Grand Hotel PRIMUS

 

Image

Grand Hotel Primus

„Terme Ptuj d.o.o.” pod markową nazwą „Panonske terme” po roku od rozpoczęcia budowy, otworzyły drzwi nowego czterogwiazdkowego Grand Hotelu Primus, który ma stać się elementem zapełnienia dotychczasowej luki zarówno w ofercie noclegowej, jak i turystycznej Dolnego Podravja (Spodnje Podravje).

 

Hotel, wart około 20 mln euro, jest największą tegoroczną inwestycją zarówno w Grupie Biznesowej Sava, jak i w całej turystyce słoweńskiej. Ponad 2 mln euro przekazał Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

{mosgoogle} 

 

Inwestycję realizowało przedsiębiorstwo „SAVA IP d.o.o.” na czele z dyrektorem Jože Kavčičem, przy jednoczesnej, ścisłej współpracy z zarządem „Terme Ptuj d.o.o.”. Grand Hotel Primus uroczyście otwierali:  Marjan Hribar, generalny dyrektor Departamentu ds. Turystyki w Ministerstwie Gospodarki,  Štefan Čelan, burmistrz miasta Ptuj, Janez Bohorič, prezes zarządu „Sava d.d.”,  Andrej Spracjc dyrektor Turystyki w Grupie Biznesowej Sava, Andrej Klasinc, dyrektor „Terme Ptuj d.o.o.” oraz Marjan Maček, dyrektor finansowy „Terme 3000 d.d.”.

Hotel, nazwany na cześć Marcusa Antoniusa Primusa, wpływowego generała rzymskiego, władcy Rzymu oraz mistrza retoryki, położony jest na 13.493 m2 i posiada 250 łóżek, z czego trzy to luksusowe apartamenty, które dysponują własnymi jacuzzi i saunami. Na gości czeka najnowocześniejsze centrum wellness Valens Augusta, które składa się z trzech kompleksów, w tym z nowoczesnego centrum relaksu Imperium, które rozpościera się na 700 m2.

W duchu starożytności, za pomocą specjalistycznych programów pielęgnacji twarzy i ciała oraz kąpieli relaksacyjnych, terapii profilaktycznych i dużego wyboru masaży, centrum zatroszczy się o pełen odpoczynek i relaks gości. Następny kompleks to kąpiele termalne i sauny Flavia, gdzie goście mogą wybierać między różnymi, znanymi na świecie, programami saun. Bogatą ofertę basenów „Terme Ptuj”, Hotel uzupełnia kompleksem basenów Vespasianus, który zawiera mieszany basen kryty-odkryty, basen dla dzieci oraz dwa baseny typu whirlpool.

Image

Rzymskie akcenty

Dzięki ofercie turystyki biznesowej Grand Hotel Primus wypełnia dotychczasową lukę tego rodzaju usług na terenie Ptuja i Dolnego Podravja. W Hotelu jest dostępnych kilka sal, przeznaczonych na potrzeby różnych spotkań biznesowych. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny. Oferta Hotelu skierowana jest także do pasjonatów golfa, dla których przygotowano, położony zaledwie 300 metrów od Hotelu, kompleks golfowy. Składa się on z 18 pól golfowych, do których z Hotelu prowadzą specjalnie przygotowane drogi.

Za wydarzenia kulturalne w Hotelu odpowiadać będzie Klub Gemina XIII, otwarty zarówno dla gości Hotelu, jaki i osób z zewnątrz, mających powyżej 21 lat. Goście będą mogli uczestniczyć w wieczorach fortepianowych, wokalnych, jazzowych, disco lat 80-tych i w wieczorach tanecznych. Podczas otwarcia Hotelu Andrej Klasinc, dyrektor „Terme Ptuj d.o.o.” powiedział: „Połączenie kultury starożytnej i najwyższej jakości oferty hotelowej pozwala Grand Hotelowi Primus na kompleksowe rozwiązanie – połączenie turystyki i wellness, jakiego w Słowenii jeszcze nie było. „Terme Ptuj” od dzisiaj stają się jeszcze mocniejszym dostawcą usług turystycznych”.

Dla miasta Ptuj otwarcie Hotelu oznacza wielką turystyczną, kulturalną i biznesową zdobycz – na potrzeby Hotelu „Terme Ptuj” zatrudniły 50 nowych pracowników z okolicznych tertenów. „Turystyka już od dawna stanowi istotny sektor rozwoju Ptuja. Dzięki Grand Hotelowi Primus miasto stanie się ważnym ośrodkiem turystycznym” podkreślił  Štefen Čelan, burmistrz miasta Ptuj. „Intensywne prace oraz inwestycje w odnowę istniejących i budowę nowych możliwości, pozwoliły nam w ramach Turystyki Grupy Biznesowej Sava zgromadzić krytyczną masę wydajności turystycznej, która dziś kształtuje naszą konkurencyjną pozycję na rynku. Przy tym, z pełną świadomością budujemy sukces na bogatych tradycjach destynacji, na których działamy. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i serdecznemu personelowi rozwijamy unikatowe produkty turystyczne” stwierdził  Andrej Sprajc, dyrektor Turystyki w Grupie Biznesowej Sava. Janez Bohorič, prezes zarządu Sava d.d. przy tej okazji powiedział: „Otwarcie Grand Hotelu Primus potwierdza zaplanowany kierunek rozwoju Grupy Biznesowej Sava w segmencie turystyki, który prowadzi do wzmocnienia Grupy jako głównego dostawcy usług turystycznych w Słowenii.

 

Image

Uroczyste otwarcie

Plan rozwoju segmentu Turystyki w Grupie Sava zakłada szerzenie swojej działalności w krajach sąsiednich oraz gwarantowanie na poziomie europejskim najwyższej jakości oferty hotelowej, restauracyjnej, golfowej i pozostałych usług turystycznych. W prawdzie całkowita wartość inwestycji Grupy Sava w segment turystyki od początku do dziś wynosi około 175 mln euro, to jest to dla Grupy lokata na przyszłość, zamierzamy te inwestycje jeszcze wykorzystać. I nie tylko z nakładów w infrastrukturę, ale również z nakładów w wiedzę, bo tylko to umożliwia wprowadzanie innowacyjnych produktów i odnoszenie sukcesów, czego dowodem jest tak pomyślny rozwój segmentu Turystyka w Grupie Biznesowej Sava, jaki i Grand Hotel Primus. „W minionym roku zbudowaliśmy pięciogwiazdkowy hotel Livada Prestige, który jest jednym z hoteli o najwyższej jakości w tej części Europy. W tym roku dołączył do niego długo wyczekiwany Grand Hotel Primus, który będzie podkreślał wyjątkowość „Panonske terme” dzięki atmosferze kultury starożytnej sprzed 2000 lat” podkreślił Marjan Maček, dyrektor finansowy „Terme 3000 d.d.”.

Innowacyjne wejście na rynek Grand Hotelu Primus wpłynie na aspekt kulturowo-historyczny i kulinarny oraz na wellness i turystykę biznesową. Przy wyjątkowej ofercie i wysokiej jakości usług do zalet Grand Hotelu Primus zaliczają się też: dobre położenie geograficzne i komunikacyjne. Oprócz rynku krajowego, celem nowego Hotelu są też rynki zagraniczne, przede wszystkim Austria, Niemcy, Włochy i Chorwacja. Dzięki wejściu na rynek taniego przewoźnika lotniczego Ryanair na lotnisko w Mariborze, jednym z ważniejszych rynków ekspansji „Panonske terme” stanie się Wielka Brytania.

 

{mosgoogle} 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top