REPUBLIKA DOMINKAŃSKA ZAPRASZA

Ekscytująca i czarująca Republika Dominikańska Lubicie luksus, piękne kobiety i zdrową dawkę adrenaliny? Jeżeli chociaż na jedno pytanie odpowiedź brzmi: tak, odpowiednim miejscem, gdzie można spróbować wszystkiego razem jest Republika Dominikańska.

 

Rum, kobiety i śpiew. Również tak można by scharakteryzować republikę Dominikańską. Jednak znakomity rum i piękne kobiety to nie wszystko, co może zaoferować ta perła Karaibów. W Republice Dominikańskiej jest „wszystko, o czym śnicie”.

 

Tak brzmi także reklamujący ją slogan, który z nawiązką spełnia – czy będą to przepiękne, długie plaże z najdelikatniejszym piaskiem, lazurowo niebieskie morze, egzotyczna fauna i flora lub zabytki.

 

Miłośnicy sportów, w tym także ekstremalnych, znajdą tutaj prawdziwy raj na ziemi. Republika Dominikańska ulubiona jest szczególnie ze względu na znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych. Do najpopularniejszych rejonów należy wybrzeże północno-wschodnie w pobliżu Puerto Plata, Cabarete lub Samaná. Można tu spróbować głębokiego nurkowania, windsurfingu lub kiteboardingu.

 

Właśnie kiteboarding należy ostatnio do najpopularniejszych sportów, przynosi bowiem naprawdę ekscytujące i niezapomniane przeżycia. Potrzebna jest tylko deska i latawiec, który mocuje się do uprzęży i już można przecinać fale oceanu. Nawet początkujący, jadąc na falach, znajdą się chociaż na chwilę w powietrzu.

 

Jeśli ktoś zdecyduje się na rzeczywisty relaks, niech uda się na nietknięte plaże w rejonie Pedernales, Baoruco, Baní, Azua lub Barahona. Wszędzie znajdą się przepiękne laguny i wydmy. Zwolennicy nurkowania powinni zatrzymać się tutaj przynajmniej na kilka dni, ponieważ rejon ten, to prawdziwy raj dla nurków. Koralowe rafy, wraki zatopionych galeonów oraz tropikalny fauna i flora oczekują na Wasze odkrycie.

 

Było by grzechem przyjechać do Republiki Dominikańskiej i nie popróbować jej głównych specjałów: rumu i cygar. Cygara dominikańskie należą do najlepszych na świecie i każdy musi to przyznać. Muzea w Santiago lub La Romana pozwalają zapoznać się ze starą i ciekawą historią produkcji cygar.

 

Miasto La Romana jest równocześnie jednym z największych na świecie ośrodków ręcznej produkcji cygar – stąd właśnie pochodzą znane na całym świecie marki, takie jak Santa Damiana, Don Diego czy Montecristo. Kolejnym delikatesem tego karaibskiego kraju jest dominikański rum. Wyrazisty smak i znakomita jakość osiągane są poprzez stosowanie wysokiej jakości trzciny cukrowej, która jest ważnym surowcem do produkcji rumu.

 

Swoje charakterystyczne właściwości zyskuje miejscowy rum dzięki precyzyjnej destylacji w beczkach z amerykańskiego białego dębu. Jakość zależy także od okresu dojrzewania, który wynosi od kilku miesięcy do dziesięciu lat. W Republice Dominikańskiej produkuje się co roku ponad cztery miliony beczek rumu, a do najbardziej znanych marek należy Bermúdez, Brugal, Syboney i Barcelo.

 

Oficjalna produkcja rumu rozpoczęła się tutaj w roku 1852, kiedy w Bermúdez otwarto pierwszą gorzelnię. Kto chce poznać tajniki produkcji rumu, powinien odwiedzić gorzelnię Brugal. Tamtejsza anegdota mówi, że każdy by tutaj chciał pracować jako kontroler jakości. W gorzelni odbywa się piętnastominutowe zwiedzanie zakończone degustacją rumu i znakomitych koktajli.

 

Ten, komu od dobrego rumu nie będzie się zbytnio kręcić w głowie, może sobie uprzyjemnić dzień grą w golfa. Wszyscy miłośnicy tego sportu znajdą w Republice Dominikańskeij świetne 18-dołkowe pola zaprojektowane przez znach golfowych architektów (np. Casa de Campo przez P. Dya, Playa Dorada przez Roberta Trenta Jonese i Cap Cana przez Jacka Nicklausa).

 

Trzy pola wyraźnie się wyróżniają: „Psi Ząb” (Teeth of the Dog) projektu Peta Dya (znajduje się przy kompleksie wypoczynkowym Casa de Campo koło miasta La Romana) i dwa świetne pola projektu Roberta Trenta Jonese koło plaży Playa Dorada i Playa Granda na Srebrnym Wybrzeżu. Wszystkie te pola mają znakomite położenie wprost na morskim wybrzeżu.

 

Więcej informacji o Republice Dominikańskiej na www.GoDominicanRepublic.com .

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top