MAŁOPOLSKA: OTWARCIE SEZONU NARCIARSKIEGO

Stworzony przez Małopolską Organizację Turystyczną internetowy Małopolski Serwis Narciarski wychodzi naprzeciw wszystkim miłośnikom białego szaleństwa i daje możliwość zapoznania się z kompleksową zimową ofertą Małopolski. Od 1 grudnia pod wskazanym adresem internetowym można oglądać całkowicie nową wersję serwisu.

 

Ulepszony projekt otrzymał atrakcyjną i przejrzystą szatę graficzną, został poszerzony o kolejne informacje i uaktualnienia. W serwisie znajduje się prezentacja wszystkich najważniejszych stacji narciarskich, usystematyzowanych w trzech kategoriach (duże stacja narciarskie, średnie stacje narciarskie i pojedyncze wyciągi) wraz z nowościami, które przygotowane zostały na sezon 2010/2011 oraz informacja o szkołach narciarskich.

 

 

Poszerzona została część dotycząca apres-ski, tak więc w serwisie znajdzie się prezentacja karczm regionalnych, aquaparków i basenów termalnych, miejsc noclegowych i atrakcji turystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem Szlaku Architektury Drewnianej – markowego produktu turystycznego Małopolski. W serwisie prezentujemy oczywiście także numery ratunkowe GOPR i TOPR. Będzie też miejsce dla akcji „Bezpieczeństwo na stoku”. W dziale aktualności pojawiać będą się na bieżąco informacje o planowanych wydarzeniach na małopolskich stokach.

 

W dniu 18 grudnia br. w stacji narciarskiej Mosorny Groń w Zawoi odbędzie się oficjalna Inauguracja Sezonu Zimowego 2010/2011 w Małopolsce oraz wielkie Otwarcie Ośrodka Turystyczno-Narciarskiego Mosorny Groń, który w roku 2010 został zakupiony przez Polskie Koleje Linowe S.A. Uroczystość „rozpoczynania sezonu” wpisała się już na stałe w kalendarz imprez zimowych w naszym regionie.

 

Organizowana jest przez Małopolską Organizację Turystyczną i Województwo Małopolskie już czwarty rok, poprzednie imprezy odbyły się w: Rodzinnej Stacji Narciarskiej Czorsztyn-Ski (2007), Stacji Narciarskiej Witów-Ski (2008), Stacji Narciarskiej Rusin-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej (2009). W roku bieżącym, podobnie jak w latach poprzednich, w godzinach przedpołudniowych zorganizowane zostanie seminarium branżowe dla właścicieli stacji narciarskich, instytucji publicznych oddziaływujących na sektor zimowy (m.in. Policji, GOPR, TOPR) oraz mediów.

 

Merytoryczny zakres seminarium obejmować będzie tematy związane z promocją stacji narciarskich i spraw związanych z bezpieczeństwem. W seminarium oraz symbolicznym otwarciu sezonu, uczestniczyć będą m.in. najwyżsi przedstawiciele władz Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, parlamentarzyści oraz samorządowcy. Po uroczystych przemówieniach i otwarciu OTN Mosorny Groń uczestnicy wjadą koleją na szczyt gdzie zostaną powitani szampanem.

 

Kulminacyjnym momentem dnia będzie zjazd Pani Minister Katarzyny Sobierajskiej w towarzystwie narciarzy inaugurujący Otwarcie Sezonu Zimowego 2010/2011 w Małopolsce. Kolejną atrakcją będzie zjazd grupy narciarskiej ubranej w dawne stroje pracowników kolei linowych, na zabytkowym sprzęcie, prezentującej różne style narciarskie. Szereg zabaw, konkursów i turniejów, prowadzonych przez profesjonalnego konferansjera, zapewni wyśmienitą zabawę gościom chcącym odpocząć po narciarskim szaleństwie.

 

Jak magnes przyciągną do zabawy tańce i śpiewy Zespołu Regionalnego „Juzyna” oraz pokaz taneczny Afro Carnaval. Gorący program artystyczny – tańce afrykańskie, kubańskie i brazylijskie rozgrzeją wszystkich zziębniętych! Podczas uroczystego otwarcia sezonu zainaugurowana zostanie kolejna edycja Plebiscytu Na Najlepszą Stację Narciarską Małopolski – organizatorami plebiscytu są: Województwo Małopolskie, Małopolska Organizacja Turystyczna, Polska Gazeta Krakowska, TVP Kraków i Radio Kraków. W sobotę, 18 grudnia, od godz.14.00 i przez całą niedzielę, 19 grudnia, korzystanie z kolei dla wszystkich narciarzy będzie GRATIS!!

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top