NIEMCY – WIOSENNE PLANY TURYSTYCZNE

Niemcy

© Francesco Carovillano, DZ
 

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…. Śpiew ptaków, budząca się do życia przyroda i coraz dłuższe, słoneczne dni to doskonała motywacja do zmian – nie tylko w stylu życia, ale także w planowaniu podróży. Pandemia spowodowała, że dalekie kierunki długo jeszcze nie będą dostępne, dlatego już dziś warto pomyśleć o wizycie u najbliższych sąsiadów. Romantyczne miasta, wspaniałe krajobrazy oraz bajkowe zamki i pałace w Niemczech czekają na odkrycie.

 

 

 

Magic Cities

Niemcy

© Günter Standl, DZT

 

 

Wybierz się z nami w wirtualną wycieczkę i daj się zainspirować na najbliższe miesiące. Magiczne miasta łączą życie w metropolii z niezwykle relaksującym stylem życia wśród przyrody. Tu winnice „wchodzą” w miasto, parkowe krajobrazy w centrach miast zapraszają na relaksujący spacer, a wystawy rzeźb pod chmurką pozwalają cieszyć się kulturą przy zachowaniu wystarczającej odległości od innych zwiedzających.

Zobacz film wideo

 

 

 

 

 

 

 

Kreatywność i wynalazki

Niemcy

© Thomas Branse, Münster Marketing

 

 

Niemcy to kraj kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele rzeczy codziennego użytku zostało wynalezionych w Niemczech. Rower, lodówka, aspiryna, karta chipowa, komputer, MP3, tramwaj, kamera 35 mm oraz wiele innych rzeczy, które czynią nasze życie łatwiejszym, piękniejszym i bezpieczniejszym. Krasnal ogrodowy i zegar z kukułką to także wynalazki Made in Germany.

Więcej ciekawostek

 

 

 

 

 

 

Filmowe kulisy

Niemcy

© Soenne Architekturfotograf

 

 

 

Każdy, kto myśli, że hollywoodzkie hity kręcone są tylko w USA, będzie zaskoczony, jak wiele z nich zostało nakręconych w Niemczech. „Imię Róży”, „Bękarty Wojny”, „Igrzyska Śmierci” to tylko kilka tytułów, dla których scenografią były niemieckie miasta. W Berlinie, Poczdamie czy Görlitz coraz częściej pojawiają się takie gwiazdy jak George Clooney, Brad Pitt czy Jennifer Lawrence. W 2020 roku scenografią dla filmu „Gambit królowej” był Berlin.

Zobacz więcej

 

 

 

 

 

 

 

Niemcy

© Günther Bayerl, Lookphotos

Dream now – visit later

 

 

Wszyscy mamy nadzieję, że już wkrótce na nowo zaczniemy odkrywać świat. W międzyczasie chcielibyśmy pokazać Ci miejsca, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu podróży. Zebraliśmy ponad 100 propozycji. Być może niektóre z nich będziesz chciał dodać do swojej listy marzeń. Zobacz nasze propozycje turystyczne, muzyczne i kulinarne. Skorzystaj z informacji o zabytkach i miejscach. Nie rezygnuj z marzeń i zaplanuj swoją podróż już teraz.

Zainspiruj się

 

  

 

 

Nowa edycja TOP100

Niemcy

© DZT

 

 

Poszukiwanie najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc w Niemczech aktualne również w 2021 roku! Już teraz możesz wybrać swoje ulubione miejsce w Niemczech. Najczęściej wymieniane zabytki, obiekty rekreacyjne, wydarzenia kulturalne i naturalne krajobrazy znajdą się na liście Top100, którą ogłosimy po 30 czerwca.

Zagłosuj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top