SAKSONIA: NIE TYLKO NA LATO

Obraz1

Zdjęcie: K. Fouad Vollmer
 

Czerwiec to dobry czas na planowanie letnich wyjazdów i urlopów. Idealnego celu podróży nie trzeba wcale szukać daleko. Leżąca tuż za zachodnią granicą Polski Saksonia godna jest polecenia szczególnie dla rodzin z dziećmi oraz dla fanów podróży kulturowych, poszukujących pełnych niezwykłych zabytków architektury miast z historią.

 

Nocleg z efektem wow: Najbardziej nietypowe noclegi w Saksonii

Obraz2

Zdjęcie: S.Rose

 

Tak niezwykle miejsca do spania z pewnością nie przyszły Ci jeszcze nigdy do głowy. Poznaj ekstrawagancję słynnego Domu Schminke w Löbau (Saksonia Wschodnia) – ikony modernizmu i światowej sławy klejnotu architektonicznego. A może bardziej po królewsku, wysoko na twierdzy Königstein, pośród romantycznej scenerii Szwajcarii Saksońskiej? „Tajemnicza Kraina Turisede” leżąca w najbardziej na wschód wysuniętym zakątku Niemiec, oferuje noclegi dla prawdziwych miłośników przygód. W tym usytuowanym nad Nysą nieopodal Görlitz parku przygód czeka ponad 200 niezwykłych kwater: od luksusowych, ukrytych w koronach drzew iście pałacowych komnat, po niezwykłe podziemne domki. .

Jedyne w swoim rodzaju noclegi w Saksonii

 

 

Wodne szaleństwo dla małych i dużych

 

Obraz2

Zdjęcie: Zdjęcie: K. Fouad Vollmer

 

 

Żeby spędzić urlop na plaży, nie trzeba wcale morza. Jezior w Saksonii jest ile dusza zapragnie! Utworzone na terenie dawnych kopalni odkrywkowych Nowe Lipskie Pojezierze z ponad 20 jeziorami jest idealne zarówno na spokojne rejsy statkiem jak i uprawianie popularnych sportów wodnych. Kolejne miejsce to Pojezierze Łużyckie — największy w Europie, stworzony przez człowieka, krajobraz wodny z 24 jeziorami i kanałami żeglownymi. Ten nowo utworzony region wypoczynkowy ma do zaoferowania: jazdę na rowerze, rolki, pływanie, rejsy łodzią, żaglówki, kulturę przemysłową i wiele więcej. Niezależnie od pogody i pory roku każdy znajdzie tu możliwość aktywnego wypoczynku w wodzie czy na wodzie. Są tu kąpieliska i baseny ze skoczniami, jak w ośrodku wakacyjnym Trixi w Górach Żytawskich, zapory wodne, pośród zapierających dech w piersiach krajobrazów, jak np. zapora Pöhl w Vogtland, czy aquaparki, jak największy w Saksonii Wodny Świat Aqua Marien w Rudawach. Warte odwiedzenia są również saksońskie termy i baseny lecznicze.

 

 

Wakacje z dziećmi: Niezapomniane przeżycia

Obraz2

Zdjęcia: C. Beier, A. Kumiszcza

 

 

Urlop w Saksonii to obietnica różnorodności i rozrywki dla całej rodziny. Bogaty wybór propozycji od parków rozrywki przez ogrody zoologiczne po muzea zainteresuje młodszych i starszych. Aż 72 ośrodki wypoczynkowe posiadają certyfikat jakości, gwarantujący zabawę i bezpieczeństwo dla najmłodszych. W Parku Dinozaurów w Bautzen koło Drezna spotkać można, do złudzenia przypominające prawdziwe, giganty z czasów prehistorycznych. Ponad 200 naturalnej wielkości dinozaurów, roślinność niczym z pradawnej puszczy oraz liczne wulkany tworzą niepowtarzalny i pełen tajemnic krajobraz. Dodatkowy dreszczyk emocji i zabawę zapewniają stacje zabaw i las linowy. W Świecie Przygód BELANTIS na południu Lipska, na gości w każdym wieku, czeka 8 krain tematycznych i ponad 60 atrakcji. BELANTIS – jeden z najlepszych parków rozrywki w Europie, wyróżniony został jako miejsce szczególnie przyjazne dla rodzin.

Najlepsze propozycje spędzania wolnego czasu dla rodzin w Saksonii

 

 

Miejsce jak z filmu: Görlitz na Górnych Łużycach

Obraz2

Zdjęcie: N. Schmidt

 

 

Liczące sobie 950 lat miasto to żywy przewodnik architektoniczny: 4000 zabytkowych budowli tworzy niezwykłą scenerię i zachęca do spacerów po mieście. Skarby kultury takie jak secesyjna synagoga, Święty Grób czy Muzeum Śląskie to prawdziwe perełki dla wszystkich fanów podróży kulturowych. Filmowe miasto Görliwood® regularnie odwiedzane jest przez filmowców. Nasza propozycja: W ciągu zaledwie kilku minut można dotrzeć autobusem, pociągiem, samochodem lub rowerem do jeziora Berzdorfer See. Tutaj można nie tylko wyciszyć się i zrelaksować. Miłośnicy jazdy na rowerze czy rolkach, fani sportów wodnych oraz spacerów i wędrówek również znajdą tu coś dla siebie.

Görlitz i okolice

 

 

Świat Przeżyć Meissen

Obraz1

Zdjęcie: ©MEISSEN

 

 

Tutaj manufakturą się żyje, a nie tylko o niej opowiada! W warsztatach pokazowych można na własne oczy zobaczyć jak z największą rzemieślniczą starannością powstają nowe wzory i formy. Wszystkiego na temat ponad 300-letniej historii manufaktury i pierwszym europejskim znaku firmowym – dwóch skrzyżowanych mieczach – dowiedzieć się można w Muzeum Manufaktury.

W Café Meissen rozkoszować się można daniami nowoczesnej i regionalnej kuchni, serwowanymi na wspaniałej miśnieńskiej porcelanie. Meissen Store pełen jest inspiracji i wyrobów, podkreślających indywidualny styl życia. Odbywające się przez cały rok oprowadzania, imprezy, warsztaty wakacyjne i ekscytujące wystawy są dodatkową zachętą do odwiedzenia i poznania manufaktury.

Świat przeżyć MEISSEN

 

 

Powiew wolności – raj MTB w Saksonii

Obraz1

Zdjęcia: M. Rohne

 

 

Saksonia to idealny cel wypadowy dla poszukujących najlepszych tras na rowery górskie. Tu wszystko jest możliwe: przejażdżka dla początkujących, rodzinny wypad, czy całodniowa wyprawa. Nowo powstała, 140-kilometrowa trasa BLOCKLINE, we wschodniej części Rudaw, z 2.750 m przewyższenia, podzielona na 15 etapów i ze spektakularnymi widokami i romantycznymi strumieniami, to coś dla rodzin z dziećmi od 8 roku życia. Dwa kraje, dziewięć szczytów, 4.400 metrów przewyższenia i 162 km czystych emocji czeka na: Stoneman Miriquidi w Rudawach. Niezwykle urozmaicona trasa z Czech do Rabenberg w Saksonii, biegnąca trzema osobnymi szlakami przez gęste lasy, atrakcje geologiczne i skarby kultury, to prawdziwe wyzwanie dla poszukiwaczy przygód! Bikeparki Trailcenter Rabenberg w Rudawach czy Bikewelt Schöneck w Vogtland to różnorodność i wyzwanie w kompaktowym wydaniu.

Jeśli rower górski, to tylko w Saksonii

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top