króla Zygmunta Starego 2A, po której nastąpi odprowadzenie na Stary Cmentarz Parafialny.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top