TRANSHOTEL

TRANSHOTEL

 

           Na pierwszym listopadowym spotkaniu „Globtrotera” gościliśmy p. Wojciecha Uszyńskiego – przedstawiciela w Polsce hiszpańskiej firmy TransHotel wchodzącej na nasz rynek turystyczny.

            – Polska jest 23 krajem na mapie TransHotelu – poinformował nasz gość. Firma ta powstała w Madrycie w 1994 roku i zajmuje się pośrednictwem w rezerwacji miejsc hotelowych i drukowaniem voucherów on line dla biur podróży. W ofercie na koniec 2007 roku miała 45 tys., obecnie już ponad 50 tys. hoteli na całym świecie od 1 do 5*, w tym hoteli Spa, nadmorskich, a także pokoi w agroturystyce. Organizuje również transfery, różnego rodzaju eventy, imprezy lokalne, wejścia do parków tematycznych i narodowych oraz szeroką gamę usług towarzyszących.

            Poza rezerwacjami TransHotel zapewnia swoim klientom różnorodne informacje: od warunków pogodowych i adresów ważnych instytucji – po przepisy celne, kursy walut, określenie tras dojazdu. A także które hotele akceptują pobyt w nich ze zwierzętami, zapewnia serwis dla dzieci, udogodnienia dla niepełnosprawnych itp. Współpracuje z 70 tys. biur podróży i w ub. r. miała 2,8 mln. rezerwacji osiągając obroty ponad 164 mln €, w tym w Europie ponad 135 mln, w Afryce – 6,3 mln, obu Amerykach 19,7 oraz w Azji 2,6 mln €. W br. zamierza przekroczyć 3,2 mln rezerwacji.

            W ofercie ma także już 120 hoteli z terenu Polski. Wejście firmy na nasz rynek turystyczny wynika z faktu, że Polska jest popularnym kierunkiem podróży zarówno dla turystów indywidualnych jak i grupowych, a także ważnym rynkiem turystyki motywacyjnej. Przy czym zainteresowanie naszym krajem szybko w ostatnich latach rośnie. TransHotel liczy również na Polaków zainteresowanych wyjazdami nie tylko turystycznymi, ale również biznesowymi. Hiszpańska firma dołączyła do grona kilkunastu innych zajmujących się w Polsce podobną działalnością.

            Zdaniem W. Uszyńskiego wyróżnia ją jednak to, że swój produkt kieruje wyłącznie do biur podróży, a nie klientów indywidualnych, oferuje kompleksowe usługi: hotel – z bardzo dużymi możliwościami rezerwowania pokoi, gwarancją konkurencyjnych cen i stałą współpracą z hotelem na podstawie długoterminowych umów, transfer, zwiedzanie i ewentualnie inne formy zagospodarowanie czasu wolnego klientów. Dla biur podróży jej help desk dostępny jest w cenie połączenia lokalnego przez 24 h na dobę  7 dni w tygodniu. Zapewnia też szereg dodatkowych udogodnień jak wybór hotelu po określeniu miejsca pobytu, możliwość natychmiastowego otrzymania prowizji dla biur podróży, współpracę z nimi one line itp.

            TransHotel działa w Polsce od lipca br. jako przedstawicielstwo, zaś docelowo oddział. Obroty z rynku polskiego stanowią w obrotach firmy na razie niespełna 0,5%, ale w roku 2009 planowane jest zwiększenie ich do kilku procent, a docelowo wejście do pierwszej piętnastki w skali całych obrotów TransHotelu. Kontakt e-mailowy z przedstawicielem firmy na Polskę: Poland@transhotel.com i wuszynski@transhotel.com.

 

Cezary Rudziński

Zdjęcia autora

Dodane 06 11 08

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top