WARSZAWA: KONCERT MUZYKI POLSKIEJ

Z okazji obchodów 1050-lecia Państwa Polskiego 10 kwietnia o godz. 12 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego S1 w Warszawie, odbędzie się koncert. Weźmie w nim udział ok. 150 wykonawców (licząc z członkami orkiestr i chóru). W programie znajdą się utwory kompozytorów polskich. Organizatorem wydarzenia jest Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st. nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie (ZPOSM). To kolejne wydarzenie muzyczne i pierwszy koncert organizowany przez szkołę z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Młodzi muzycy – uczniowie ZPOSM i pedagodzy – zaprezentują wyłącznie dzieła kompozytorów polskich, głównie XIX i XX wieku, a także najnowsze kompozycje z obecnego stulecia.

 

W programie znajdą się utwory największych polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Henryka Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz (patronki szkoły), Mieczysława Karłowicza, Tadeusza Bairda, czy Feliksa Rybickiego. Zaprezentowane zostaną także dzieła mniej znanych szerokiej publiczności kompozytorów, m.in.: Macieja Małeckiego, Stefana B. Poradowskiego, Juliusza Zarębskiego, czy Mariana Sawy. Wśród kompozytorów będzie też Aleksandra Chmielewska – absolwenta szkoły, obecnie studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

W programie znalazła się też muzyka filmowa m.in. Henryka Kuźniaka z filmu „Vabank”. 5 czerwca ZPOSM organizuje kolejny koncert na Zamku Królewskim. W programie mają znaleźć się także utwory polskich kompozytorów. W najbliższych planach Wolska Szkołą Muzyczna ma wyjazd do Antwerpii z koncertem w ramach „Dzieci wspólnej Europy”. Bilety, w cenie 15 zł, będą w sprzedaży w Studio S1 godzinę przed koncertem.

 

Zdjęcia autorki

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top