SAKSONIA: BLISKO POLSKI I CIEKAWIE

Pandemia Covid-19 spowodowała, jeżeli nie załamanie, to drastyczne ograniczenie ruchu turystycznego, zwłaszcza międzynarodowego. Jeżeli jednak w chwili obecnie nie wszędzie można pojechać, zobaczyć i zwiedzić, to warto przynajmniej wiedzieć, dokąd na pewno warto wybrać się, gdy stanie się to możliwe. Jednym z takich miejsc jest Saksonia, graniczący z Polską niemiecki kraj związkowy, z którą łączy nas ponad tysiąc lat historii.

Z Dresden Marketing GmbH, organizacji marketingowej stolicy Saksonii, miasta Drezna, otrzymaliśmy sporo ciekawych informacji na temat tamtejszych atrakcji turystycznych i kulturalnych, z których kilka publikujemy.

Drezno i Kraina Łaby

Na początek trochę statystyki, świadczącej, że pomimo pandemii ruch turystyczny nie zamarł. Kraina Łaby to bezpośrednie okolice Drezna wzdłuż rzeki Łaby, z miastami Miśnią i Radebeul. Od 2017 r. Drezno i Kraina Łaby stanowią jedną wspólną destynację turystyczną. Całkowita liczba noclegów w niej w okresie styczeń-lipiec 2020 r. wynosiła: 1.773.392 (-44,6% mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego). Jeżeli chodzi o korzystających z nich cudzoziemców, to jak zwykle dominowali goście z Polski., którzy w I półroczu br. spędzili w tamtejszych hotelach i obiektach noclegowych 31.540 nocy, o 41,9% mniej w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r.) Na drugim miejscu znaleźli się Szwajcarzy: 17.598 noclegów (-57,8%), a na trzecim Czesi: 16.221 noclegów (-33,0%).

Wśród nowości i atrakcji sugerowanych jako szczególnie warte poznania, są m.in.: 

Grünes Gewölbe i Galeria Starych Mistrzów

Historyczne Zielone Sklepienie w drezdeńskim Zamku Rezydencyjnym, zamknięte najpierw z powodu spektakularnej kradzieży diamentów, a później epidemii, skarbiec Augusta Mocnego, jest ponownie otwarte. Odwiedzający mogą znowu podziwiać barokowe skarby i kosztowności z kości słoniowej, bursztynu, złota, srebra i kamieni szlachetnych prezentowane w jednych z najznamienitszych i najwspanialszych muzeów na świecie.

Drezdeńska Galeria Starych Mistrzów i Zbiory Rzeźb po ponad siedmiu latach częściowego zamknięcia prezentują się również w całej okazałości. Odremontowano budynek muzeum w Semperbau przy Zwingerze, oraz odrestaurowano ponad 20 dzieł sztuki. Uznawana za jedno z najsłynniejszych dzieł sztuki na świecie „Madonna Sykstyńska” Rafaela zabierze odwiedzających w niezapomnianą podróż przez historię europejskiej sztuki.

Saksoński Szlak Wina

Saksoński Szlak Wina prowadzi przez jeden z najmniejszych regionów uprawy winorośli w Niemczech. Od Pirny po Diesbar-Seußlitz tradycyjne winiarnie i nowoczesne zajazdy zapraszają do degustacji głównie wytrawnych win z doliny Łaby. Marzysz, żeby znaleźć się w sercu Saksońskiej Krainy Łaby pośrodku zielonego krajobrazu Radebeul? Twoje marzenie może się spełnić – zapraszamy do Radisson Blu Park Hotel & Conference Centre, Dresden Radebeul!

Specjalna oferta tematyczna dla podróżujących szlakiem winnym: – 1 x nocleg w pokoju typu standard z obfitym śniadaniem w formie bufetu – 1 x kolacja w formie 3-daniowego menu lub bufetu – 1x drink powitalny W cenie: pokój 1-os. 86 €; pokój 2-os. 68 € za osobę/noc Rezerwacja możliwa od zaraz (po potwierdzeniu i w zależności od dostępności). Podane ceny i usługi dotyczą grup od min. 20 osób. Dodatkowa prowizja nie jest możliwa. Na każde 20 płacących gości przypada jedno bezpłatne miejsce w pokoju dwuosobowym.

Największa na świecie panorama 360°

Ponad 280.000 odwiedzających w ciągu roku, to dowód na to, że panorama CAROLAS GARTEN 360° jest jednym z największych sukcesów wystawienniczych Lipska ostatnich lat. Wysoki na 32 m, okrągły obraz berlińskiego artysty Yadegara Asisi sprawia, że odwiedzający Panometer Leipzig „zmniejszają” się do wielkości owada i z tej perspektywy – przy dźwiękach odgłosów natury – poznają różnorodność gatunków „zamieszkujących” lipski ogród.

Uzupełnieniem wystawy są 250-krotnie powiększone modele owadów. W rozmiarze XXL oglądać można m.in. ważkę i pszczołę. CAROLAS GARTEN zwiedzać można w Panometer Leipzig do początku 2021 r. Przed wizytą prosimy zapoznać się z naszymi aktualnymi środkami ostrożności.

Nowa polskojęzyczna mapa turystyczna Saksonii

Ukazała się nowa mapa turystyczna Saksonii w języku polskim, która może być idealnym towarzyszem podróży przez kraj sąsiadów. Znaleźć na niej można krótkie opisy licznych atrakcji z podziałem na kategorie zamki i pałace, muzea, oferty dla rodzin, parki rozrywki, parki wodne itp. wraz z danymi kontaktowymi. Informacje dotyczące położenia obiektów ułatwią planowanie trasy zwiedzania.

Zdjęcia: Dresdner Marketing

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top