PASCAL: KAMPEREM PO EUROPIE

Podróżowanie własnym samochodem, a zwłaszcza kamperem, pomaga utrzymać odpowiedni dystans od innych, co jest nie do przecenienia w tym trudnym dla turystyki czasie. Samodzielne podróżowanie z noclegami na kempingach, to coraz bardziej popularny sposób na życie, który umożliwia całkowite uniezależnienie się od hoteli I kształtowanie programu podróży bez żadnych ograniczeń.

 

Daje podróżnikom olbrzymią swobodę. Jadąc kamperem w każdej chwili możemy zmienić plany I cel podróży, a w wybranym miejscu spędzić kilka godzin lub kilka tygodni. Ten rodzaj podróżowania popularny niegdyś zwłaszcza wśród starszych turystów, ostatnio staje się coraz częściej wyborem ludzi młodych, a zwłaszcza rodzin z dziećmi. Dla nich wszystkich przeznaczony jest ten przewodnik. Książka „Europa na czterech kółkach” odkrywa przed czytelnikiem 24 trasy samochodowe po Europie zachodniej. Jedne wiodą na daleką Północ aż na Nordkapp, przez fiordy Norwegii i pojezierza Finlandii oraz na słoneczne wybrzeża Morza Śródziemnego do Francji i Hiszpanii. Inne prowadzą do Austrii i nad wybrzeże Adriatyku do Słowenii, Chorwacji i Włoch. Kolejne dokładnie penetrują Niemcy, kraje Beneluxu oraz wspomnianą już Francję, Hiszpanię i Portugalię, czy regiony krajów alpejskich ze Szwajcarią.

Pokazana jest trasa po Szkocji i całej Irlandii, Grecja oraz Polska: z Warszawy przez południową Polskę do Bardejowa i Koszyc na Słowacji. Rozdział o Polsce uzupełniony jest o wybrane parkingi na terenie całego kraju. Uzupełnieniem opisu turystycznego każdej trasy są adresy wybranych kempingów. Dokładny przebieg proponowanych podróży prezentują szczegółowe mapy, gdzie zaznaczono najważniejsze zabytki, ciekawe miejsca, parki narodowe i krajobrazowe oraz interesujące trasy alternatywne. Przewodnik „Europa na czterech kółkach” uzupełniony jest o podstawowe informacje o podróżowaniu po naszym kontynencie, dopuszczalnych prędkościach w poszczególnych krajach, opłatach drogowych i maksymalnej ilości alkoholu we krwi –  tylko w Polsce 0,2%, w pozostałych krajach 0,5%.

Jest też poradnik z informacjami ważnymi zwłaszcza dla dla początkujących adeptów karawaningu. Przewodnik ma podtytuł „W drodze jak w domu”. Rzeczywiście niektóre kampery mają wszelkie udogodnienia, tak że mieszka się w nich nie gorzej jak w swoim domu. W każdą podróż zabieramy wszystko, co jest nam potrzebne: ulubione rzeczy, ubrania, książki, rower, sprzęt do nurkowania czy latania, o czym turysta hotelowy może tylko pomarzyć. Wspaniałe zdjęcia inspirują do podróży, a użyteczne informacje przekonują, że nie pozostaje już nic innego, jak tylko wybrać jedną z tras i ruszyć w podróż po Europie.

EUROPA NA CZTERECH KÓŁKACH. Opracowanie zbiorowe. Wydawnictwo PASCAL. Bielsko-Biała 2019. Wydanie I, 384 stron. Cena: 59.90 zł. ISBN 978-83-8103-611-5

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top