WARSZAWA: FESTYN PATRIOTYCZNY NA CYPLU CZERNIAKOWSKIM

 

 

13-14 września 2014 r. w Warszawie na Cyplu Czerniakowskim po raz pierwszy odbędzie się niezwykła impreza patriotyczno-historyczna – festyn „Tobie Ojczyzno”. Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Siła i Honor im. gen. Sławomira Petelickiego, wraz ze współorganizatorami Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM oraz Miastem stołecznym Warszawa przygotowały urozmaicony program z niepowtarzalnymi i ciekawymi atrakcjami, zarówno dla starszych jak i młodszych widzów. Patronat Honorowy nad warszawską imprezą objęli: Minister Obrony Narodowej, Minister Spraw Wewnętrznych, Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Mazowiecki, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Wojska Polskiego. Festyn „Tobie Ojczyzno” to impreza rekreacyjna o charakterze patriotycznym, organizowana w Warszawie i skierowana do wszystkich mieszkańców stolicy i okolic.

 

Unikatowym wydarzeniem w ramach festynu będzie Memoriał im. gen. Sławomira Petelickiego, twórcy jednostki wojskowej GROM, który uświetni przygotowany we współpracy z Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM pokaz działań operacyjnych jednostek specjalnych na Wiśle. W programie wydarzenia znajdą coś dla siebie zarówno pasjonaci historii i militariów, jaki i rodziny z dziećmi.

 

Wśród największych atrakcji 2-dniowego festynu znajdą się m.in. pokazy służb mundurowych oraz ratowniczych, a także wystawy statyczne nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia będącego na wyposażeniu wojska. Młodszych widzów z pewnością zainteresują pokazy i możliwość udziału w grach strategicznych, pokaz rekonstrukcji historycznych i sprzętu z okresu II wojny światowej, warsztaty sztuk walk wschodnich czy pokaz walki na miecze.

 

Program przewiduje również projekcję filmów historycznych przekazanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz występy Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Festyn „Tobie Ojczyzno” ma na celu kultywowanie tradycji patriotyczno-historycznych, promocję Sił Zbrojnych RP i zwiększanie świadomości postaw patriotycznych wśród społeczeństwa.

 

Poprzez lokalizację wydarzenia na niezwykle malowniczym, położonym nad brzegiem Wisły Cyplu Czerniakowskim organizatorzy chcą również wspierać promocję miasta. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Wszystkich pragnących być na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi imprezy zapraszamy na fanpage wydarzenia https://www.facebook.com/TobieOjczyznoFestyn oraz na stronę www.tobieojczyzno.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top