POZNAŃ: FESTIWAL RZEŹBY LODOWEJ

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich do 11 grudnia trwa 16. edycja Poznań Ice Festival. Festiwal Rzeźby Lodowej w tym miejscu odbywa się po raz pierwszy i towarzyszy Poznańskiemu Jarmarkowi Świątecznemu, który się rozpoczął już 19 listopada.

W 16 Festiwalu Rzeźby Lodowej rywalizuje 24 utalentowanych artystek i artystów z 12 krajów. Najsłynniejsi rzeźbiarze z całego świata zużyją kilkanaście ton lodu, aby pokazać gościom Poznań Ice Festival prawdziwe lodowe dzieła sztuki. Wstęp jest bezpłatny. Festiwal zlokalizowany jest na placu Marka.

W piątek (9 grudnia) od godz. 16 do 19 trwać będzie Konkurs Małej Rzeźby, którego motywem przewodnim w tym roku jest „kino”. Z kolei 10 grudnia, w sobotę, w godzinach 12 -18.30 odbędzie się widowiskowy Speed Ice Carving, czyli konkurs, w którym zawodnicy w jak najkrótszym czasie muszą odwzorować przygotowany przez organizatorów kształt rzeźby.

Wielki finał zaplanowany jest na niedzielę – 11 grudnia, kiedy to w godzinach 9-17 odbędzie się Konkurs Główny, podczas którego artyści tworzą lodowe dzieła sztuki na wybrany przez siebie temat. Tego dnia (w godz.11-15) także będą zajęcia dla dzieci. Wystawę rzeźb lodowych, stworzonych podczas Poznań Ice Festival, będzie można podziwiać także w poniedziałek, 12 grudnia, w godzinach 15 – 21.

Fot. Poznański Jarmark Świąteczny

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top