SŁOWACJA: GOPASS WCHODZI NA AUSTRIACKIE STOKI

Członkowie programu lojalnościowego GOPASS spółki Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR) mogą od października tego roku korzystać z profitów także w austriackich Alpach.

Spółka TMR podpisała umowę o współpracy z Mölltaler Gletcherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG, na podstawie której może sprzedawać karnety narciarskie do ośrodka narciarskiego Mölltaler Gletscher i jego siostrzanego ośrodka, Ankogel – Mallnitz, za pośrednictwem swojego internetowego kanału. Ponad 1,13 mln klientów ze Słowacji, Czech i Polski zarejestrowanych w programie GOPASS otrzyma specjalne oferty na szusowanie także w Alpach austriackich.

Umowa o współpracy z ośrodkami austriackimi jest ważnym krokiem w naszej działalności. Zarejestrowani członkowie programu GOPASS, a także osoby, które właśnie zamierzają się zarejestrować, oprócz ośrodków w słowackich Tatrach Jasna-Chopok, Jezioro Szczyrbskie, Tatrzańska Łomnica, polskiego Szczyrku i czeskiego Szpindlerowego Młynu mają możliwość otrzymania atrakcyjnej oferty karnetów narciarskich na lodowiec Mölltaler lub do ośrodka Ankogel Mallnitz w austriackiej Karyntii.

Wierzymy, że narciarze uznają to za interesującą alternatywę dla dotychczas oferowanych usług. Lodowiec Mölltaler Gletscher jest jednym z 8 austriackich lodowców, na którym można jeździć na nartach przez 10 miesięcy w roku ze 100% gwarancją śniegu na wysokości do 3 122 m n.p.m. W przyszłości rozważamy inwestycje w tym regionie, a mianowicie w segmencie hotelowym i restauracyjnym „- skomentował Bohuš Hlavatý, dyrektor generalny i prezes zarządu TMR.

Heinz Schultz, zarządca ośrodka narciarskiego i przedstawiciel spółki Mölltaler Gletscher powiedział: „Uważamy, że nasza rodzinna firma jest sprawą sercową, której celem jest odnosić sukcesy, w dalszym ciągu inwestować w jakość usług, ale to jest możliwe tylko wtedy, gdy będziemy rozwijać się w sposób rozsądny. Dlatego z zadowoleniem przyjmujemy współpracę z ważnym i silnym partnerem, jakim jest słowacka firma TMR. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca będzie korzystna dla naszego regionu, a dzięki słowackim partnerom będziemy mogli oczekiwać napływ nowych, zadowolonych klientów.“

Ośrodek narciarski Mölltaler Glätscher w jedynej lodowcowej części regionu Karyntia oferuje stoki narciarskie o różnym stopniu trudności. Do najpopularniejszych tras należy niemal 7 km trasa FIS, którą uwielbiają wykorzystywać trenerzy i zawodnicy reprezentacji narciarskiej.

Sezon na lodowcu Mölltaler trwa od połowy czerwca do maja następnego roku, a wysokość pokrywy śnieżnej w szczycie sezonu wynosi aż 450 cm. Ośrodek posiada stoki dla początkujących, jak i zaawansowanych freeriderów. Do ciekawostek należy kolejka naziemna Mölltaler Gletscher Express, która w ciągu 8 minut może przewieźć na wysokość 2 234 m n.p.m. 220 pasażerów, pokonując dystans ponad 4,7 km i 1 012 m przewyższenia.

Osoby, które nie posiadają umiejętności narciarskich, mogą podziwiać cudowne widoki z restauracji panoramicznej Ice Palace na wysokości 2 800 m n.p.m, skąd urzeka wspaniała sceneria 28 okolicznych szczytów. Ośrodek posiada szkoły narciarskie, restauracje, parkingi, skibusy, wypożyczalnie nart, snowpark i inne atrakcje. Odległość od Bratysławy wynosi 500 km.

Centrum narciarskie Ankogel Mallnitz (20 km od ośrodka narciarskiego Mölltaler Gletscher) znajduje się w Parku Narodowym Hohe Tauern pomiędzy Karyntią i Salzburgiem i jest idealnym urozmaiceniem dla miłośników białego szaleństwa w regionie, zwłaszcza dzięki doskonałym terenom położonym w większości powyżej linii drzew. Ankogel Mallnitz ma umiarkowanie trudne trasy na wysokości od 1 287 do 2 636 m n.p.m, a do dyspozycji narciarzy jest 12,8 km stoków narciarskich. Oba ośrodki korzystają ze wspólnego karnetu narciarskiego.

Zdjęcia: Tatry Mountain Resorts _________________________________________________________________________________

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top