PROMOCJA TV

PROMOCJA TV

 Gośćmi „Globtrotera” na pierwszym powakacyjnym spotkaniu, jak zwykle w hotelu „Gromada” na pl. Powstańców w Warszawie, byli przedstawiciele nowego projektu tele sprzedaży realizowanego już przez firmę Media Ekspert z liczącym ponad 10 milionów zł kapitałem zakładowym – prezes Michał Siciński i wiceprezes Richard Kunicki.


Poinformowali oni, że interaktywny kanał PROMOCJA TV zadebiutował 1 września br. Jest to nowy sposób dokonywania zakupów sprawdzony już w Wielkiej Brytanii, gdzie osiągnął 600 mln funtów obrotów oraz w Niemczech, w których po roku działalności ma 110 mln euro obrotów. W Polsce, wg przeprowadzonych badań, początkowo objąć ma 10,5 mln gospodarstw domowych. Docierać do nich będzie poprzez internet i telewizję. Tę drugą początkowo tylko satelitarną, przez satelitę HOT BIRD 8, transponder nr 72, pozycja na orbicie 13 stopni E oraz na platformach: Cyfra + mającej milion użytkowników i cyfrowy Polsat z 1,2 mln użytkowników. W przyszłości także w TV kablowej.
 Słowem kluczowym nowej formy sprzedaży – mówili goście – jest promocja rozumiana jako oferowanie markowych produktów po atrakcyjnych, niższych niż sklepowe cenach. PROMOCJA TV, której program testowany będzie do 30 września, jest multimedialną witryną dla szerokiego asortymentu produktów. Kupujący mogą uczestniczyć w różnego rodzaju aukcjach łączących dwie popularne już i sprawdzone przez polskich klientów formy zakupów: aukcje internetowe oraz sprzedaż telewizyjna. Każdy kupujący może wybrać taki sposób zakupu, jaki najbardziej mu odpowiada. Albo aukcje ze zmieniająca się ceną, podczas których o wysokości ostatecznej ceny decyduje szybkość i umiejętność strategicznego myślenia, albo zakup w cenie stałej. Nie sprzedane podczas aukcji przedmioty będą bowiem wystawiane w stałych cenach.
Program nadawany jest na żywo z liczącego 600 m. kw. studia w Warszawie, w okresie próbnym w dwu blokach: porannym od godz. 6.00 do 10.00 i popołudniowym od 15.00 do 19.00. Potencjalni nabywcy w ciągu każdej godziny będą mogli uczestniczyć w co najmniej 12 aukcjach różnych artykułów. Przy czym sprzedaż aukcyjna przeplatać się będzie ze sprzedażą tych samych artykułów po cenach stałych. Docelowo bloki tematyczne będą pojawiać się zawsze tego samego dnia o tej samej porze aby ułatwić kupującym znalezienie interesujących ich artykułów. Równocześnie pełna oferta dostępna będzie na stronie internetowej www.promocja.tv.
 Uczestniczenie w licytacjach lub zakupy po cenach stałych są możliwe po zarejestrowaniu się na podanej już wyżej stronie internetowej, lub telefonicznie. Z telefonów stacjonarnych można dzwonić na nr 0 801 88 70 88, natomiast z komórkowych na nr ( 022 ) 436 21 00. Rejestrując się klient musi podać swoje dane osobowe, adres oraz identyfikator, którym będzie się posługiwał i który będzie się wyświetlał na ekranie podczas licytacji. Każdy klient otrzyma czterocyfrowy kod pin, który wraz z jego data urodzenia pozwoli wielokrotnie logować się w systemie PROMOCJA.TV. Podawane dane osobowe będą, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, wykorzystywane wyłącznie do celów dystrybucji produktów zakupionych w tym kanale. Wysyłka na wskazany adres zakupionych towarów nastąpi w ciągu od 2 do 5 dni roboczych.
Szefowie kanału zapewnili, że na antenie prezentować będą artykuły związane z prawie każdą dziedziną życia, w związku z czym zapraszają do współpracy wszystkich producentów zainteresowanych tym sposobem reklamy i promocji ich produktów. Każda firma otrzyma markową „witrynkę” z jej logo. Czas prezentacji w witrynie wyniesie od 15 do 60 minut dziennie, przy czym na każdy produkt przeznaczanych będzie od 3 minut czasu antenowego na żywo. W ciągu godziny prezentowanych więc będzie od 12 do 20 rodzajów produktów. System komputerowy umożliwi jednoczesny dostęp do aukcji 240 uczestnikom. Przez internet można samodzielnie łączyć się z centrum zamówień. Natomiast tradycyjni widzowie telewizyjni poprzez call center połączone z „reżyserką” emisji. PROMOCJA TV – zapewnili nasi goście – gwarantuje, dzięki wykorzystaniu sprawdzonych zachodnich wzorów oraz dwóch kanałów docierania do klientów: Internetu i TV, zarówno komfort zakupów kupującym, jak i sukces handlowy promowanym firmom.
Jak będzie w polskiej praktyce –  pokaże oczywiście czas.
 Podczas spotkania prezes SD-P „Globtroter” Sławek Bawarski zademonstrował koleżankom i kolegom puchar, który wraz z Tomkiem Brzozowski zdobyli  Mistrzostwach Dziennikarzy w katamaranach, jakie odbyły się w sierpniu br. w Sopocie.
  Cezary Rudziński
Zdjęcia autora

Dodane 05 09 07

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top