SŁOWACJA: ZIMA 2023 NA LIPTOWIE

W pierwszą sobotę grudnia rozpocznie się sezon zimowy na Liptowie w Jasnej, poniżej szczytu Chopoka. Jednak dzięki Liptov Region Card obowiązują już nowe zniżki, które pozwolą zaoszczędzić turystom, a teraz także pracownikom branży turystycznej. Od początku listopada wprowadzono 52 rabaty, większość w wysokości od 5% do 50%. Gości z pewnością ucieszą także 100% zniżki na wybrane wystawy, a zwłaszcza na przejazd skibusem do Jasnej.

Nadszedł czas, kiedy trzeba pomyśleć o tym, dokąd wybrać się tej zimy na aktywny wypoczynek, świetną jazdę na nartach i różnorodne przeżycia. Liptów jest wartym rozważenia. Na małym obszarze oferuje bowiem szeroką gamę opcji programu wakacyjnego dla każdego. „Liptowska Karta Regionu już od wielu lat oferuje szereg różnorodnych zniżek i korzyści dla gości Liptowa. Wielu korzysta z tej karty od lat. Oprócz plastikowej wiele osób korzysta także z jej wersji online, dostępnej w aplikacji Liptów – Tatry Niskie. Większość zniżek obowiązujących od 1 listopada wynosi od 5 do 50 procent, ale mamy też zniżki w wysokości 100 procent na niektóre wystawy lub na nasze skibusy do ośrodka Jasna” – powiedziała dyrektorka regionalnego biura turystyki REGION LIPTOV, Darina Bartková. Każdemu z gości zatrzymującemu się na więcej niż 2 noce przysługuje karta bezpłatna, a jej ważność nie jest ograniczona. Kartę można także kupić w centrach informacyjnych, albo wygodnie online.
„Na zimę przygotowaliśmy aż 52 zniżki w 8 kategoriach: transport, ośrodki narciarskie, aquaparki i relaks, rodziny z dziećmi, sport i przeżycia, kultura i historia, gdzie zjeść i wypić, a także jako wskazówki dotyczące zniżek w wypożyczalniach i sklepach. Posiadaczom karty przysługuje do 30% zniżki na karnety narciarskie w ośrodku narciarskim Demänová i Opalisko. Ucieszą ich także zniżki do aquaparków Bešeňová, Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu, Gothal w Liptowskiej Osadzie, Uzdrowisko Lúčky lub do kilku centrów wellness. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i konsumpcja w wielu restauracjach i schroniskach są również korzystniejsze. Zniżki znajdują się na naszej stronie internetowej oraz w poręcznej broszurze, która jest jednocześnie przewodnikiem po regionie” – dodała Darina Bartková.
Gospodarze zalecają korzystanie z tzw. karty samoakceptacyjnej dla kart rabatowych. To proste: wchodząc do atrakcji, gość skanuje umieszczony w widocznym miejscu kod QR lub wchodzi w link, podaje 6-cyfrowy numer swojej karty i klika, aby wybrać usługę, z której chce skorzystać. Następnie przy kasie wystarczy potwierdzić akceptację i skorzystać z rabatu.
Zbliża się sezon narciarski, w Jasnej i Wysokich Tatrach zaczęto naśnieżać stoki
Przedsprzedaż karnetów narciarskich rozpoczęła się w październiku, naśnieżanie w połowie listopada. Sezon narciarski już widać. Ośrodki narciarskie skorzystały z ochłodzenia, a armatki śnieżne zaczęły produkować pierwsze stosy śniegu. „Zaczęliśmy w Jasnej w niedzielne popołudnie, naśnieżaliśmy północną i południową stronę Chopoka od wysokości około 1300 m, działało nawet 180 punktów naśnieżania. Fajnie, że wcześniej spadł naturalny śnieg, miejscami nawet 30 cm na większych wysokościach, a to super, bo liczy się każdy centymetr. Mamy podstawy i kontynuujemy przygotowania do sezonu w Jasnej” – powiedział dyrektor ośrodka w Jasnej Jiří Trumpeš.
Szczególna uwaga zostanie poświęcona stokowi narciarskiemu w Jasnej, gdzie 20 i 21 stycznia 2024 odbędą się zawody Pucharu Świata. „Od początku naśnieżamy tam z większą zawartością wody, aby podłoże było jak najbardziej zwarte i można było dalej nad nim pracować. Dzięki temu, że ochłodzenie pozwoliło na rozpoczęcie naśnieżania nieco wcześniej niż w poprzednich sezonach, wierzę, że przygotujemy idealne warunki dla najlepszych na świecie” – dodał kierownik stoków narciarskich Maroš Kupčo.
Rozpoczęli także naśnieżanie w Tatrach Wysokich. „Warunki pozwoliły na rozpoczęcie naśnieżania od Skalnatego Plesa w kierunku Startu jako pierwszej filii” – poinformował dyrektor ośrodka Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.„Jak rozpoczęli, to naśnieżali około 8 godzin i działało 50 punktów naśnieżania.” We wszystkich ośrodkach będzie ono kontynuowane zgodnie z aktualnymi warunkami pogodowymi.
Ośrodki narciarskie poinformowały, że sezon narciarski 2023/24 zamierzają otworzyć 2 grudnia w Jasnej, 9 grudnia w Szczyrbskim Jeziorze i 16 grudnia w Tatrzańskiej Łomnicy. Przedsprzedaż karnetów narciarskich rozpoczęła się 30 października w serwisie gopass.travel, gdzie narciarze mogą zakupić karnety na poszczególne dni sezonu w elastycznych cenach. Najkorzystniejszą jazdę na nartach dla aktywnych narciarzy w dalszym ciągu gwarantuje Smart sezonówka PREMIUM, która oferuje ponad 200 km tras narciarskich w 10 ośrodkach w 4 regionach. Dla wszystkich gości ośrodków górskich Jasna i Wysokie Tatry, przebywających w hotelach TMR, przygotowano atrakcyjną ofertę – na każdą noc pobytu otrzymują karnety narciarskie/bilety na kolejkę linową oraz wstęp do aquaparków Tatralandia i Bešeňová.
Zdjęcia prasowe

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top