SŁOWACJA: JÁN BOŠNOVIČ PRZEDSTAWICIELEM TATRY MOUNTAIN RESORTS W POLSCE

Ján Bošnovič, wieloletni dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie, od 1 sierpnia 2018 roku objął stanowisko sales managera dla rynku polskiego w słowackiej Spółce Tatry Mountain Resorts.

Moim głównym zadaniem – powiedział nam – będzie wspieranie sprzedaży oraz promocja hoteli i ośrodków należących do Spółki Tatry Mountain Resorts. W tym celu planuję rozwijać przyjacielskie relacje z branżą turystyczną oraz zintensyfikować współpracę z sektorem MICE, biurami podróży oraz touroperatorami działającymi w Polsce. Podczas moich działań będę chciał wykorzystać ponad 20-letnie doświadczenie w promocji Słowacji w Polsce oraz nawiązane w tym okresie kontakty z polską branżą turystyczną, dziennikarzami i przedsiębiorcami.

Spółka Tatry Mountain Resorts na Słowacji posiada i zarządza 13 hotelami w Wysokich i Niskich Tatrach, dwoma termalnymi parkami wodnymi oraz całorocznymi ośrodkami górskimi. TMR jest liderem w branży turystycznej w Europie Środkowej i Wschodniej, który posiada i zarządza także atrakcyjnymi parkami rozrywki, restauracjami, usługami i sklepami sportowymi.

W Tatrach Niskich posiada i zarządza ośrodkiem Jasná Tatry Niskie oraz hotelami Wellness Hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta i Hotel Rotunda. Jest także właścicielem Aquaparku Tatralandia, największego całorocznego parku wodnego na Słowacji, który poza zabawą w wodzie oferuje również relaks w kompleksie Tropical Paradise z wodą morską, zabawę w Fun Parku oraz noclegi w bungalowach i apartamentach w kompleksie Holiday Village Tatralandia.

W Tatrach Wysokich TMR posiada i zarządza ośrodkiem Tatry Wysokie z resortami Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec oraz Jezioro Szczyrbskie, którym spółka współzarządza. Ponadto w Tatrach Wysokich posiada hotele Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso i górską bazę noclegową Hrebienok. Dzięki pośrednictwu TMR posiada 9,5% udziałów w spółce Melida, a.s., która wynajmuje i zarządza ośrodkiem Špindlerův Mlýn w Czechach. Wynajmuje również i zarządza ośrodkiem narciarskim Ještěd w Czechach.

W Polsce TMR posiada 97% udziałów w ośrodku górskim Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) i 100% udziałów w spółce, która posiada i zarządza Śląskim Wesołym Miasteczkiem Legendia oraz 7,3% udziałów w projekcie rozrywkowo-edukacyjnym za pośrednictwem polskiej spółki Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR posiada i wynajmuje osobom trzecim hotele Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky i Bungalovy. Do końca 2017 r. w rozwój i modernizację ośrodków TMR zainwestowano 300 mln EUR. Akcje TMR są notowane na trzech europejskich giełdach: w Bratysławie, Pradze i Warszawie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top