TAP PORTUGAL LATA JUŻ Z WARSZAWY

Lizbona: okno na Afrykę i Amerykę Południową

 Linie lotnicze TAP Portugal zainaugurowały 9 czerwca br. regularne połączenia z Warszawą. Samoloty latają  po 5 razy w tygodniu – od wtorku do niedzieli, bilet do Lizbony w jedną stronę kosztuje, z wszystkimi opłatami, od 408 złotych. W konferencji prasowej zorganizowanej  z tej okazji 10 bm. w porcie lotniczym na Okęciu uczestniczył J.E. Jose Duarte Sequeira e Serpa –  ambasador Portugalii w Polsce, wiceprezes linii lotniczych TAP Portugal –  Luiz Mor, Dyrektor naczelny PP „Porty Lotnicze” –  Michał Marzec oraz inne osoby.

Otwarcie nowego połączenia z Warszawy do Lizbony – powiedział M. Marzec – to nowe dla nas okno, przez Lizbonę,  na Amerykę Południową. Dla PPL jest to fakt ważny w okresie poszukiwania rozwiązań w trudnym okresie dla branży. To dopiero początek naszej współpracy w tej dziedzinie z Portugalią i mamy nadzieję, że w przyszłości zostanie ona rozszerzona. Jest to najważniejsza inauguracja tegorocznego sezonu. Wzbogaciła liczącą już ponad 83 trasy, siatkę wykonywanych przez 32 przewoźników połączeń warszawskiego lotniska. Decyzja TAP jest przykładem na to, że nawet w okresie spowolnienia gospodarczego istnieje możliwość rozwoju. Jestem przekonany – dodał -, że decyzja ta jest słuszna i połączenie okaże się sukcesem, ponieważ Lizbona jest rynkiem o niezaspokojonym popycie na podróże lotnicze z Polski. Nowo uruchomione połączenie już wzbudza duże zainteresowanie. Zarezerwowano już ponad 15 tys. biletów do końca br. Można je kupić u wszystkich agentów IATA, w biurze TAP w centrum Warszawy lub przez polski Call Center.

 Linie TAP Portugal przedstawił ich przedstawiciel na Francję, Polskę i Rosję Ricardo Lo Presti. Powstały one w 1948 roku, są obecnie czołową portugalską linią lotniczą, od 2005 roku członkiem Star Alliance do którego należą również PLL „Lot”, Air France, British Airlines, Iberia, Lufthansa i kilka innych. Siatka połączeń TAP liczy 62 porty docelowe w 29 krajach świata. Wykonują one ponad 1850 lotów tygodniowo 54 nowoczesnymi Airbusami i 16 samolotami w barwach PGA – regionalnego przewoźnika przejętego w 2007 roku. TAP stawiają na pasażerów oraz zapewnienie im nowoczesnych usług i produktów. Samoloty TAP latają do 7 portów w Ameryce Południowej, przy czym szczególne znaczenie mają brazylijskie, do 8 w Afryce, jednego w USA oraz kilkudziesięciu w Europie. Przewozy rosną dynamicznie. W 2008 roku w porównaniu z poprzednim na kierunku brazylijskim zwiększyły się o 20,4%, afrykańskim o 17,5%,  do Wenezueli o 15,3%, europejskie o 13,4% i krajowe o 3,9%. Więcej informacji na temat TAP na: www.flytap.com.

 Ambasador J.D. Sequeira e Serpa powiedział na konferencji, że inauguracja tego połączenia jest wydarzeniem symbolicznym. Po dwu latach pracy w Warszawie widzę , jak wiele Polacy i Portugalczycy mają ze sobą wspólnego. Zwrócił uwagę, że ze względu  na nazwy naszych krajów, ich przedstawiciele na różnych konferencjach zwykle siedzą obok siebie, co ułatwia wzajemne kontakty i uzgadnianie wielu spraw miedzy sobą. Za dobry omen uznał fakt, że pierwszy rejs, wg. rozkładu czterogodzinny, trwał tylko 3,25 h. Otwarcie tego połączeń pomoże rozwijać współpracę handlową i podróże turystyczne oraz przyjaźń między naszymi narodami. Podkreślił, że kryzys gospodarczy jest faktem, ale nie można bezczynnie czekać na jego zakończenie. Otwarcie nowej linii  w tym trudnym okresie jest świadectwem odwagi kierownictwa TAP, któremu życzył sukcesu i rozwijania tego połączenia, także jako okna z Polski do krajów Afryki i Ameryki Południowej,

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top