PL – „ZŁOTY STANDARD” DLA 23 HOTELI

Zakończyła się pierwsza tura programu „Złoty Standard” w obsłudze klienta – wdrażanie innowacji i dyfuzja dobrych praktyk w hotelarstwie i gastronomii.

 

Szerzej o nim napisałem 17 czerwca br. w relacji ze spotkania w cyklu „Goście „Globtrotera”, zainteresowanych szczegółami odsyłam więc do tego tekstu. Do tej pory w programie tym wzięło udział 45 obiektów spełniających kryteria.

 

Wymagania związane z uzyskaniem certyfikatu „Złoty Standard” spełniły z nich 23 i to im w Warszawie wręczono specjalne tablice oraz inne dokumenty. Od tej pory mają one prawo posługiwać się godłem programu. Korzystać też będą z szerokich działań promocyjnych, jakie zapewnia realizator tego programu. Będą m.in. promowane jako wzór najlepszych praktyk branżowych.

 

 

Uroczystość wręczenia pierwszych certyfikatów poprzedzona została raportem z dotychczasowej realizacji tego programu, który przedstawił Tomasz Rzychoń. Poinformował on, co przede wszystkim brano pod uwagę przeprowadzając audyt kandydatów oraz jakie elementy pracy placówek, oczywiście generalnie, bez szczegółów, zdecydowały o przyznaniu – lub nie – certyfikatu. Przedstawiono też kilka prezentacji.

 

O roli gości w kształtowaniu oferty obiektów hotelowych mówił Krzysztof Kaniewski – dodam, że nasz kolega w SD-P „Globtroter” – reprezentujący sieć obiektów „Gościnne zabytki” w stowarzyszeniu Hotele Historyczne w Polsce. Zwrócił on uwagę, że goście tych hoteli znajdujących się w pałacach, dworach, willach, a nawet obiektach agroturystycznych, są szczególni. Zaś ich opinia ma dla hoteli znaczenie ogromne.

 

Właściciele Hoteli Historycznych, którzy włożyli nierzadko ogromne pieniądze oraz mnóstwo własnej pracy i serca w odbudowę lub rewaloryzację tych obiektów i dostosowanie ich do nowej roli, nie zawsze jeszcze wiedzą jak prowadzić je z sukcesem. Tym bardziej powinni więc wysłuchiwać i brać pod uwagę opinię gości. Podkreślił, jak ważna jest komunikacja z klientami po ich wyjeździe oraz pytanie o ich opinie.

 

Nacisk położył jednak na konieczność zachowania dystansu do ocen i opinii zamieszczanych na temat tych obiektów w portalach internetowych przez anonimowych internautów. Przytaczając przykłady, jak bywają one stronnicze, a nawet bezzasadnie złośliwe. Nierzadko robiące wrażenie, że pochodzą od zawistnej konkurencji. Zwrócił też uwagę, że w tego rodzaju obiektach mniej ważna jest formalna kategoria, bardziej natomiast ich atmosfera, dzięki której klienci wracają i zachęcają do korzystania z nich innych.

 

Adam Antonijczuk z Polskiej Akademii Gościnności swoje wystąpienie poświęcił marketingowi i promocji własnej gościnności usługowej wykorzystując ciekawe, praktyczne przykłady stosowane w wiodących ośrodkach hotelowych na świecie. Podkreślał konieczność wymyślania i kreowania własnej unikalnej marki produktu, pokazując, jak robią to inni.

 

Po wręczeniu przez Reginę Berdy i Tomasza Rzychonia z biura programu certyfikatów „Złoty Standard” – listę wyróżnionych nimi obiektów zamieszczam na końcu – kontynuowane były wystąpienia. O Klastrach, jako najbardziej perspektywicznym kierunku rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw oraz możliwościach ich wsparcia ze środków unijnych mówił Piotr Kryjom z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Zaś Nowe spojrzenie na oferty urlopowe w polskim hotelarstwie przedstawił Mieczysław Motyliński, również nasz klubowy kolega. Na zakończenie imprezy przedstawiciele biura programu zaprezentowali plan promocji wyróżnionych 23 obiektów oraz nowe produkty turystyczne ze „Złotym Standardem” i zamierzenia na lata 2011 – 2012. Poinformowali m.in. o przeprowadzaniu co pół roku audytu 80 obiektów ubiegających się o ten certyfikat.

 

23 hotele, z których warto korzystać.

 

Oto lista hoteli, które w I turze programu uzyskały certyfikaty „Złoty Standard”: Hotel Łysoń, Inwałd. Hotel Planeta, Brzesko. Hotel 4 pory Roku, Krynica Zdrój. Hotel Art. Nikifor, Krynica Zdrój. Modrzewie Park Hotel, Szczawnica. Ośrodek Usług Hotelarskich Redyk, Ząb. Centrum Hotelowo – Konferencyjne Witek, Modlnica – wszystkie województwo małopolskie.

 

Hotel Azyk, Kąty Wrocławskie. Centrum Pikul Hotel, Wrocław. Pałac Wojanów. Pałac Staniszów. Dwór Elizy, Długopole Zdrój – wszystkie woj. dolnośląskie. Hotel Szafran, Czeladź. Hotel Resort & Vine SPA Meta, Szczyrk. Centuria Welles & SPA, Ogrodzieniec. Hotele: Fero–Lux, Krzyżowa; Elbrus, Szczyrk; Kotarz, Brenna – wszystkie woj. śląskie.

 

Manor House, Pałac Odrowążów. Hotel Boss, Warszawa – oba woj. mazowieckie. Hotel Masovia, Giżycko – woj. warmińsko – mazurskie. Hotel Iskierka, Mielec – woj. podkarpackie. Villa Bohema, Kazimierz Dolny – woj. lubelskie.

 

Zdjęcia autora.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top