SŁOWENIA: GDZIE ZIMA JEST ZABAWĄ

Niedaleko miasteczka Cerkno w zachodniej Słowenii znanego z hucznego pożegnania Karnawału oraz specyficznego słoweńskiego dialektu, znajduje się stacja narciarska na Czarnym Wierchu, jedna z najlepszych słoweńskich stacji narciarskich. 

 

 

Można tu pozjeżdżać lub pobiegać na nartach albo pospacerować po malowniczej okolicy. Jest tu 18 km tras zjazdowych, 5 km tras do biegania na nartach oraz Snow Fun Park dla snowboardzistów. Kiedy w 1984 roku otwierano stację narciarską na Czarnym Wierchu, były tu tylko dwa wyciągi orczykowe. Dzisiaj jest to najbardziej nowoczesny słoweński narciarski – są tu dwie sześcioosobowe kanapy, dwa wyciągi czteroosobowe i dwa orczykowe. W sezonach 2010/11, 2011/12 i 2012/13, Ośrodek narciarski Cerkno został uznany za najlepszy ośrodek narciarski w Słowenii.

Ze szczytu Črni Vrh gdzie znajduje się górski hotel i restauracja narciarska widać najwyższy Słoweński szczyt Triglav w Alpach Julijskich. Latem Cerkno jest centrum turystyki pieszej i rowerowej. W miasteczku Cerkno Jest ciekawe muzeum oraz bardzo dobry hotel rodzinny z doskonałą restauracją specjalizującą się w daniach tradycyjnych kuchni słoweńskiej.

Ze stolicy Słowenii Lublany jest tu tylko 50 km.

Zobacz też: www.youtube.com/watch?v=M2e6zSF5jKc, www.ski-cerkno.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top