WARSZAWA: TARGI WIATR I WODA 2016

W Centrum Wystawienniczym przy ul. Marsa w Warszawie w czwartek 10 marca otwarte zostały 28. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2016. Największa impreza tego typu w naszej części Europy. Potrwają one do niedzieli, 13 bm. Uczestniczy w nich ponad 400 wystawców z Polski i zagranicy. Partnerem Targów jest Magazyn „Żagle”, sponsorem firma Henri Lloyd, a miastem partnerskim Gdynia uważana za żeglarską stolicę naszego kraju. W dwu wielkich halach targowych oraz dostawionego do nich dużego pawilonu namiotowego, dominują i najbardziej zwracają uwagę piękne jachty żaglowe różnych typów ze stoczni kilku krajów.

 

Wystawiane są ponadto luksusowe łodzie motorowe od wielkich do małych motorówek, pontony, skutery wodne i inne typu jednostek pływających. Wśród nich w ogromnym wyborze kajaki wielu typów wykonane z różnorodnych materiałów, deski surfingowe i inny sprzęt pływający.

Znacząca jest również oferta akcesoriów żeglarskich: silników, sprzętu asekuracyjnego i ratunkowego, instrumentów nawigacyjnych i elektroniki jachtowej. A także odzieży i obuwia żeglarskiego oraz sportowego wystawianego zarówno przez ich producentów jak i dystrybutorów.

Obecność na tych targach stała się też okazją do prezentacji i promocji turystycznych oraz wodniackich regionów z kraju i zagranicy oraz wodnych szlaków turystycznych, akwenów wodnych, przystani itp.

Przykładowo można wymienić Kanał Augustowski, Pętlę Wielkopolską, Obwód Kaliningradzki, Warmię i Mazury, a także poszczególne jeziora, np. węgierski Balaton i nasze Bełdany. Nie zabrakło także paru typów samochodów do transportu łodzi i kajaków.

Tradycyjnie wystawiane są nowości oraz premiery sprzętu i akcesoriów przygotowanych przez firmy – wystawców na tegoroczny sezon. W programie targów jest również wiele imprez związanych z nimi bezpośrednio lub towarzyszących im.

W czwartek, w dniu otwarcia a zarazem branżowym, poza uroczystym otwarciem imprezy odbyło się wręczenie nagrody magazynu „Żagle” Jachtowi Roku 2016 w Polsce. Ponadto premiera jachtu Nautika 1150 Voyage.

W piątek 11 bm. odbędzie się impreza zapowiadająca Mistrzostwa Europy ORC w Gdańsku w 2017 roku, wręczenie nagród w konkursie fotograficznym Pantaenius Jacht Foto, prezentacja idei Nagrody Federacji Szkół Żeglarskich ISSA oraz kilka innych imprez.

Na sobotę 12 bm. zaplanowano wręczenie „Gwoździ Targów WIATR i WODA” – nagrody miesięcznika „Żagle” oraz nagrody za najładniejsze stoisko na tegorocznych targach. Ponadto premierę jachtu Nautyka 1150 Voyage Delphia Yachts, wręczenie nagrody „Przyjazny Brzeg” oraz nagrody PTTK za najbardziej atrakcyjną ofertę podwodnej turystyki krajowej.

A także wiele innych imprez, m.in. poświęconych Igrzyskom Olimpijskim w Rio de Janeiro 2016, podsumowaniu Baltic Tall Ships Races 2015 i zapowiedzi The Tall Ships’ Races Szczecin 2017, spotkaniom z wybitnymi żeglarzami, kajakarzami itp. Pod względem liczby imprez – w programie znajduje się ich 23 – będzie to bardzo bogaty dzień.

Podobnie zresztą niedziela 13 bm. z 20 imprezami. M.in. prezentacją programu żeglarskiego Gdyni w 2016 r., wręczeniem kilku nagród, relacją z rejsu po Karaibach, prezentacją projektu „Setką przez Atlantyk 2016” oraz nowej książki kpt. Krzysztofa Baranowskiego itp.

Podczas trzech dni – od piątku do niedzieli – odbędą się również spotkania z autorami książek żeglarskich i ich prezentacje.

Więcej na temat targów i ich programu znaleźć można na www.wiatriwoda.pl.

 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top