TURYSTYCZNE UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE W TU EUROPA

Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA SA wchodzi w nowy segment ubezpieczeń i rozszerza ich zakres o polisy zdrowotne. Będzie je dystrybuować w biurach podróży, w kanale bancassurance oraz przez internet. Jest to ubezpieczenie opracowane we współpracy z MED CASCO – firmą, która zapewni ubezpieczonym organizację świadczeń medycznych.

 

Sprzedaż polis w biurach turystycznych rozpoczęła się w lipcu. Ubezpieczenie zdrowotne oferowane przez EUROPĘ obejmuje koszty świadczeń medycznych i assistance medycznego, a także koszty rezygnacji z wycieczki, anulowania biletu podróżnego i noclegów.

 

 

Wykupienie go umożliwia ubezpieczonym skorzystanie ze świadczeń medycznych czy rehabilitacji nawet do trzech lat po wypadku komunikacyjnym lub innym nieszczęśliwym wypadku. Nie ma także limitów w ilości wizyt u lekarzy, a zatem jeśli zajdzie potrzeba nawet wielokrotnego korzystania z konsultacji np. ortopedy czy specjalistycznych badań. Oferta EUROPY charakteryzuje się ponadto wysokim wiekiem możliwości przystąpienia do tego ubezpieczenia – aż do ukończenia 70 lat.

 

– Ten rodzaj polisy zapewnia poczucie bezpieczeństwa, opieki i komfortu leczenia. Wyróżnia się bardzo szerokim zakresem świadczeń medycznych, oferując m.in. opiekę lekarzy aż trzynastu specjalizacji, internisty oraz wizyty domowe. Jej mocną stroną jest także dostęp do nieograniczonej liczby placówek medycznych w Polsce – mówi Krzysztof Mędrala, wiceprezes TU EUROPA SA. Ubezpieczenie to zapewnia kontynuację leczenia po powrocie do kraju z wakacji, jeśli podczas pobytu za granicą wydarzył się nieszczęśliwy wypadek.

 

 – Wygoda korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego EUROPY polega na tym, że klient otrzymuje bankową kartę prepaid, zasiloną środkami na pokrycie kosztów leczenia. Są one aktywowane w chwili, gdy zachodzi potrzeba zapłacenia za zabiegi medyczne. Dzięki temu rozwiązaniu klient nie musi wykładać z własnej kieszeni pieniędzy na leczenie, a następnie czekać na ich zwrot – dodaje Wojciech Pawlik, prezes MED CASCO.

 

Wypadki komunikacyjne i inne nieszczęśliwe wypadki w podróży powodują bardzo często obrażenia wymagające długotrwałego i kosztownego leczenia. Niezbędna jest wówczas skomplikowana rehabilitacja oraz zakup drogiego sprzętu umożliwiającego powrót do zdrowia. Ze statystyk policyjnych wynika, że w ciągu ostatnich 10 lat doszło w Polsce do ponad pół miliona wypadków drogowych. Rannych zostało w nich ponad 600 tysięcy osób.

 

Tylko w ub.r. na polskich drogach wydarzyło się ponad 38 tysięcy wypadków, w których ucierpiało blisko 50 tysięcy osób. Placówki państwowej służby zdrowia nie zawsze umożliwiają dostęp do zabiegów i lekarzy w czasie, gdy jest to konieczne po wypadku. Przykładowo na zabiegi ortopedyczne trzeba czekać nawet 1,5 roku. Z kolei prywatne leczenie jest ogromnym obciążeniem dla budżetu domowego.

 

Koszt leczenia po wypadku komunikacyjnym sięga nierzadko kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dzięki ubezpieczeniu zdrowotnemu można uniknąć takich wydatków. Wybierając się na wakacje trzeba również wziąć pod uwagę, że przed wyjazdem mogą przytrafić się nieprzewidziane zdarzenia, które uniemożliwią nam podróż.

 

W przypadku rezygnacji z wycieczki biura turystyczne zwracają niewielkie sumy, a przed samym wyjazdem tracimy niemal wszystko. Ubezpieczenie EUROPY obejmuje koszty takiej rezygnacji, jak również sytuacje, gdy musimy anulować indywidualny wyjazd, a zakupiliśmy już bilet na samolot, autokar, pociąg czy prom i opłaciliśmy już noclegi.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top