SWISS: BOMBARDIER CS100 NA LINII DO POLSKI

Na warszawskim lotnisku im Chopina oficjalne powitano pierwszy w Warszawie samolot Bombardier CS100. Wydarzeniu towarzyszył tradycyjny salut wodny. Nasza stolica jest jedną z pierwszych europejskich, do których ten najnowszy typ samolotu kanadyjskiego producenta należący do Swiss International Air Lines (SWISS) lata z Zurychu.

 

Linie te otrzymały pierwszego Bombardiera CS100 na początku lipca 2016 roku. Pierwszy komercyjny lot dla SWISS wykonał on 15 lipca. Szwajcarski przewoźnik jest pierwszym klientem i operatorem zaprojektowanego na nowo samolotu C Series.

„Cieszymy się, że miesiąc po wprowadzeniu samolotu Bombardier CS 100 do floty Swiss International Air Lines możemy witać ten piękny i nowoczesny samolot na naszym lotnisku. Fakt, że Warszawa jest jedną z pierwszych europejskich stolic, do których CS100 lata regularnie z Zurychu świadczy o tym, że jesteśmy ważnym partnerem dla linii Swiss” – powiedział Grzegorz Michorek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina w Warszawie.

Samoloty C-Series to obecnie najnowocześniejsze na świecie samoloty regionalne średniej pojemności, charakteryzujące się wysokim komfortem podróżowania oraz ekonomią przewozów. Są też bardzo ciche i spełniają wszystkie najnowsze normy w zakresie ochrony środowiska. W konfiguracji opracowanej dla SWISSa, Bombardier CS100 ma 125 foteli. We wnętrzu kabiny znajdują się duże okna, które dostarczają do środka więcej światła, dzięki czemu dają poczucie większej przestrzeni. Innowacyjne fotele projektu firmy ZIM są wyposażone w indywidualne stoliki, zapewniają optymalny komfort i więcej przestrzeni na nogi. Schowki nad fotelami pomieszczą więcej bagaży podręcznych. Najnowocześniejsza wersja kabiny i ergonomiczna kuchnia pokładowa – zaprojektowane w bliskiej współpracy ze SWISSem – powstały z myślą o potrzebach i oczekiwaniach zarówno załogi, jak i pasażerów.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasza flota powiększyła się o najnowszy typ maszyn, a przede wszystkim z faktu, że nowe samoloty latają regularnie do Warszawy” – podkreśliła Iris Malich, dyrektor Swiss International Air Lines na Niemcy, Austrię i Europę Środkowowschodnią. „Oprócz wysokiej jakości usług do jakiej są przyzwyczajeni pasażerowie SWISS, jesteśmy w stanie zaoferować im większy komfort i cichszą kabinę. Wyniki eksploatacyjne tego nowego kanadyjskiego samolotu były bardzo pozytywne, a naszym pasażerom od razu przypadł do gustu” dodała.

Samoloty SWISS latają na trasie do Warszawy trzy razy dziennie, jest to bardzo ważne połączenie między Polską a Szwajcarią. Docelowo wszystkie będą obsługiwane przez maszyny typu CS100. Nowy typ samolotu ma również mniejszy wpływ na środowisko naturalne, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu pasażerów.

Andrej Motyl, Ambasador Szwajcarii zaznaczył: „Każde więzy, które łączą Szwajcarię z Polską, są ważne – tak samo te ekonomiczne jak i kulturalne. Cieszę się, że Lotnisko Chopina zostało wybrane jako jedno z pierwszych, do którego SWISS lata nowym modelem samolotu.”

Zdjęcia: Andrzej Klewiado i Piotr Piekut

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top