NOWA ATRAKCJA GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH

Otwarcie Parku Miniatur „Świętokrzysko” i Krainy Zabawy na terenie Kompleksu Świętokrzyska Polana

Dzisiaj i jutro 4 i 5 czerwca w Kompleksie Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Zagnańska otwarty zostanie Park Miniatur „Świętokrzysko” i Kraina Zabawy z wielkimi, kolorowymi dmuchańcami dla dzieci. Z tej okazji odbędzie się festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji.

W Parku Miniatur „Świętokrzysko” znalazło się 20 najsłynniejszych obiektów z całego województwa świętokrzyskiego.

W skali 1:20 odtworzone zostały zamki, pałace, kościoły i zabytki techniczne. Pokazano je tak, jak wyglądały w latach swojej świetności. Zwiedzający będą mogli choć przez chwilę poczuć się jakby przenieśli się w czasie. Na terenie Parku Miniatur znajduje się 20 makiet największych zabytków województwa świętokrzyskiego, przedstawionych w skali 1:20 i podzielonych na trzy ścieżki tematyczne: zamki i obiekty obronne, zabytki sakralne oraz zabytki techniczne.

Miniatury wyeksponowane są na planie zarysu województwa świętokrzyskiego. Odtworzone są z wielką precyzją i dbałością o każdy szczegół i zgodnie z istniejącymi dokumentami historycznymi.

To jednak nie jedyna atrakcja kompleksu. Z myślą o najmłodszych została stworzona Kraina Zabawy, czyli plac zabaw z wielkimi dmuchańcami i karuzelą.

 

Podczas otwarcia dla gości przygotowano różne warsztaty, pokazy, występy i animacje. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił podczas konkursów z nagrodami, zrobić swoją własną świeczkę, czy zobaczyć, jak tworzy się kolorowe mydełka.

Na scenie wystąpią zespoły taneczne z Kielc i okolic oraz młodzi artyści z regionu. Na dzieci czekają pokazy robienia wielkich baniek mydlanych. Pojawią się też szczudlarz, mim, magik i żongler, którzy swoimi występami zachwycili już niejedną publiczność. Nie będą także zawiedzeni fani historii, ponieważ z myślą o nich zostały przygotowane specjalne pokazy historyczne.

 

Jest tu też kilka punktów gastronomicznych. Amatorzy domowych obiadów i polskiej kuchni mają do dyspozycji Bistro Co Nieco oferujące dania w formie bufetu. Każdy może tutaj skomponować swój posiłek. Miłośnicy potraw z grilla znajdą swoje ulubione przysmaki w drewnianym Grill Barze, a goście szukający szybkich dań i przekąsek na ciepło i na zimno mogą ich spróbować w Barze Mesa.
Przez całe wakacje w kompleksie będą się odbywać różne warsztaty, weekendy tematyczne i imprezy dla całych rodzin. Również w wakacje planowane jest otwarcie Oceaniki – wielkich akwariów z wieloma gatunkami ryb i morskich stworzeń z całego świata.

Więcej na: www.swietokrzyskapolana.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top