WIEDEŃ: WORKSHOP & TANIEC

Wien Tourismus, przy pomocy Austria Info w Polsce, zorganizował 16 września w Warszawie, pod tytułem Wiedeński Workshop & Taniec, wieczór dla polskiej branży turystycznej. Z udziałem również zaproszonych nielicznych dziennikarzy – w tym przedstawiciela naszego portalu. Poświęcony on został prezentacji austriackiej stolicy i jej największych atrakcji. Wiedeńscy goście przedstawiali swoją ofertę na pięciu stoiskach.

WIEN TOURISMUS ( www.wien.info ), które reprezentowała Barbara Pargfrieder, to oficjalne biuro marketingowe reprezentujące stolicę na rynku turystycznym. Jest ono partnerem dla tour operatorów i biur podróży, pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów z wiedeńskimi hotelami, biurami turystyki przyjazdowej, restauracjami oraz innymi firmami świadczącymi usługi.

 

Udziela również szczegółowych informacji na temat oferty turystycznej Wiednia, współpracuje przy organizowaniu akcji reklamowych, wyjazdów studyjnych oraz udostępnia materiały reklamowe na temat tego miasta. Wśród licznych propozycji przedstawionych w Warszawie, znalazły się również wycieczki po austriackiej stolicy z przewodnikami w języku polskim.

 

BOTROS INCOMING ( www.botros.at ) , drugi z uczestników workshopu, reprezentowany przez Olafa Dicka, jest średniej wielkości firmą działającą od ponad 10 lat. Oferuje ona profesjonalną obsługę agentów i biur podróży zajmujących się turystyka zagraniczną.

 

Specjalizuje się w organizacji seminariów, wyjazdów motywacyjnych, konferencji, targów itp. Wśród jej propozycji dla grup incentive są tak typowe wiedeńskie atrakcja jak lekcje walca, seminaria poświęcone pieczeniu strudla, wycieczki do winnic oraz przejażdżki bryczkami po zabytkowym centrum Wiednia.

 

VIENNA TOURS ( www.viennatours.at ) – reprezentował je Gabriel Borochov – jest wiedeńskim biurem specjalizującym się głównie w turystyce przyjazdowej, wypożyczaniu limuzyn i organizacji zwiedzania miasta autokarem. W ofercie ma także rezerwację hoteli na terenie Austrii i państw sąsiednich oraz organizowanie imprez na specjalne okazje.

 

Sprzedaje ponadto miejsca w Grand Tirolia Golf & Ski Resort w Kitzbühel położonym w samym środku pola golfowego Eichenheim, zarezerwowanego wyłącznie dla gości. A należąca do Vienna Tours firma Red Bus City Tours oferuje 1,5 i 3,5 godzinne zwiedzanie Wiednia w języku polskim autokarami oraz autobusami z odkrytymi dachami.

 

HAUS DER MUSIK DAS KLANGMUSEUM ( www.hdm.at ) to Dom Muzyki w Wiedniu. Wyróżniona Austriacką Nagrodą Muzeów nowoczesna, interaktywna placówka na wiedeńskiej Starówce, a zarazem miejsce założenia słynnej orkiestry Filharmoników Wiedeńskich, którym poświęcone jest osobne muzeum. Zwiedzając Dom Muzyki można odbyć podróż w czasie na przestrzeni historii muzyki, do epoki wielkich mistrzów i wiedeńskiej tradycji muzycznej.

 

Na 6 piętrach znajduje się fascynujący świat muzyki i dźwięku. Można tam m.in. wypróbować swoje predyspozycje stojąc przy wirtualnym pulpicie dyrygenckim, skomponować własny walc lub eksperymentować z dźwiękami, odgłosami oraz instrumentami, które spotkać można jedynie w tym muzeum.

 

ITALIAN TRAVEL SERVICE ( www.italiantravelservice.eu ) – piąty wiedeński uczestnik workshopu już od 25 lat oferuje szeroką paletę usług turystycznych na terenie Austrii, Niemiec i Włoch. M.in. dla grup turystycznych, młodzieżowych, wycieczek seniorów, organizację seminariów, konferencji, kongresów i wyjazdów motywacyjnych. Zapewnia nie tylko odpowiednie lokum i wyżywienie na dowolna imprezę, ale także wypożyczenie potrzebnego sprzętu, pozyskanie artystów itp.

 

Po dwugodzinnych rozmowach z kilkudziesięcioma ( wcześniej zarejestrowało się ich ponad 40 ) przedstawicielami polskiej branży turystycznej odbyła się część towarzyska. Z grupową nauką tańców – od wiedeńskiego walca po nowoczesne – prowadzoną przez austriackich instruktorów, tańcami oraz atrakcyjnym bufetem zimnym i gorącym, z wiedeńskimi winami: białym Wiener Gemischter Satz 2008 i czerwonym Blauer Zweigelt Bisamberg 2007 z piwnic Christ w Wien – Jedlersdorf. Był to udany wieczór.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top