Startuje ITB Berlin

 Największa światowa impreza związana z turystyką i podróżami startuje 9 marca w Berlinie. Udział w niej zapowiedziało około 10.000 wystawców z 187 krajów. Krajem partnerskim zostały w tym roku Malediwy reklamujące się jako miejsce turystyki zrównoważonej. Nowoczesne technologie na Travel 4.0 czy turystyka LGBT z pewnością zainteresują profesjonalistów i zwiedzających.

 

 

ITB Berlin zbliża się do okrągłej – 50 rocznicy funkcjonowania. Od 9 do 13 marca najnowsze trendy i produkty będzie można poznać na 1069 stoiskach. Spodziewanych jest około 100 tysięcy gości z całego świata. Liczby to rzeczywiście imponujące.

To kolejny rok gdy turystyka boryka się z szeregiem zagrożeń. Wojny, fala uchodźców docierających do Europy, zamachy terrorystyczne, konflikty religijne nie mogą być na nią pozbawione wpływu. Dlatego bardzo interesujące będzie jak te problemy odbiją się na targowej imprezie.

Położone na Oceanie Indyjskim Malediwy – tegoroczny kraj partnerski – uczestniczą w berlińskich targach od 1984 roku. To kraj plaż ze śnieżnobiałym paskiem, turkusowych lagun, bogactwem podwodnego świata zachęcającym do nurkowania. Malediwy szczycą się ekologicznym modelem turystyki, który nie niszczy archipelagu uznawanego za jeden z ostatnich przyrodniczych rajów.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top