NOWOŚCI LATA 2007 NA SŁOWACJI

Na Słowacji od 5 lat inwestowane są potężne środki finansowe do turystyki. Poniżej przedstawiam najnowsze atrakcje na Słowacji, z których będziecie mogli Państwo skorzystać już w nadchodzącym sezonie letnim. Ponownie największe inwestycje związane są z otwarciem nowych lub modernizacją i uatrakcyjnieniem już istniejących termalnych parków wodnych oraz uzdrowisk. Dużo miłych niespodzianek czeka na Państwa również w Wysokich Tatrach w ośrodkach należących do Spółki TLD – Tatrzańskie Koleje Linowe oraz w Słowackim Krasie, gdzie obok Jaskini Domica powstaje unikatowy Domica Kompleks. Oto wspomniane nowości i inwestycje:

 

DO TATRALANDII PRZYBĘDĄ PIRACI Z KARAIBÓW.

Największą tegoroczną nowością w Tatralandii będzie „ WYSPA PIRATÓW Z KARAIBÓW“. Gorący słowacko-karaibski koktajl tworzyć będzie „basen-ocean“ z masażami wodnymi, leżakami, kąpielami perełkowymi i częścią pływacką ze sztuczną falą. Temperatura wody w basenie będzie wynosiła 36°C. Dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje, m.n. „Basen Piratów“ z wielkim Jumbo zamkiem i rowem wodnym z licznymi niespodziankami, które są na Słowacji absolutną nowością. Goście będą mogli wypoczywać na Palm Beach, w Hawai Barze z widokiem na Tatry oraz na wodnych tarasach z leżankami. Przeszklony dach z efektami świetlnymi stworzyć będzie morski nastrój zarówno latem jak i zimą. Zadaszenie obiektu pozwoli na zabawę w basenach również podczas deszczowych dni. Turyści będą mogli spełnić swoje marzenia o Karaibach i pobawić się w poszukiwaczy skarbu. Nowością tegorocznego sezonu letniego będą również dwie raftingowe rury: rodzinna raftingowa rura – Banana Fun przeznaczona dla całej rodziny i rura Black Magic – to super nowość w Europie Środkowej – zapewniająca ekstremalną jazdę, w trzyosobowym czółnie, okraszoną grą dźwięku i świateł, gdzie w otchłani czarnej dziury przemówią duchy piratów. Jak na razie, jedynie Tatralandia posiada rury z możliwością jazdy w trzyosobowych czółnach.

 

AQUACITY POPRAD – nowe termalne baseny wewnętrzne z chromoterapią. Latem bieżącego roku w AquaCity (WWW.aquacity.sk) zostaną oddane do użytku nowe, wybudowane w nowoczesnym architektonicznym stylu, baseny wewnętrzne z chromoterapią – leczenie przy użyciu kolorów. Nowy kompleks harmonizował będzie z istniejącym już obiektem. Na parterze zostanie połączony z 50 metrowym basenem pływackim. Osoby przebywające na pierwszym piętrze będą mogły przejść do nowego kompleksu bezpośrednio z szatni. Obiekt usytuowany jest w kierunku południowo-zachodnim a z trzech stron będzie przeszklony, co umożliwi dostęp naturalnego światła przez większą część dnia. Do dyspozycji gości będą 2 baseny kryte – obwodowy i wewnętrzny. Obydwa baseny mają razem swoim kształtem przypominać „kwitnący kwiat“. Duży basen obwodowy, o temperaturze wody 35°C, zostanie wyposażony w specjalne dysze wodne, miejsca siedzące przeznaczone do masażu wodnego oraz urządzenia do kąpieli perełkowej. W celu ochłodzenia ciała temperatura wody w basenie wewnętrznym będzie wynosić 28°C. Główną domeną obu basenów będzie chromoterapia, tradycyjna metoda lecznicza znana i stosowana już przez naszym przodków. Założeniem tej metody jest osiągnięcie harmonii fizycznej i psychicznej za pomocą odpowiednich barw. Najnowsze badania potwierdziły pozytywne oddziaływanie kolorów na organizm człowieka. Z chromoterapii będzie można korzystać bezpośrednio podczas relaksu w obydwu basenach, oświetlanych leczniczymi promieniami kolorowych świateł. Pierwsze piętro nowego kompleksu zostanie przeznaczone dla najmłodszych. Powstanie tu „Dziecięcy świat“ – plac zabaw ze zjeżdżalniami, zabawkami oraz innymi atrakcjami. W czasie, kiedy rodzice będą relaksować się w nowych basenach, ich pociechy będą mogły pod opieką wykwalifikowanego personelu do woli korzystać z uroku „Dziecięcego świata”.

 

Meander Parku Oravice (WWW.meanderpark.sk) otwiera nowy sportowo-rekreacyjny basen termalny, który podzielony będzie na dwie części. W jednej, o głębokości od 0,2 m do 1,8 m, znajdować się będzie główna atrakcja, czyli basen ze sztucznymi falami. W drugiej części basenu będą tory pływackie oraz część relaksacyjna z wieloma atrakcjami jak np. masaże wodne, grzyb wodny, kurtyna wodna spadająca z mostku przerzuconego nad basenem, ławki z kąpielą perełkową itp. Temperatura wody w nowym basenie wynosić będzie od 28 do 34 oC. Nowością będą także letnie kasy wstępu, szatnie oraz kawiarnia na świeżym powietrzu. Powiększeniu i to znacznemu ulegnie też część zewnętrzna aquaparku służąca jako miejsce do opalania. Oprócz leżaków, które oferowane były do tej pory, zamontowanych zostanie kilka podestów, na których będzie można położyć się na kocu lub ręczniku i opalać.

Termal Centrum Galandia w miejscowości Galanta – WWW.galandia.sk i WWW.galanta.sk. Na początku sierpnia 2007 r. otwarty zostanie kolejny termalny park wodny na Słowacji w miejscowości Galanta, która liczy około 17 tysięcy mieszkańców i znajduje się w południowo-zachodniej Słowacji, w odległości 50 km od Bratysławy. Nowo otwarte Termal Centrum Galandia dołączy do istniejącego już miejskiego centrum sportowego (Dom Sportu, Halę Sportową, Ośrodek Tenisowy i Stadion Piłkarski), dzięki czemu powstanie kompleksowy ośrodek, który będzie oferował usługi szerokiej publiczności. Cały projekt podzielony jest na trzy etapy. W ramach pierwszego etapu, który zakończy się w lipcu 2007 roku, zbudowane zostaną: – 4 kryte baseny termalne ze stali nierdzewnej, o powierzchni 513 m2, – 3 baseny termalne zewnętrzne, z tego jeden pływacki o długości 25 m Do dyspozycji gości parku wodnego będą kabiny i przebieralnie dla około 550 osób, usługi relaksacyjne, masaże , sauny, solarium, parasole i leżaki, punkty, gastronomiczne, parking oraz place zabaw dla dzieci. Przewidywany koszt pierwszego etapu budowy Galandii wynosić będą około 200 milionów koron słowackich (około 22 milionów złotych). W kolejnych etapach powstaną: hotelowy kompleks, luksusowe centrum odnowy biologicznej, boiska sportowe, pole golfowe, hala do squash-a, fitness centrum, boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią dodatkowo podgrzewane energią geotermalną, atrakcje dla dzieci, kryty stadion zimowy, amfiteatr z parkiem, nowe miejsca parkingowe.

 

SPA & AQUAPARK w miejscowości uzdrowiskowej Turčianske Teplice, otwarty zostanie w połowie lipca 2007 r. Będzie to całoroczny termalny park wodny połączony ze Spa&Wellness centrum. Kompleks zaprojektowany został według najnowocześniejszych metod oraz technologii i zadowoli wszystkich, którzy szukają leczenia i relaksu w wodach geotermalnych. Bogato mineralizowana woda termalna, której temperatura przy ujęciu wynosi 47oC, ma skuteczne właściwości lecznicze w schorzeniach układu ruchu oraz chorobach urologicznych, nerwicowych i ginekologicznych. Natomiast wysoka zawartość wapnia, magnezu i fluoru w wodach zdrojowych wykorzystywana jest do kuracji pitnych, stanowiących prewencję przeciw osteoporozie. W części Spa&Wellness znajdować się będą 2 baseny kryte ze stali nierdzewnej. Oba baseny – Czerwony i Ludowy kąpiel – zbudowane zostaną bezpośrednio na ujęciu leczniczej wody mineralnej. Czerwony basen, to basen przeznaczony do siedzenia z temperaturą wody 38oC. Ludowy kąpiel, to basen rehabilitacyjny z temperaturą wody 33 oC. Wyposażony będzie w różne atrakcje do masażu wodnego i przeznaczony również do pływania. W Spa&Wellness znajdą się również: jacuzzi dla 8 osób z temperaturą wody 35 oC, ziołowa kąpiel parowa, masaż orientalny-Ayurveda, Rasul (okłady borowinowe, sucha sauna, parowa sauna, peeling i inhalacje w jednym) oraz stoiska do masażu. Aquapark podzielony będzie na część letnią i całoroczną. Dwa baseny zewnętrzne, czynne będą tylko w sezonie letnim i wyposażone będą w wodną karuzelę z dziką rzeką, łóżka do masażu wodnego, dysze i rzygacze wodne. Basen dziecięcy, przeznaczony będzie tylko dla najmniejszych i posiadać będzie zjeżdżalnie i atrakcje dla dzieci. W części całorocznej znajdować się będzie jeden termalny basen zewnętrzny, który tunelem połączony będzie z basenami krytymi. Miłośnicy adrenaliny będą mogli korzystać z rur i zjeżdżalni z projekcją video. Spa&Wellness oraz Aquapark będą połączone mostem ponad rzeczkę Teplica a cały kompleks SPA&AQUAPARK w przyszłości będzie tworzyć całość z Domem uzdrowiskowym Mała Fatra i hotelem Aqua. Udział w uroczystym otwarciu Spa&Wellness potwierdziła cesarsko-królewska mość Michael von Habsburg. Spa&Aquapark położony jest w samym centrum uzdrowiska Turčianske Teplice, w otoczeniu przepięknego parku zdrojowego. Same Turčianske Teplice znajdują się w Kotlinie Turčianskej, między Małą i Wielką Fatrą. Okolica oferuje szerokie możliwości do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej a zimą narciarstwa w pobliskich ośrodkach Jasenska Dolina, Valca lub Martinske Hale. Więcej informacji na WWW.therme.sk

 

Termalny Raj – Vyhne to kolejny termalny park wodny, którego otwarcie zaplanowane jest na początek lipca 2007 roku. Gmina Vyhne słynie z bogatej historii związanej z górnictwem, browarnictwem i lecznictwem uzdrowiskowym. Vyhne położone są w Środkowej Słowacji, 12 km od miasta Banská Štiavnica, w Górach Szczawnickich. Nowy kompleks termalny składać się będzie z basenów rekreacyjnych, centrum relaksacyjno-sportowego oraz punktów gastronomicznych. Trzy baseny termalne z czego jeden 50 metrowy wielofunkcyjny a jeden dziecięcy w kształcie statku wyposażone będą w atrakcje wodne, rury i zjeżdżalnie. Duży basen posiadać będzie również ogród dla nurków o głębokości 4m. Centrum relaksacyjno-sportowe wyposażone będzie w Świat Saun, kąpiele perełkowe, wanny do hydromasażu, solarium, fitness, boisko do squash-a i bowling dwutorowy. Do dyspozycji gości będą także szatnie, toalety, korty tenisowe, boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, restauracja, bar szybkiej obsługi oraz parking na około 100 samochodów. Więcej informacji na WWW.vyhne.sk

 

AQUATHERMAL SENEC – nowe atrakcje wodne, nowe basen i nowy koktajl bar – to wszystko znajdzie się od tego lata w drugiej, letniej części Aquaparku Senec, która nawiązywać będzie na istniejący już kompleks. Powierzchnia ośrodka dzięki temu powiększy się dwukrotnie. Do największych atrakcji należeć będzie „Space Bowl“ – olbrzymi lejek o średnicy 10 metrów, do którego Was „spłucze“ zamknięta rura. Siła odśrodkowa i prąd wody Was przy pomocy znacznie nieskoordynowanych „piruet i pozycji“ doprowadzi aż ku wielkiemu otworu, przez który padniecie z góry do basenu, gdzie Was dwa prądy przeciwne „zdmuchną“ na boki basenu. Poziom startu do „Space Bowl“ i do nowej – 104 m długiej zjeżdżalni z 6-cioma zakrętami znajdować się będzie na wysokości 12 m nad ziemią. O 2 metry niżej – „tylko“ w wysokości 10 m nad ziemią będzie znajdować się platforma, z której odważni będą mogli zjechać po dwóch 23 i 24–metrowych „kamikadze“ zjeżdżalniach, 4-torowej zjeżdżalni o długości 29 metrów lub po dwóch 31 metrowych trzytorowych adrenalinowych zjeżdżalniach. W nowej części znajdzie się także nowy „włoski“ basen, który przeznaczony będzie przede wszystkim dla najmniejszych. W nowym koktajl barze serwowane będą napoje i drinki bezalkoholowe i alkoholowe oraz soki ze świeżych owoców. Posilić się będzie można również w nowym bufecie. Podczas całego sezonu letniego odbywać się będzie bogaty program animacyjny i mnóstwo konkursów o atrakcyjne ceny. Aquathermal Senec (WWW.aquathermal.sk) znajduje się w znanym ośrodku wczasowym Słoneczne Jeziora w Sencu, w odległości 20 km od Bratysławy. Ośrodek czynny jest przez cały rok i oferuje mnóstwo atrakcji z zakresu sportów wodnych oraz doskonały relaks i wypoczynek. W Aquaparku goście obecnie mogą korzystać z 9 basenów z ciepłą wodą podgrzewaną energią geotermalną. Park wodny składa się z części zewnętrznej i wewnętrznej. W części krytej, dwupoziomowej, znajduje się basen rekreacyjny, basen dziecięcy oraz basen wypoczynkowy, w których temperatura wody wynosi 32-36 0C. W tej części aquaparku znajduje się Świat Saun, który oferuje różnego rodzaju sauny oraz dwa baseny perełkowe do hydromasażu. Przez cały rok czynna jest zjeżdżalnia o długości 80 m, który zaczyna się i kończy w krytej części budynku. W hali basenowej goście mogą korzystać z samoobsługowego baru sportowego, oferującego bogaty asortyment napojów, zimnych przekąsek i gorących potraw. Z hollu wejściowego można przejść na pierwsze piętro do nowoczesnej restauracji , do której przylega rozległy taras z widokiem na areał aquaparku. Restauracja oferuje doskonałą kuchnię i bogaty wybór potraw. W części zewnętrznej, która stanowi dwie trzecie powierzchni aquaparku znajduje się basen pływacki z wodą o temperaturze 26-28 0C. Przez basen przepływowy można przepłynąć do hali basenowej. Także tutaj znajdują się rury i zjeżdżalnie oraz liczne bufety. W skład wyposażenia aquaparku wchodzą leżanki i parasole. W terenie ośrodka znajdują się boiska do siatkówki plażowej oraz place zabaw dla dzieci. Latem tego roku niedaleko parku wodnego Aquathermal Senec otwarty zostanie nowy ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowi Holiday Village Senec. Będzie to idealne miejsce do zakwaterowania rodzin z dziećmi. W ponad 50- czteroosobowych apartamentach/domkach zakwaterować będzie można łącznie około 200 osób. Więcej na WWW.hv.sk

 

W uzdrowisku termalnym Bojnice (WWW.kupele-bojnice.sk) przygotowują dla kuracjuszy na sezon letni otwarcie Wellness centra tzw. Świat Saun, które znajdować się będzie w centrum relaksacyjnym Domu uzdrowiskowego Mier. Do dyspozycji klientów będą różnego rodzaju sauny: kąpiel solankowa, kąpiel ziołowa, sanarium, fińska sauna oraz fitness centrum. Atrakcją będą również masaże klasyczne, sportowe, refleksyjne, tajlandzkie, japońskie Shia-su, kamieniami wulkanicznymi, antycelulitisowa oraz antymigrenowe. Uzdrowisko Bojnice położone jest w Kotlinie Górnonitrzańskiej w pobliżu miejscowości Prievidza. Podstawowym elementem leczniczym jest termalna woda mineralna o temperaturze 28-52 0C. W uzdrowisku, które posiada 6 basenów z czego 2 zewnetrzne czynne przez cały rok, leczone są przede wszystkim choroby narządów ruchu i układu nerwowego.

Lato w Tatrach Wysokich będzie przyjemniejsze dzięki nowym atrakcjom i lepszym usługom Podczas tegorocznego sezonu letniego przybędzie w Tatrach Wysokich atrakcji rozrywkowych i adrenalinowych, turyści będą mogli orzeźwić się w nowych restauracjach z tarasami słonecznymi, a bilety na ulubioną kolejkę na Łomnicki Szczyt będzie można kupić już z 7 dniowym wyprzedzeniem. Korzystna Karta TLD będzie zawierała bilety nie tylko na kolejki, ale również na atrakcje rozrywkowe. Młodzież i uczniowie za bezkonkurencyjne ceny będą mogli przyjechać pociągiem w Tatry Wysokie oraz pojechać kolejką na Łomnicki Staw (Skalnaté pleso) czy Hrebienok; dla seniorów i rodzin przygotowane są znaczne zniżki sezonowe. Tatry Wysokie są górami niecodziennych wrażeń także latem. Dzieci i młodzież, rodziny, poszukiwacze sportów adrenalinowych, a także odważni seniorzy, będą mogli wypróbować najnowszych atrakcji letnich w Tatrach Wysokich, do których wwiozą ich tatrzańskie kolejki. Nad Starym Smokowcem na Hrebienku będzie letni tubing – zjazd na gumowej oponie po szybkiej trasie. Droga asfaltowa z międzystacji Start do Tatrzańskiej Łomnicy stanie się miejscem fantastycznej zabawy w Tatrach Wysokich za sprawą trzech rodzajów atrakcji adrenalinowych: Stanley Rider, Mountainboard oraz nowoczesnej hulajnogi. Na trzykołowym Stanley Rider, szybkiej desce Mountainboard podobnej do snowboardu oraz na hulajnogach górskich, nasi goście będą musieli pokonać trasę o długości 2,6 km, pełną ostrych zakrętów i szybkich zjazdów. Ze względu na rosnące zainteresowanie gości kolejką z Łomnickiego Stawu na Łomnicki Szczyt, 2634 m n.p.m. bilety będzie można kupić w kasach TLD w Tatrzańskiej Łomnicy oraz w Starym Smokowcu w przedsprzedaży już z 7 dniowym wyprzedzeniem, razem z rezerwacją na wybrany dzień i godzinę jazdy. Pomimo inwestycji i podnoszeniu jakości świadczonych usług, ceny biletów na kolejki TLD pozostają w porównaniu z minionym rokiem bez zmian. Nowością lata są także znaczne zniżki w wysokości 30 % poza sezonem głównym (do 29.6. i od 17.9.) dla seniorów, młodzieży do 26 lat oraz rodziców z dziećmi do 12 r. życia. Tatranské lanové dráhy – WWW.tldtatry.sk , a.s. (TLD) prowadzą kolejkę kabinową z Tatrzańskiej Łomnicy na Łomnicki Staw, krzesełkową kolejkę z Łomnickiego Stawu na Łomnicką Przełęcz, wiszącą kolejkę linową z Łomnickiego Stawu na Łomnicki Szczyt, wyciągi narciarskie w ośrodku Jamy (T. Łomnica), naziemną kolejkę ze Starego Smokowca na Hrebienok, wyciągi narciarskie na Hrebienku i w miejscowości Jakubkova lúka (S. Smokovec) oraz ośrodek narciarski Liptovska Ciepliczka (L. Teplička) pod Kráľovou hoľou.

 

DOMICA RESORT – www.domica.sk Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy Domica Resort znajduje się na Południu Słowacji w Parku Narodowym Słowacki Kras, w pobliżu jednej z najładniejszych słowackich jaskiń Domica oraz 1,5 km od granicy węgierskiej. W ośrodku Domica Resort znajdować się będą: klimatyzowany Hotel*** na 100 osób, restauracje z tarasem letnim, zamkowa winna piwnica, sale konferencyjne, Wellness Centrum z Witalnym Światem ( sauny, jaccuzi, basen relaksacyjny…), replika średniowiecznego zamku z amfiteatrem, gdzie będą organizowane imprezy kulturalne i programy animacyjne oraz bajkowy park z 15 interaktywnymi atrakcjami dla dzieci. Będą to kilkumetrowe obiekty, które zbudowane zostaną na podstawie motywów z bajek, jak na przykład: zamek, wilk z bajki o Czerwonym kapturku, zaczarowana jaskinia oraz inne. W przyszłości w Jaskini Domica będą prowadzone zabiegi lecznicze – speleoterapia Ponieważ ośrodek Domica Resort znajduje się tylko 1,5 od granicy z Węgrami, pomiędzy słowacką jaskinią Domica i węgierską Baradla, kursować będzie specjalny turystyczny pociąg, który umożliwi połączenie tych dwóch wspaniałych atrakcji turystycznych. Koszt inwestycji Domica Resort wynosi 160 mln koron słowackich (około 20 mln PLN) a inwestorem jest firma amerykańska.

 

THERMAL PARK BEŠEŇOVÁ – www.besenovanet.sk Nowością tego lata v Besenovej będzie 5 nowych zjeżdżalni i rur z basenem. Dodatkowo powstanie plaża z drobnych kamyków na dachu głównej hali wstępu do Thermal Parku. Na plaży zostaną wydzielone również miejsca dla nudystów. Nowością będzie także boisko do paintbala oraz nowa scena do organizowania koncertów i animacji. Thermal park leży w sercu Słowacji, tylko 10 km od miasta Rużomberok, w uroczym zakątku regionu Liptow w wiosce Besenova. Thermal Park powstał na bazie gorących źródeł wód leczniczych, które wypływają z głębokości 1987 metrów a na powierzchni woda osiąga temperaturę 62ºC. Dla odwiedzających jest do dyspozycji 8 otwartych basenów, w których geotermalna woda jest schładzana do temperatury 26-40ºC. W przeciwieństwie do basenów otwartych, woda w 4 basenach krytych nie jest geotermalna, ale jest podgrzewana energią geotermalną. W kompleksie nowych basenów krytych są: basen relaksacyjny, z miejscami do siedzenia, duży basen pływacki z rurą ze stali nierdzewnej i basen dla dzieci. Niepowtarzalną atmosferę stwarza Witalny Świat. W nim urzekają komnaty zapachowe z bogactwem barw i kojącą muzyką oraz zestaw saun (ziołowa, rzymska, solna, miętowa, fińska), chłodzący basen z kawałkami lodu, jacuzzy i tepidarium. Perfekcje tego kompleksu dotwarza górski potok z kołem młyńskim. Beseniowska woda termalna kojąco działa na układ ruchowy, drogi oddechowe i choroby nerek. Pozytywne działania także na skórę a dzięki pierwiastkowi lit również na psychikę. Wodą dodatkowo posiada pierwiastki wapń, magnes, sód, potas, mangan, siarczany, dwutlenek węgla oraz inne minerały.

 

Na początku lata br. w Niskich Tatrach w Pavcinej Lehote otwarty zostanie górski tor bobslejowy X-trem BOB. Ośrodek usytuowany jest w pobliżu Doliny Demianowskiej, 5 km od miasta Liptowski Mikulas oraz 7 km od termalnego parku wodnego Tatralandia. Jego parametry techniczne są następujące: długość 1000 m, różnica poziomów 120 m, przeciętne pochylenie 23 %, 16 zakrętów, 6 skoków terenowych oraz 2 rampy. Wózki razem z pasażerem wywozi wyciąg narciarski Double – Max. Zjazd na dół odbywa się po specjalnym profile aluminiowym. Maksymalna szybkość wózków wynosi 45 km/godz., przeustowość 230 osób/godz. Do dyspozycji gości jest 35 wózków/bobslejów, które zbudowane są z aluminium, specjalnego tworzywa sztucznego i wyposażone 4 kołami oraz trzema niezależnymi hamulcami. Dzieci do lat 7 mogą korzystać z toru bobslejowego tylko w towarzystwie osoby starszej niż 15 lat. Więcej informacji na stronie www.ziarce.sk. 13. W uzdrowisku Dudince na początku czerwca otwarty został nowy kompleks termalny Dudinka – www.kupeledudince.sk. Aquapark posiada 4 baseny otwarte (dziecięcy, rekreacyjny, basen z atrakcjami wodnymi i basen mineralny). Temperatura wody w basenach wynosi od 27 do 360C. Uzdrowisko Dudince usytuowane jest w południowo-środkowej Słowacji niedaleko granicy z Węgrami. Region ten charakterystyczny jest bardzo ciepłym klimatem z największą na Słowacji ilością słonecznych dni w roku. Dudinska woda termalna jest siarkowodorowa-kwaśna, alkaliczno-solankowa, siarczanowo słona. Bogata w hydrogen węglowo-chlorowy, sodowo-wapienny i węglowo-siarkowy. Zawiera jednocześnie „błogosławione” dla zdrowia pierwiastki takie jak: fluor, brom, bor, potas, lit i inne. Dzięki czemu posiada szerokie właściwości leczniczo-regenerujące ciało i duszę. Dudinska lecznicza woda należy do najbardziej unikatowych wód termalno-mineralnych na świecie, Wody o podobnym składzie znajdują się tylko w Japonii i we francuskim uzdrowisku Vichy. Działanie miejscowej wody polega na biologicznej aktywności i przenikaniu przez skórę bezpośrednio do ciała, gdzie zbawiennie i regenerująco wpływa na serce i ważne narządy. Siarkowodór zawarty w wodzie leczy bóle reumatyczne kości, zaś dwutlenek węgla chroni i leczy serce, żyły i układ krwionośny. Panie doceniają także właściwości odmładzające i ujędrniające Didinskej wody mineralnej, z której produkowane są również kosmetyki. Zakwaterowanie możliwe jest bezpośrednio przy kompleksie balneoterapii w hotelach uzdrowiskowych Szmaragd oraz Rubin.

 

{mosgoogle}

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top