Selectours

Selectours

 

DO JORDANII CZARTEREM

Hit lata 2007 – po raz pierwszy w Polsce

 

Pierwsze czerwcowe spotkanie w SD-P „Globtroter”, tradycyjnie w hotelu „Gromada” na pl. Powstańców w Warszawie, odbyło się w licznym gronie nie tylko dziennikarzy, ale również zaproszonych przedstawicieli touroperatorów zainteresowanych ofertą znanego biura podróży „Selectours & Telemac Sp. z o. o.” na sezon 2007, w tym tegorocznym hitem: rozpoczynającymi się 30 czerwca br. po raz pierwszy z Polski, bezpośrednimi lotami czarterowymi do Ammanu, stolicy Jordanii. Na wycieczki po tym kraju łączone ze zwiedzaniem Izraela lub Egiptu oraz wypoczynkiem nad morzem w tym drugim kraju, albo od razu poznawania wszystkich trzech.

 

Amman, Góra Nebo, Petra, Morze Martwe

Tegoroczną ofertę biura zawartą także w trzech katalogach, przedstawił jego prezes Zouhar Attia i jego współpracownicy odpowiedzialni za poszczególne kraje. Przypomniał, że firma działa na polskim rynku już 15 lat. „Selectours” wozi turystów samolotami czarterowymi nad trzy morza: Czerwone, Martwe i Śródziemne oraz nad Atlantyk. Na Cypr, do Egiptu, Izraela, Jordanii oraz Teneryfę na hiszpańskich Wyspach Azorskich.

Wspomniany już hit lata 2007 – bezpośrednie loty czarterowe na trasie Warszawa – Amman – Warszawa umożliwiają klientom tego biura wybór jednego z siedmiu proponowanych programów. Bardzo interesujących, chociaż dwa z nich nie tylko przeze mnie ocenione zostały krytycznie. Przewidują bowiem w Jordanii, po pięciu dniach wypoczynku w egipskiej Hurgadzie, tylko nocleg w Ammanie. A następnie przejazd do biblijnego Jerycha i prawie cztery dni zwiedzania Izraela m.in.  Betlejem, Jerozolimy, Cezarei Nadmorskiej, Nazaretu oraz rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim i powrót przez Amman do Warszawy.

Ale to klienci zdecydują, czy wybiorą te programy, czy któryś z pozostałych pięciu. Inne pozwalają bowiem poznać także najważniejsze miejsca i zabytki Jordanii. Przede wszystkim Amman – a w nim cytadelę z VIII w oraz ruiny teatru rzymskiego na 6 tys. widzów, „Miasto mozaik” w Madabie, Górę Nebo – wg przekazów miejsce śmierci Mojżesza, a przede wszystkim jeden z cudów antycznego świata i perłę turystyczną współczesnej Jordanii – Petrę.

Po czym przeważnie, chociaż nie we wszystkich programach, także króciutko wypocząć nad Morzem Martwym. Poszczególne programy zawierają także zwiedzanie Izraela na wspomnianej już trasie oraz pobyt wypoczynkowy od trzech nawet do 10 dni w Egipcie – w jednym z wybranych hoteli 3, 4, lub 5  – gwiazdkowych w Hurgadzie albo Sharm El Sheikh.

Nad morzami: Śródziemnym i Czerwonym

Korzystając z usług „Selectoursu”, na Cypr można wybrać się aby wypoczywać w którejś z czterech miejscowości: Ayia Napa, Larnaca, Paphos i Limassol. W każdej z nich przedstawiono podczas prezentacji hotele różnych kategorii i położenia. Podczas pobytu na Cyprze można także korzystać z kilku ciekawych wycieczek fakultatywnych lub imprez w rodzaju safari na dziewiczym półwyspie Akamas czy folklorystyczny wieczór cypryjski. Więcej, chociaż bardzo zwięźle, o atrakcjach turystycznych Wyspy Afrodyty, jak nazywany jest Cypr, opowiedział zaproszony na spotkanie przedstawiciel warszawskiego oddziału CTO – Cypryjskiej Organizacji Turystycznej, Rafał Boguta. M.in. o działających na wyspie polskich szkołach windsurfingu – pisałem już o nich relacjonując ich prezentacje podczas spotkań prasowych w CTO, szczegóły można więc znaleźć na naszych łamach w rubryce : „Nowości z ośrodków informacji turystycznej” – a także o zabytkach antycznych oraz bizantyjskich znajdujących się na wyspie.

Dodam, że „Selectours” prowadzi super promocyjną sprzedaż wycieczek do dwu cypryjskich hoteli 4-gwiazdkowych, na 1 lub 2 tygodnie, z terminami wylotu 12 i 14 czerwca oraz imprezy „Last minute” – w ostatniej chwili, z wylotami z Warszawy w terminach 26 i 28 czerwca oraz 3, 5, 10, 12 i 17 lipca.

Egipt należy, obok Tunezji, do najważniejszych i cieszących się największym zainteresowaniem klientów kierunkiem urlopowych wyjazdów. Liczne programy „Selectoursu” proponują w tym kraju wypoczynek w różnych hotelach – wybór kategorii, lokalizacji, cen itp. jest spory – w Sharm El – Sheikh na Półwyspie Synajskim oraz w Hurgadzie i El – Gouna na afrykańskim wybrzeżu Morza Czerwonego. Część tych hoteli zaprezentowano w trakcie spotkania. Spory jest również wybór wycieczek fakultatywnych, z których można skorzystać w trakcie wypoczynku nad morzem. Lub wybrać się na wycieczki objazdowe łączące – jak program „Anubis”: rejs po Nilu z Luksoru do Assuanu oraz wypoczynek w Hurgadzie lub El Gouna, czy 15 – dniowy program „Horus”: Rejs po Nilu, zwiedzanie Kairu, piramid w Gizie i Wielkiego Sfinksa oraz wypoczynek nad morzem. Lub w 16 – dniowym programie „Hatszepsut”: rejs po Nilu, Kair oraz Synaj ze zwiedzaniem najsłynniejszego w Egipcie klasztoru – św. Katarzyny, nocnym wejściem na Górę Mojżesza i wypoczynkiem w Sharm E – Sheikh.  Ewentualnie reklamowany jako najbogatszy program objazdowy, 14 lub 16 – dniowe zwiedzanie Egiptu autokarami.  Dodam, że do Sharm El – Sheikh  „Selectours” lata z turystami z Warszawy, Poznania i Wrocławia we wtorki, zaś z Katowic w środy. Natomiast do Hurgady z Warszawy w poniedziałki i czwartki, z Katowic w czwartki i piątki, z Krakowa w poniedziałki, zaś z Poznania i Wrocławia w piątki. Jest więc w czym wybierać!

 

Tunezja i Teneryfa

Drugim głównym kierunkiem czarterowych wyjazdów urlopowych proponowanych przez „Selectours” jest Tunezja. W kraju tym korzystając z jego usług można wypoczywać w Gammarath, Hammamet i jego okolicach, Port El Kantaoui, Sousse, Mahdii, Skanes, Monastorze oraz Chott Meriam. Oczywiście w hotelach różnej kategorii – od luksusowych po turystyczne, położeniu i cenach. Turystom proponowane są wycieczki fakultatywne – . dwudniowe na Saharę lub jednodniowa do Tunisu. Także i w tym przypadku wybór jest duży, zróżnicowanie cen – i warunków wypoczynku – znaczne.

Aktualnie poza stałą ofertą, biuro ma specjalną, na 14 i 21 czerwca, na 7 lub 14 dni do 4-gwiazdkowego hotelu Vincci El Kantaouri Center, z wylotami z Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska i Katowic. Sprzedaje również na 14 czerwca wyjazdy urlopowe na 7 dni do 3 hoteli 4 i 3 – gwiazdkowych, z wylotami z Warszawy, Krakowa i Gdańska. Ponadto ma w ofercie wyjazdy w super cenie zarówno na czerwiec i lipiec, jak i na sierpień. Klienci „Selectours” z Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Gdańska wylatują w czwartki, natomiast z Katowic i Poznania w czwartki i piątki.

Aktualną super ofertą na Teneryfę jest możliwość wylotu do Playa de Las Americas na 7 ( za 999 zł ) lub 14 ( za 1449 zł ) dni, w terminach 12 czerwca oraz 16 i 23 października. W ofercie katalogowej znajdują się hotele różnych kategorii znajdujące nad Atlantykiem na południowym wybrzeżu wyspy. W wymienionej już miejscowości Playa de Las Americas a także w Costa Adeje oraz Los Cristianos. Również z wieloma atrakcjami.

Więcej szczegółów na temat oferty biura znaleźć można w jego katalogach na lato 2007, w internecie pod: www.selectours.pl oraz w jego placówkach w Warszawie, Piasecznie, Chorzowie i Poznaniu. Dodam, że „Selectours” – jeden z największych organizatorów wycieczek zagranicznych w Polsce  jest członkiem Warszawskiej i Polskiej Izb Turystyki, posiada koncesję UKFiT. Szczyci się uzyskanymi wyróżnieniami: „Złotą Polisa” – statuetką Tow. Ubezpieczeń SIGNAL IDUNA dla najlepszego touroperatora w sprzedaży ubezpieczeń turystycznych oraz odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”.

 

Cezary Rudziński

Dodane 07 06 07

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top