CZECHY: UNIKATOWE HOTELE

Największy, najmniejszy, najwęższy – unikatowe hotele w Czechach Liczba hoteli cztero i pięciogwiazdkowych w Czechach z roku na rok wzrasta.

 

Wśród nich znajdziemy unikatowe obiekty: najbardziej luksusowy hotel świata, wytypowany przez znany portal turystyczny czy hotel, który jest w stanie zakwaterować jednocześnie wszystkich mieszkańców mniejszego miasta.

 

Najwięcej pracy mają pokojówki w praskim Top Hotelu oferującym 810 pokoi dla 2500 gości. Do hotelowych gigantów należą także hotele: Hilton (788 pokoi) i Duo (610 pokoi) w Pradze.

 

Poza stolicą największy hotel wyrósł w Libercu – hotel Babylon jest w stanie zakwaterować jednocześnie ponad tysiąc osób.

 

 

Mieści się tu także największy kompleks rozrywkowy w Czechach: między innymi z parkiem wodnym, IQ Parkiem, labiryntem luster. Cały kompleks zajmuje powierzchnię 30 000 m2 . Dalsze wielkie kompleksy hotelowe znajdziemy w Pradze (Aquapalace lub Top Hotel) i na Szumawie (Frymburk).

 

Turystom, którzy wolą kameralne, luksusowe hotele polecamy praski hotel U Červeného lva, który w 6 pokojach zakwateruje jedynie dwanaście osób. Do luksusowych minihotelików należy także rezydencja Santini w Pradze, z osiemnastoma miejscami noclegowymi i hotel Puk w miejscowości Beroun, dysponujący 7 pokojami.

 

Dalsze czeskie hotelowe naj..: – najbardziej luksusowy hotel świata, według portalu podróżniczego Trip Advisor – Hotel U Zlaté studně w Pradze – pierwszy pięciogwiazdkowy ekohotel w Czechach – Chateau Mcely (75 km od Pragi) – pierwszy koszerny hotel w Czechach ( Na zdjęciu ). 

 

Downtown w Pradze – największy apartament prezydencki – w hotelu Praha (370m2) – największy hotelowy kompleks wellness – w hotelu Frymburk (powierzchnia 6,5 ha) – najwęższy hotel – Clementin w Pradze (szerokość 3,28 m).

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top