SIEWIERZ: CYFROWA PODRÓŻ W CZASIE

14 maja br. na zamku w Siewierzu odbędzie się multimedialny happening historyczny, podczas którego uczestnicy doświadczą cyfrowej podróży w czasie.

 

Multimedialna podróż w czasie na Zamku Siewierskim jest artystycznym przedsięwzięciem realizowanym na najcenniejszym obiekcie dziedzictwa kulturowego Ziemi Siewierskiej – Zamku Biskupów Krakowskich w Siewierzu.

 

W ramach wydarzenia odbędzie się cykl atrakcji, do których stworzenia wykorzystano najnowsze techniki cyfrowe i video.

 

 

Kluczowe dla realizacji projektu jest zastosowanie nowoczesnych technologii informatycznych oraz animacji komputerowych wykorzystywanych do stworzenia 90-minutowego filmu, stanowiącego punkt kulminacyjny projektu.

 

To zderzenie dwóch światów – historycznego i XXI wieku – nadaje wyjątkowości wydarzeniu w Siewierzu. „Podróż w czasie” składa się wiele elementów, często odbywających się równolegle, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać te, które będą dla niego najciekawsze.

 

Oprócz filmu na uczestników happeningu będą czekać także cyfrowe „kapsuły czasu”, zwiedzanie zamku z „przewodnikami z epoki”, średniowieczne widowisko teatralne, pokazy broni i dawnego rzemiosła oraz występy zespołów lokalnych i gwiazdy wieczoru – Formacji Nieżywych Schabuff.

 

Happening rozpocznie się o godz. 15:00. O 16:00 wystąpią zespoły lokalne, o 17:00 rozpocznie się widowisko teatralne, o 18.00 koncert FNS, a o 20:00 podróż zakończy projekcja filmu „Multimedialna podróż w czasie”.

 

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie www.siewierz.pl oraz Facebooku. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007–2013.

 

Zdjęcia: archiwum UMiG Siewierz.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top