NIEMCY: TRAKTAT Z POLSKĄ SPRZYJA TURYSTYCE

Z okazji jubileuszu 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy Niemiecka Centrala Turystyki przeprowadza wiele dodatkowych działań, by zachęcić Polaków do odwiedzenia kraju sąsiada. Dodatkowe impulsy położono na istniejącą kooperację w turystyce przygranicznej „Partnerstwo Odry”. Strona internetowa www.germany.travel/odra została opracowana na nowo i prezentuje największe atrakcje 8 regionów: Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Berlina, Brandenburgii, Saksonii oraz Zachodniego Pomorza, Wielkopolski, Lubuskiego i Dolnego Śląska. Przeprowadzana w marcu 2016 r. kampania internetowa pod hasłem „Granice dzielą, Odra łączy. 25 lat polsko-niemieckiego partnerstwa” wygenerowała dodatkowe 50 000 odwiedzin.

 

Istniejące także od 25. lat partnerstwo miast między stolicami Polski i Niemiec zostało podkreślone majową kampanią „Berlin 365 / 24“. Berlin prezentował się w Warszawie na plakatach City Light oraz w reklamie kinowej.

Ponadto w październiku, we współpracy z VisitBerlin odbędzie się event dla branży turystycznej z okazji otwarcia w Warszawie specjalnego berlińskiego „Pop-up-Store“. Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), komentuje:

„Turystyka pomiędzy naszymi dwoma krajami rozwijała się w ostatnich latach bardzo mocno. Od 1992 r. liczba noclegów Polaków w Niemczech wzrosła o 190%. Z ponad 2,5 milionami noclegów Polska była w roku ubiegłym 10. europejskim rynkiem dla niemieckiej turystyki przyjazdowej.

By jak najlepiej wykorzystać potencjał polskiego rynku, już od 1998 r. aktywnie na nim działamy i przeprowadziliśmy bardzo wiele kampanii marketingowych. Jubileusz jest świetną okazją by wzmocnić nasze działania marketingowe.”

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top