SŁOWACJA: OPŁATY DROGOWE W 2010

Jak nas poinformował Ján Bošnovič, Dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie, od 1 stycznia 2010 r. Republika Słowacka wprowadza dla samochodów o masie całkowitej ponad 3,5 tony nowy elektroniczny system poboru opłat drogowych (myta), który zastąpi obecny system nalepek autostradowych /winiet/. Dotyczy on jazdy po autostradach, drogach szybkiego ruchu oraz niektórych drogach pierwszej kategorii /około 2400 km dróg/.

 

Szczegóły na ten temat uzyskać można dzwoniąc na całodobową infolinię, nr + 421 2 35 111 111 lub w internecie na www.emyto.sk.pl , w obu przypadkach także w języku polskim. Wysokość opłat za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu na Słowacji w 2010 roku dla samochodów osobowych do 3,5 tony zostaje bez zmian /7-dniowa winieta kosztuje 4,9 EUR/. Więcej informacji na stronie www.ndsas.sk .

 

Dla posiadaczy przyczep kempingowych oraz caravanów, którzy w przyszłym roku planują wyjazd do Słowacji jest dobra wiadomość. W 2010 roku pojazdy kategorii M1 będą jeździć po słowackich drogach bez opłat i nie potrzebują także winiet. Dotyczy to również pojazdów o calkowitej wadze przekraczajacej 3,5 tony. Opłatom podlegać będą jedynie zespoły: samochód + przyczepa o łącznej wadze powyżej 3,5 T.

 

Celem akcji promocyjnej jest wspieranie ruchu turystycznego na Słowacji oraz zachęcenie turystów „caravaningowych” do wypoczynku w Republice Słowackiej. Szczegóły na temat nowych opłat drogowych znaleźć można również na stronach internetowych Ambasady Słowacji w Warszawie: www.ambasada-slowacja.pl.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top