TAM TAM – MULTIMEDIALNY MAGAZYN PODRÓŻNIKÓW

Pojawił się premierowy numer magazynu TamTam – pierwszego polskiego pisma dla podróżników i turystów, wydanego w postaci multimedialnej aplikacji na tablety iPad. Jak wyglądają współczesne podróże? Pełne są pięknych zdjęć, filmów i dźwięków. Przywozimy z nich wspomnienia, które już od dawna nie przypominają płaskich obrazów fotograficznych, prezentowanych na niewielkich, papierowych odbitkach. W dobie łatwego i taniego dostępu do narzędzi pozwalających na rejestrację obrazu i dźwięku, podróże nabierają nowej, ekscytującej oprawy. I właśnie takie – bogate w multimedia – relacje z podróży, znaleźć można w pierwszym polskim multimedialnym magazynie (multibooku) dla turystów i podróżników TamTam.

 

Skąd wzięła się nazwa magazynu? Jarek Sępek, podróżnik i dziennikarz, jeden z twórców TamTama, w taki sposób tłumaczy jej genezę: „Nazwaliśmy go tak, bo przecież rozmawiając o świecie, marząc o dalekich i bliskich wyprawach, ciągle powtarzamy: — Tam pojadę! Tam byłem! Tam wrócę!”. Piotr Trybalski, podróżnik, fotograf, dziennikarz, współtwórca magazynu, dodaje: – ” Jedni ciągną Tam, inni Tam, ale czasem na siebie wpadamy, nasze szlaki się krzyżują. Tak było z nami, spotkaliśmy się na przecięciu ścieżek i postanowiliśmy zrobić to, o czym zawsze marzyliśmy — magazyn podróżniczy.”

 

W premierowym wydaniu TamTama swoimi opowieściami z podróży podzielili się m.in. Adam Kwaśny, scenarzysta, twórca kultowego krakowskiego Teatru Bückleina, zakochany w Kubie. Opowiada niesamowitą historię pewnego barona z Trinidadu, który… spadł z krzesła, rozpoczynając tym samym prawdziwą lawinę zdarzeń. Jarek Sępek publikuje fragment swojej książki „Kiwi. Zupełnie Nowa Zelandia”, próbując oswoić krainę „Władcy Pierścieni”, opowiadając tekstem, zdjęciami i reportażem wideo historię surfera z okolic Auckland.

 

Dziennikarz, fotograf i podróżnik – Mieczysław Pawłowicz tłumaczy dlaczego warto być turystą, zaś zapalona podróżniczka Małgosia Szumska pisze o sentymentalnej podróży na Syberię, śladami pewnej wojennej miłości – tekst można zarówno przeczytać jak i posłuchać w świetnej, aktorskiej interpretacji autorki.

 

Do tego w pierwszym TamTamie mnóstwo filmów i zdjęć – także tych nagrodzonych w tegorocznej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego Geograficznego National Geographic, podwodne filmy Darka Sepioło – jednego z najbardziej utytułowanych filmowców i fotografów podwodnych, multimedialna historia odkrycia skarbów w Wiśle i w końcu niesamowity film o Afganistanie, prezentujący kraj w zupełnie innej stylistyce, odmiennej od tej prezentowanej w telewizyjnych newsach.

 

Magazyn TamTam dostępny jest w Apple App Store na tablety iPad pod adresem: http://www.mediorama.pl/instaluj/tamtam/ Wydawcą tytułu jest Mediorama Production, specjalizująca się w produkcji książek, magazynów i aplikacji na platformy mobilne. W sierpniu 2012 nakładem wydawnictwa ukazała się książka multimedialna (multibook) „Kiwi. Zupełnie Nowa Zelandia”, która była jedną z najpopularniejszych, polskich płatnych aplikacji w Apple AppStore. Książka dostępna jest pod adresem: http://www.mediorama.pl/instaluj/kiwi/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top