TYROL POŁUDNIOWY: ATRAKCJE ZIMOWO-WIOSENNE

Sezon narciarski zbliża się ku końcowi, a Południowy Tyrol, włoski region turystyczny, wciąż zaskakuje turystów nowymi pomysłami.

 

Snowrafting, relaks w lodowym barze czy nocleg w prawdziwym igloo to nowe propozycje dla narciarzy.

 

Snowrafting na lodowcu W Maso Corto na lodowcu Val Senales/Schnalstal w Południowym Tyrolu wybudowano pierwszy we Włoszech stok snowraftingowy.

 

Można po nim zjeżdżać specjalnie przygotowanym pontonem jedno- lub wieloosobowym. Dwukrotny zjazd osoby dorosłej kosztuje 12 €, dziecka – 10€. Dla grup przewidziano zniżki. Wiecej na ten temat na http://www.valsenales.com/news.en

 

LODOWA KOPUŁA 

W 18-metrowej kopule na lodowcu na wysokości 3200 metrów n.p.m. w dolinie Val Senales, co roku odbywa się festiwal muzyki lodowej, podczas którego muzycy grają na instrumentach wykonanych z lodu. Kopuła znajduje się zaledwie 1 km od miejsca, gdzie kilkanaście lat temu odkryto ciało „Ötzi’ego”, czyli Człowieka Lodu.

 

Akustyka wnętrza lodowej budowli jest wręcz zjawiskowa. W każdą niedzielę w dniach od 8 marca aż do Wielkanocy (4 kwietnia) w godzinach od 14.00 do 17.00 jej wnętrza są dostępne dla wszystkich poszukujących alternatywnych sposobów na Apré ski. Przy muzyce można miło spędzić czas przy lodowym barze, popijając przy tym oryginalne drinki.

 

Do lodowej „katedry” można dotrzeć w kilka minut korzystając z kolejki górskiej Grawand z miejscowości Maso Corto/Kurzras. Więcej informacji na: www.icefestival.it

 

NOC W PRAWDZIWYM IGLOO 

 

Do końca tegorocznego sezonu narciarskiego warto wybrać się do prawdziwego igloo, które znajduje się niedaleko schroniska Bella Vista także w Val Senales. Obok igloo wybudowano saunę i jacuzzi, które zapewniają wyjątkową okazję do kąpieli na świeżym powietrzu na wysokości 2845 m n.p.m.

 

Temperatura wewnątrz igloo wynosi ok. -3ºC, a ciepły śpiwór ułożony na owczej skórze zapewnia komfortowy nocleg nawet, gdy temperatura na zewnątrz spada do -30ºC! Organizatorzy zapewniają transport skuterami.

 

Na gości czeka także gorący napój powitalny, kolacja z 4 dań, butelka szampana oraz śniadanie. Cena za dobę wynosi 105 €/os. w weekend i 99 €/os. w tygodniu. www.goldenerose.it/en/mountain-hut-bella-vista/igloo Więcej informacji na stronie www.suedtirol.info.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top