WARSZAWA – KAIR NON STOP

27 października br. o godz. 22.30 wystartował pierwszy samolot na wznowionej po latach przerwy trasie Warszawa – Kair. Nowe połączenie umożliwi Polakom poznawanie jednego z najciekawszych i największych miast Afryki oraz pozwoli na łatwiejsze planowanie własnych wyjazdów do Egiptu.

 

Wznowienie połączenia lotniczego Warszawa – Kair to odpowiedź Polskich Linii Lotniczych LOT na coraz większe zainteresowanie pasażerów lotami do Egiptu. Kraj Faraonów to od kilku lat najczęściej wybierany przez Polaków kierunek egzotycznych podróży zagranicznych.

 

 

Rokrocznie ponad pół miliona rodaków wyjeżdża na wczasy do Egiptu. Bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Warszawą a Kairem zdecydowanie ułatwi polskim turystom samodzielną organizację wycieczek do tego kraju. Podróż z Warszawy do Kairu potrwa 3 godziny i 50 minut. Loty do Kairu będą realizowane samolotami Boeing 737-400, trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i soboty. Powrót z Kairu do Warszawy będzie możliwy we wtorki, czwartki i niedziele.

 

Bardzo cieszy nas informacja, że PLL LOT zdecydował się na wznowienie bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy Warszawą a Kairem. Zabiegaliśmy o to już od kilku lat. Dzięki temu połączeniu polscy turyści, coraz liczniej odwiedzający Egipt, będą mieli ułatwiony dostęp do tak wspaniałego miasta jakim jest Kair. – mówi Ahmed Shokry, Radca ds. Turystyki Ambasady Egiptu w Polsce.

 

Kair to tętniąca życiem stolica Egiptu. To miasto pełne kontrastów, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością, a Wschód miesza się z Zachodem. Autor „Baśni z tysiąca i jednej nocy” zwykł mówić, że kto nie był w Kairze, ten nie widział świata”. Do najważniejszych atrakcji Kairu należy Muzeum Egipskie, Dzielnica koptyjska, Cairo Tower, Cytadela, Miasto Umarłych, najstarszy bazar na Bliskim Wschodzie – Khan el-Khalili, Sfinks i oczywiście wspaniałe Piramidy w Gizie. Warszawę i Kair łączą najdłuższe stosunki dyplomatyczne. Teraz znowu bezpośredni lot, który jest krótki i przyjemny – dodaje Ahmed Shokry.

 

Zdjęcia: Trumna faraona Tutenchamona w Muzeum Egipskim i Alabastrowy Meczet – Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top