RYANAIR: WIĘCEJ NIŻ NISKIE CENY

 

 

Linia lotnicza Ryanair uruchomiła nowe połączenie krajowe, na sezon zimowy, pomiędzy Krakowem i Gdańskiem. Wprowadziła także nowe usługi dla swoich klientów m.in. dostęp na swojej stronie internetowej Ryanair.com do hoteli i innych obiektów portalu Booking.com. Ryanair wprowadza także ekologiczne zmiany na pokładach samolotów. Linie zdobywają coraz więcej pasażerów. W listopadzie br. ruch pasażerski tego niskokosztowego przewoźnika wzrósł aż o 22 %. Ryanair zapowiada, że w br. przewiezie 89 mln pasażerów. Ryanair obsługuje trasy krajowe swoim Boeingiem 737, co ma zapewnić: więcej miejsc, niższe ceny, lepsze godziny lotów oraz punktualność, jak również lepszą obsługę pasażerów.

 

Nowe połączenie lotnicze na trasie Kraków – Gdańsk odbywają się dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. – 4 grudnia br. wystartował nasz pierwszy zimowy lot na trasie Kraków – Gdańsk – mówi Katarzyna Gaborec-McEvoy z Ryanair. Nasza linia jest liderem na rynku polskim i nieustannie poszerza ofertę. Obserwujemy rosnące zainteresowanie „krajówkami”, dlatego cieszymy się, że możemy zaoferować dodatkową trasę na okres zimowy. Po sukcesie połączenia Kraków – Gdańsk latem, jesteśmy przekonani, że nowa trasa będzie idealną ofertą również zimą i pomysłem na długi weekend, np. dla miłośników klimatu morskiego poza sezonem lub jazdy na nartach. Aby dodatkowo uczcić tę okazję, ogłosiliśmy wyprzedaż biletów w cenach rozpoczynających się już od 59 zł na podróż od stycznia do marca 2015 r. Zachęcam do zarezerwowania lotów jak najszybciej na stronie internetowej – dodaje.

 

ZAWSZE BYĆ LEPSZYM

 

W listopadzi Ryanair ogłosił wejście w partnerstwo z Booking.com, światowym liderem w zakresie rezerwacji zakwaterowania online. Obecnie klienci Ryanair mają możliwość zarezerwowania noclegu podczas dokonywania zakupu biletu lotniczego na stronie Ryanair.com. Poprzez stronę internetową przewoźnika mają bezpośredni dostęp, nie tylko do taniej i rozbudowanej oferty połączeń lotniczych w Europie, ale również do 550 tys. hoteli i innych obiektów oferujących rożne rodzaje noclegów w niskich cenach w 209 krajach.

 

Booking.com posiada 25 kategorii obiektów noclegowych i ponad 40 mln opinii klientów. Partnerstwo z Booking.com jest kolejnym etapem realizacji programu firmy : “Always Getting Bettter”. Program polega na nieustannym wprowadzaniu coraz lepszych rozwiązań dla klientów, takich jak np. nowa strona internetowa oraz aplikacja mobilna z mobilnymi kartami pokładowymi, pakiety usług: Family Extra i Business Plus. Działania te dowodzą, że Ryanair chce oferować swoim klientom dużo więcej, niż tylko niskie ceny.

 

Ryanair z przyjemnością ogłasza wejście w partnerstwo z Booking.com, światowym liderem w zakresie rezerwacji zakwaterowania przez Internet, co jest kolejnym przykładem wprowadzania przez nas coraz lepszych rozwiązań online – mówi Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu (CMO) w Ryanair. W tym roku przewieziemy 89 mln pasażerów po najniższych możliwych cenach, a partnerstwo z portalem Booking.com zagwarantuje im również najniższe ceny noclegów. Nasi klienci mogą rezerwować noclegi podczas dokonywania zakupu biletu lotniczego na naszej stronie internetowej. Dzięki temu, że latają właśnie z nami, zaoszczędzą jeszcze więcej. – dodaje.

 

Zdaniem kierownictwa Booking.com, filozofią firmy jest gwarantowanie najlepszych cen dla różnych rodzajów obiektów: od małych, niezależnych pensjonatów, aż po pięciogwiazdkowe luksusowe hotele. Aplikacja Booking.com jest dostępna zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Użytkownicy nie ponoszą żadnych opłat z tytułu dokonania rezerwacji. Strona jest dostępna w 42 wersjach językowych, oferuje ponad 550 tys. hoteli i innych obiektów w 209 krajach.

 

Zawiera ponad 40 mln opinii napisanych przez użytkowników po odwiedzeniu poszczególnych miejsc i przyciąga zarówno turystów, jak i klientów biznesowych z całego świata. Firma Booking.com jest obecna na rynku od ponad 17 lat, zatrudnia 8 tys. pracowników w 150 oddziałach na całym świecie. Posiada swój wielojęzyczny dział obsługi klienta, którego zadaniem jest udzielanie indywidualnego wsparcia i pomocy klientom przez cała dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Naszą misją jest ułatwienie osobom podróżującym zarówno turystycznie, jak i służbowo, odkrywania najpiękniejszych miejsc na świecie, zarezerwowania noclegów i przyjemnego spędzenia tam czasu, bez względu na zasobność ich portfela – mówi Andre Manning, dyrektor Globalnego Działu PR w Booking.com. Cieszymy się, z wyłącznego partnerstwa z przewoźnikiem Ryanair i dynamicznego wzrostu w bardzo krótkim czasie liczby noclegów zarezerwowanych na jego stronie internetowej. Booking.com dzięki ofercie ponad 550 tys. obiektów, może zaoferować klientom Ryanair najlepsze opcje noclegów, w każdym miejscu, do którego się wybiorą”– dodaje.

 

IMPONUJĄCE WYNIKI

 

Ryanair jest liderem wśród linii niskokosztowych w naszym kraju. Ma coraz lepsze wyniki na polskim rynku, co potwierdzają dane statystyczne przewoźnika.

W listopadzie br. ruch pasażerski linii lotniczej Ryanair wzrósł o 22%, do 6,35 mln klientów, a wskaźnik wypełnienia samolotów zwiększył się o 7 punktów procentowych, do 88%, za sprawą naszych najniższych cen, strategii zachęcania do rezerwacji biletów z wyprzedzeniem, a także ciągle ulepszanej obsługi klienta w ramach programu “Always Getting Better” – mówi Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu (CMO) w Ryanair. Wskaźniki wypełnienia są wyższe niż przewidywaliśmy w pierwszym miesiącu działania naszego bardzo rozbudowanego zimowego rozkładu. Dzięki nowym połączeniom, zwiększonej częstotliwości lotów oraz wprowadzeniu pakietu usług dla biznesu Business Plus, udowadniamy, że Ryanair oferuje swoim klientom dużo więcej niż tylko niskie ceny – dodaje.

 

EKOLOGICZNE ZMIANY

 

Ostatnio Ryanair ogłosił wprowadzenie elektronicznego systemu zarządzania informacją, tzw. Electronic Flight Bags (EFB) dla wszystkich pilotów latających każdym z 300 samolotów Boeing 737-800, co oznacza, że będą oni używać urządzenia iPad zamiast tradycyjnych drukowanych instrukcji używanych podczas lotu. Jest to kolejny etap realizacji programu: “Always Getting Better”.

 

Wszyscy piloci linii lotniczej Ryanair mają teraz dostęp do narzędzi zarządzania wydajnością Boeinga (Onboard Performance Tool – OPT), czyli do obliczeń związanych ze startem, jak również do najnowszych danych zawartych w elektronicznych instrukcjach używanych podczas lotu, co zapewni dalszą poprawę efektywności oraz zarządzania czasem, zmniejszając zależność od drukowanych materiałów używanych do tej pory. Wspomniane rozwiązanie to pierwszy z zestawu produktów, które Ryanair zamierza wprowadzić w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

 

Będą to m.in. elektroniczne wykresy i arkusze wyważenia samolotu, które będą przetestowane i zatwierdzone przez Irlandzki Urząd ds. Lotnictwa. W ciągu najbliższych miesięcy Ryanair planuje zrezygnować z papierowej dokumentacji na pokładach samolotów. W wyniku tego z każdego kokpitu zniknie aż 15 kg drukowanych instrukcji używanych podczas lotu, co przy ponad 550 tys. lotów rocznie, pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa. Rezygnacja z ponad 10 mln stron papierowej dokumentacji, potwierdza, że Ryanair chce być liderem wśród linii lotniczych w Europie, jeżeli chodzi o ochronę środowiska.

 

Dynamiczny rozwój operacji lotniczych we wszystkich 71 bazach wiąże się z logistycznymi wyzwaniami związanymi z dostarczaniem informacji do załóg pokładowych – mówi Michael Hickey, dyrektor ds. operacji lotniczych w Ryanair. Aby uprościć ten proces, wprowadziliśmy elektroniczny system zarządzania informacją tzw. Electronic Flight Bags (EFB), dostępny za pomocą iPada. To kolejny już przykład nieustannego dążenia linii lotniczej Ryanair do coraz bardziej efektywnego zarządzania procesami operacyjnymi. Ryanair docenia znaczenie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, jako niezwykle efektywnych i elastycznych narzędzi podnoszenia wydajności. Nasze osiągnięcia w kierunku eliminacji papierowej dokumentacji na pokładach samolotów spotykają się z uznaniem całej branży lotniczej. Kokpit bez papieru to wyjątkowo wydajny kokpit – dodaje.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top