WARSZAWA: WYSTAWA „OPEN A DOOR TO ISRAEL”

W dniu 10 marca br. Ambasada Izraela w Warszawie zorganizowała konferencję prasową, poprzedzającą otwarcie wystawy, którą będzie można oglądać w hali wystawowej w „Soho Factory”, popularnym centrum wystawienniczym na Pradze. Otwarcia ekspozycji w imieniu organizatora dokonała Pani Anna Azari, J.E. Ambasador Izraela w Polsce, która powiedziała, że celem wystawy jest pokazanie innego, różnego od stereotypu oblicza Izraela, kraju otwartego na innowacje, łączącego tradycję z nowoczesnością. W imieniu miasta – gospodarza imprezy głos zabrał wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak. Obecna była również, reprezentująca twórcę instalacji wystawowej Zavi Apfelbaum – z-ca dyrektora Departamentu Zarządzania Marką w MSZ Izraela.

 

Multimedialna instalacja „Open to door to Israel” odwiedzi tylko 4 europejskie stolice: Rzym, Warszawę, Paryż i Moskwę. „Podróż” wystawy rozpoczęła się w listopadzie 2015 r. w Izraelu. W styczniu ekspozycja gościła we Włoszech, w Muzeum Vittoriano. Z Warszawy pojedzie do Paryża, gdzie zostanie zaprezentowana w Luwrze.

W maju instalacja zakończy swoją siedmiomiesięczną podróż po Europie, ekspozycją w Moskwie. Latem wystawa opuści Europę, aby w sierpniu zostać pokazaną podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, a następnie pojedzie do Sao Paulo oraz Szanghaju i Pekinu. W 2017 roku instalację będzie można obejrzeć w Stanach Zjednoczonych.

Jak widać, Warszawa znalazła się w elitarnym gronie miast, które będą mogły gościć u siebie tę wystawę. Ambasada Izraela bardzo starała się o jej przyjazd właśnie do Warszawy.

„OPEN A DOOR TO ISRAEL” to instalacja składająca się z 9 ogromnych ekranów, zamkniętych w interaktywnych drzwiach, po których otwarciu zwiedzający mogą zobaczyć multimedialną prezentację, zaprojektowaną z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Po ich otwarciu goście zobaczą zupełnie inne oblicze Izraela aniżeli to znane powszechnie z dotychczasowych medialnych przekazów, będą mogli wejść w interakcję z oglądanym obrazem, czyli niemal namacalnie poczuć współczesny Izrael i poznać twórczą energię jego mieszkańców.

Można będzie zagrać w matkot – czyli popularne na Bliskim Wschodzie rakietki plażowe, wcielić się w Disc jockey’a na jednej z izraelskich imprez muzycznych, czy zajrzeć do lodówki w izraelskim domu.

A także wziąć udział w interaktywnym quizie ze znajomości różnych dziedzin życia i faktów związanych z Izraelem, a nawet zrobić sobie wspólne zdjęcie z wybraną osobą, które po podaniu adresu mailowego zostanie nam przysłane.

Instalacja płynnie przenosi uczestników tej niezwykłej wyprawy ze świata pełnego nowatorskich technologii, zmieniających codzienne życie do opowieści o dziedzictwie kulturowym tego kraju.

Do tego, w ramach instalacji, na ekranie o szerokości 12 m, wyświetlany jest 9-minutowy film z udziałem robota wyposażonego w pneumatyczne ramię, które pokazuje niezwykły świat Izraela, tętniący życiem, nasycony kolorami, twórczy i ekscytujący, pełen innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Jest to też opowieść o dziedzictwie Izraela, przedstawiona w nowatorski i multimedialny sposób. Wystawę można zwiedzać od 12 do 20 marca 2016 r. w Soho Factory, w hali nr 16, przy ul.Mińskiej 25, w pon.- czw. w godz. 9.00-16.00, a pt – niedz. 10.00-20.00

 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top