NIEMCY: UDANY SEZON W TURYSTYCE PRZYJAZDOWEJ

Niemiecka turystyka przyjazdowa może pochwalić się bardzo dobrym bilansem szczytu sezonu turystycznego. W sierpniu liczba noclegów gości z zagranicy wyniosła o 5 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego odnotowano 10,6 mln noclegów gości z zagranicy w miejscach zakwaterowania z co najmniej dziesięcioma łóżkami.

 

To o pół miliona więcej niż w sierpniu ub.r. Liczba noclegów turystów zagranicznych wzrosła od stycznia do sierpnia łącznie do 59,9 mln noclegów, to jest o 4%. „Słoneczna pogoda w okresie letnim w Niemczech wzmocniła turystykę przyjazdową. Mając za sobą najważniejsze miesiące wakacyjne możemy spodziewać się, że w 2018 osiągniemy kolejny rekordowy wynik” – komentuje Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT).

Od dwóch lat nie zwalnia tempa wzrost ruchu turystycznego z rynku polskiego. Od stycznia do sierpnia 2018 r. Polacy wykupili w Niemczech, według cytowanych danych Federalnego Urzędu Statystycznego, 2,19 miliona noclegów, co stanowi wzrost o 13,2%.

„Dodatkowe 255 000 tysięcy noclegów z Polski w pierwszych ośmiu miesiącach roku to imponujący wynik, zapowiadający kolejny rekord. Świetna infrastruktura, bogactwo atrakcji turystycznych i bardzo dobry stosunek cen do jakości usług to silne punkty naszej oferty.” – komentuje Tomasz Pędzik, dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce.

 

Zdjęcie: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top