SAKSONIA: PROPOZYCJE NA LATO 2019

Z Sachsen Tourismus otrzymaliśmy kolejną serię informacji o nowościach turystycznych oraz kulturalnych i propozycji przyjazdu do Saksonii w lecie. Oto kilka z nich, które powinny zainteresować naszych czytelników i turystów.

 

Rodzinne wakacje

 

 

Lato z rodziną warto spędzić w którymś z certyfikowanych ośrodków wczasowych lub obiektów rekreacyjnych w Saksonii! Na miano prawdziwej dziecięcej krainy przygód zasługują przede wszystkim Górne Łużyce z aż 40 ośrodkami rekreacyjnymi dla rodzin. Nietypowym parkiem rozrywki jest „Tajemnicza kraina Turisede“ nad Nysą – pełna niespodzianek, tajemniczych korytarzy i domków na drzewach.

W Parku Dinozaurów nieopodal Budziszyna natomiast na gości czeka ponad 200 naturalnej wielkości prehistorycznych gigantów. Idealne zestawienie noclegu i rozrywki zapewni z kolei Trixi Ferienpark Zittauer Gebirge w Großschönau na Górnych Łużycach. Warto wspomnieć również o największym parku rozrywki we wschodnich Niemczech – Belantis koło Lipska, oferującego ponad 60 różnych atrakcji dla całej rodziny. 

 

Dwa dni w Torgau

 

Wybierz się z nami na wycieczkę przez miasta Saksonii i zobacz jak dużo da się zwiedzić w 48h dzięki naszym wskazówkom. Dziś witamy w Torgau – mieście reformacji i renesansu. Leżące nad Łabą, w pn.-zach. części Saksonii Torgau to jedno z najwspanialszych renesansowych miast Niemiec. To polityczne centrum reformacji w XVI w. było nawet stolicą księstwa Saksonii. 

Tutaj natknąć się można na ślady Marcina Lutra i jego żony – Katarzyny von Bora. Obowiązkowym punktem programu jest majestatyczny zamek Hartenfels i jego słynne, unikatowe pod względem architektonicznym schody. Na odkrycie czeka tu ponad 500 późnogotyckich i renesansowych zabytków

 

Pyszne, orzeźwiające i prosto z beczki

 

Saksonia to kraina piwem płynąca! W warzelni piwa Landskron-Braumanufaktur w Görlitz fermentujące w otwartych kadziach piwo produkowane jest od 1870. Podczas zwiedzania z przewodnikiem poznać można dokładnie tutejszy proces warzenia. Ciekawy, a przy tym zabawny jest spacer z piwowarem Michaelem przez zabytkową starówkę Freibergu, którego tradycje warzelnicze sięgają XIII wieku!

Dawny dworzec Bayerischer Bahnhof w Lipsku zalicza się do najbardziej rozpoznawalnych znaków miasta. Dzisiaj znajduje się tutaj restauracja i warzelnia piwa Gose – prawdziwego specjału z Lipska. Tego piwa nie znajdziesz nigdzie indziej. W całych Rudawach natknąć się można aż na 17 stacji nowego Rudawskiego Szlaku Piwa – obejmującego również degustacje w czeskich i niemieckich browarach. 

 

Zakupy

 

W Saksonii można się obkupić! I to w całkiem przystępnych, ouletowych cenach. Buty, ubrania, towary luksusowe, kosmetyki, zabawki, sprzęty kuchenne czy słodycze. Na fanów wyprzedaży czeka aż 40 outletów, a wśród nich Haribo, De Beukelaer, Lorenz Snacks czy inne znane marki takie jak Villeroy & Boch w Torgau, Bruno Banani w Chemnitz, „Möve/Frottana“ w Großschönau czy sklep firmowy w świecie przeżyć „Haus MEISSEN” w Miśni. Lubisz designerskie ciuchy? W Petershof Leipzig na fashionistów czeka outlet Zalando. Odpowiedni adres dla fanów mody to również Birkenstock Factory Outlet w Görlitz.

 

Drezdeńska Noc Zamków

 

Przepis na naprawdę udaną imprezę? Letni wieczór, trzy nadłabskie zamki, muzyka live i pyszne jedzenie. 13 lipca, w 11. Drezdeńską Noc Zamków kompleksy parkowe Zamków Albrechtsberg, Eckberg i Lingnera zamienią się w jedną, wielką strefę kultury. Goście mogą wybierać spośród 16 scen pod gołym niebem, 80 koncertów i ponad 400 artystów. 

 

         Festiwal Via Thea!

 

Podczas 25. Międzynarodowego Festiwalu ViaThea ulice i chodniki Görlitz zamienią się w wielką scenę open air. Od 4 do 6 lipca na widzów czekają teatry maskowe i lalkowe, walk-acts, performances i cirque niveau. Odwiedź kreatywne miejsce spotkań artystów i widzów najróżniejszych narodowości w samym sercu Görlitz.

 

Dni otwartych winnic

 

Saksonia zaprasza do swoich winnic! Podczas 10. Dni Otwartych Winnic w Saksonii w dniach 24. i 25.08 na gości czeka ponad 40 winiarzy z regionu Drezna i Doliny Łaby. 07. i 08.09 winnica przeżyć na Zamku Wackerbarth w Radebeul, nieopodal Drezna, rozpoczyna sezon na młode wino Federweißer. Musujący moszcz z winogron w barokowej scenerii to rozkosz dla ducha i ciała!

 

      Zdjęcia: Sachsen Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top