SINGAPUR: NOWE MUZEA I RESTAURACJE

Singapur

© Andrzej Zarzecki

Choć pandemia zatrzymała azjatycką turystykę to szczególnie pracownicy branży turystycznej czekają na szybkie zniesienie restrykcji. Na wielkie otwarcie przygotowuje się również Singapur, przybywa muzeów, galerii, otwierają się nowe restauracje.

 

Museum of Ice Cream
Singapur

Museum of Ice Cream

Museum of Ice Cream otwiera w Singapurze swoją pierwszą międzynarodową siedzibę (do tej pory siedziby były zlokalizowane tylko w USA). Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających od sierpnia.

Na powierzchni ponad 5500m² zostało zorganizowanych 14 unikatowych instalacji poświęconych celebracji i doświadczaniu lodów. Odwiedzający będą mieli okazję zwiedzić między innymi inspirowany Singapurem „Dragon Playground”, różowo-żółtą dżunglę z 10 000 bananów oraz basen pełen sztucznej posypki do lodów. Podczas wizyty, goście będą mogli również spróbować unikatowych smaków lodów.

Więcej informacji można znaleźć na: http://www.museumoficecream.sg.

 
Mirazur w Singapurze

Od 14 maja do 11 sierpnia 2021 roku, po raz pierwszy w Azji Południowo-Wschodniej, restauracja Mirazur obejmuje ekskluzywną 3-miesięczną rezydencję w Singapurze. Zespół Mirazur przejmie KIN i Clan Cafe w Mandala Club i zaoferuje gościom niepowtarzalną okazję do spróbowania wyjątkowej kuchni Mirazur.

Położona na Lazurowym Wybrzeżu, restauracja Mirazur jest prowadzona przez szefa kuchni Mauro Colagreco. Posiada najwyższe międzynarodowe wyróżnienia, w tym trzy gwiazdki Michelin i miejsce nr 1 na liście 50 najlepszych restauracji na świecie.

Klienci w Singapurze będą mieli szansę spróbować lunchu składającego się z 6-ciu dań oraz kolacji z 9-ciu dań, mając cztery menu do wyboru: Korzenie, Liście, Kwiaty i Owoce.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: https://www.mandala.club/

Singapur

Grupa klientów obsługiwana przez szefa kuchni Rishi Naleendra

w restauracji Cloudstreet

 
Osiem singapurskich restauracji na liście 50 najlepszych azjatyckich restauracji

 W tegorocznej edycji listy 50 najlepszych azjatyckich restauracji znalazło się aż 8 singapurskich restauracji. Najlepszą lokatę w rankingu uzyskała restauracja Odette, która zajęła 2. mejsce.

W tym roku na liście zadebiutowały 3 nowe restauracje: Cloudstreet, prowadzona przez lankijskiego szefa Rishi Naleendra (miejsce 31), Labyrinth, prowadzona przez LG Hana (miejsce 40) oraz Euphoria, prowadzona przez Jasona Tana (miejsce 41).

Inne singapurskie restauracje, które znalazły się w rankingu to: Les Amis (miejsce 13), Burnt Ends (miejsce 14), Zén (miejsce 23) and Jaan by Kirk Westaway (miejsce 42).

Całą listę można zobaczyć na stronie: https://www.theworlds50best.com/asia/en/

 
Dale Chihuly: Glass in Bloom 2021
Singapur

Dale Chihuly, Ethereal White Persian Pond (detail), 2018, 8 x 26 x 20′

Królewskie Ogrody Botaniczne, Kew, Londyn, zainstalowane w 2019,

© Chihuly Studio. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 Od 1 maja do 1 sierpnia 2021 roku w Gardens by the Bay w Singapurze odbywa się wystawa pt. Dale Chihuly: Glass in Bloom 2021 autorstwa amerykańskiego artysty Dale’go Chihuly’go, który jest pionierem w pracy z dmuchanym szkłem. Dale Chihuly: Glass in Bloom to pierwsza duża wystawa ogrodnicza artysty w Azji, która daje odwiedzającym niepowtarzalną okazję do zapoznania się z obszerną kolekcją dzieł słynnego artysty. Na wystawie są zaprezentowane wielkoformatowe instalacje i rzeźby, m.in. sferyczną instalację Setting Sun, and Moon, Ethereal White Persians oraz Cloud Forest Persians.

 

Zachęcamy do zapoznania się z dziełami wystawy na stronie: https://www.chihulyinbloom.com/

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top