OPERACJA „CZYSTA RZEKA 2020” ODWOŁANA. W ZAMIAN ZBIÓRKA DLA SZPITALI

Od organizatorów Operacji „Czysta Rzeka 2020” otrzymaliśmy poniższy KOMUNIKAT

     Drodzy Wolontariusze, Szefowie Sztabów, Partnerzy i Przyjaciele! Epidemia koronawirusa w Polsce zmusiła nas do odwołania akcji Operacja Czysta Rzeka w roku 2020. Z przykrością zamykamy rejestrację sztabów i nabór wolontariuszy. W zaistniałej sytuacji nie jesteśmy w stanie przeprowadzić akcji sprzątania w ramach tegorocznej edycji Operacji Czysta Rzeka. Korzystając z okazji chcemy wyrazić ogromną wdzięczność przede wszystkim naszym Wolontariuszom, Szefom Sztabów oraz Partnerom, którzy wykazali się gotowością do działania. Dziękujemy za Państwa dotychczasowe zaangażowanie i liczymy na współpracę w najbliższej przyszłości. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja, w której się znaleźliśmy jest trudnym przeżyciem dla nas wszystkich.

     Epidemia i jej skutki doświadczają każdego z nas.W szczególny jednak sposób doświadczają lekarzy i personel medyczny, osoby które ryzykując zdrowie, a może nawet życie, codziennie walczą ze skutkami pandemii. Wszyscy wiemy w jak trudnych warunkach muszą pracować borykając się często z brakami elementarnych środków ochronnych; maseczek, kombinezonów, rękawic czy środków dezynfekcyjnych. W sytuacji, kiedy inni ryzykują tak wiele, nie chcemy obojętnie stać z boku. Jako organizatorzy Operacji Rzeka wierzymy w to, że jedyną właściwą postawą jest pełne zaangażowanie się w każdą dostępną formę pomocy.

     Dlatego zwracamy się do Was, przyjaciół Operacji z ogromną prośbą o włączenie się w organizowaną przez nas w dniach 1-8 kwietnia zbiórkę Operacja Czysta Rzeka dla Szpitali. Akcję organizujemy wspólnie z naszym Partnerem Stowarzyszeniem Wspólnota Arche, która jest Organizacją Pożytku Publicznego. Planowane działanie jest niezwykle proste. Chcemy wszystko, co miało być pomocne w przeprowadzeniu tegorocznej akcji przekazać na zbiórkę publiczną, w czasie której każdy z Was będzie mógł wesprzeć zakup najbardziej potrzebnych personelowi szpitali pakietów ochronnych.

     Mamy głęboką nadzieję, że nasza prośba spotka się z Waszym zrozumieniem i życzliwym przyjęciem. Wierzymy w to, że, dzieląc się dobrem możemy wiele zmienić. Przecież z dobrem jest tak, że im więcej dajemy tym więcej dostajemy. Kiedy jak nie dzisiaj możemy sprawdzić w działaniu prawdziwość tych słów? Wielkie dzięki, że jesteście z nami i możemy na Was liczyć nie tylko nad rzeką.

Organizatorzy Operacja Czysta Rzeka.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top