WARSZAWA: CHOPIN I STRAUSS – WIEDEŃSKI ODLOT W TRÓJWYMIARZE

W sobotę 25 sierpnia o godz. 10.00 w Warszawie na placu przed kościołem św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu dojdzie do niezwykłego spotkania – Fryderyk Chopin uściśnie dłoń Johanna Straussa. Dzięki najnowocześniejszej technologii postaci dwóch wybitnych kompozytorów „ożyją”. Chopin i Strauss będą nie tylko rozmawiali między sobą, ale również z zebraną na placu publicznością.

 

Na wszystkich odwiedzających imprezę czeka również niezwykła gra – human joystick. Uczestnicy zabawy za pomocą ruchu rąk będą sterowali przelatującym przez Wiedeń Straussem. Impreza potrwa tydzień. Augmented reality czyli „rozszerzona rzeczywistość” to projekt, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

 

Na warszawskim Trakcie Królewskim stanie ogromny ekran diodowy, z którego do wizyty w Wiedniu zachęcać będą dwie wirtualne postacie – Strauss i Chopin. Jak to działa? Dwóch ukrytych przed oczami widzów aktorów, zostanie podpiętych do specjalnej aparatury, która oddtworzy każdy ich ruch – nie tylko gesty, ale i mimikę twarzy.

 

Dzięki umieszczonej nad ekranem kamerze aktorzy dostaną podgląd na to, co dzieje się na placu, a dzięki mikrofonom będą mogli wchodzić z publiką w dialog. Widzowie prócz dwóch wybitnych kompozytorów na ekranie zobaczą również siebie – tym samym staną się częścią wirtualnego świata. Będzie to zatem jedyna i niepowtarzalna okazja, by zrobić sobie zdjęcie z Fryderykiem Chopinem, czy pogawędzić z Johannem Straussem.

 

Kolejny element imprezy – gra „human joystick” – działa podobnie jak konsole do gier z technologią „move” i „kinect” – w naszym przypadku uczestnicy gry nie będa jednak musieli trzymać w rękach specjalnego kontrolera, lecącym przez Wiedeń Straussem będa sterować tylko rękami. Za pomocą ruchu dłoni w lewo lub w prawo należy pokierować wirtualną postacią Johanna Straussa tak, aby przeleciała ona przez zbliżające się złote ramy.

 

Przelot przez ramę premiowany jest punktami, zderzenie z nią powoduje naliczenie punktów karnych, a przelot obok oznacza ich brak. Dla najlepszego gracza Biuro Promocji Wiednia – WienTourismus ufundowało nagrodę – weekend w luksusowym wiedeńskim hotelu wraz z przelotem z Warszawy. „Chopin kontra Strauss – wiedeński odlot w trójwymiarze” to kolejny interesujący projekt przygotowany przez Biuro Promocji Wiednia WienTourismus.

 

Od 2010 roku wiedeńczycy zaskakują Europę nietypowymi pomysłami marketingowymi. I tak na przykład na Trafalgar Square w Londynie podwieszone na linach na wysokości 21 metrów pary tańczyły walca…równolegle do chodnika, w Warszawie, Mediolanie i Rzymie budynki w centrach miast stawały się ogromnymi ekranami do multimedialnych projekcji, natomiast dworzec w Paryżu zamienił się w ogromną galerię sztuki. Cykl nietypowych imprez, które mają podkreślić charakter współczesnej stolicy Austrii, metropolii która niezwykle zręcznie łączy tradycję i nowoczesność funkcjonuje pod nazwą „Wiener Leuchttürme“.

 

Zdjęcia Wiednia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top