NIEMCY: TOP 100 – NAJPOPULARNIEJSZYCH CELÓW TURYSTYCZNYCH W ROKU PANDEMII

Nawet w obecnym czasie zdominowanym przez koronawirusa z wieloma ograniczeniami podróży, potencjalni goście zagraniczni są żywo zainteresowani Niemcami jako celem turystycznym. 13 000 osób z ponad 50 krajów odwiedzających portal internetowy Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) wzięło udział w najnowszej ankiecie TOP 100 celów turystycznych w Niemczech.

 

Największa na świecie makieta modelarstwa kolejowego Miniatur Wunderland w Hamburgu po raz trzeci znalazła się na 1 miejscu. Na 2 miejscu uczestnicy ankiety wybrali park rozrywki Europa-Park w Rust w Badenii, a na 3 miejscu zamek Neuschwanstein w Bawarii.

Petra Hedorfer, przewodnicząca zarządu DZT, stwierdza: „Ta popularna ankieta pozwala nam i naszym partnerom w niemieckiej branży turystycznej zyskać autentyczną opinię, które atrakcje turystyczne są szczególnie znane i poszukiwane. Miejsce wśród TOP 100 ugruntowało się jako znak jakości i jest wykorzystywane przez przedsiębiorstwa jako argument sprzedażowy w marketingu międzynarodowym.“

Od 2012 r. odwiedzający stronę internetową www.germany.travel mogą w polu tekstowym wpisywać zabytki, obiekty rekreacyjne i rozrywkowe, wydarzenia, miejsca kultury lub krajobrazy naturalne. DZT wykorzystuje te informacje do opracowania rankingu. Obecna ankieta ruszyła 14 listopada 2019 r. i trwała do 31 lipca 2020 r. Pełna lista TOP 100 na: www.germany.travel

CZOŁOWKA TOP 100

1 miejsce: Od momentu otwarcia w 2001 r. Miniatur Wunderland w Hamburgu urosła do największej na świecie makiety modelarstwa kolejowego rozlokowanej na powierzchni 1500 metrów kwadratowych powierzchni. Do tej pory 19 milionów osób zwiedziło stale rozrastającą się miniaturową krainę położoną w hamburskiej dzielnicy Speicherstadt.

2 miejsce: Europa-Park w badeńskiej miejscowości Rust jest największym parkiem rozrywki w Niemczech, który odwiedza 5,8 mln osób. 18 stref tematycznych, ponad 100 różnorodnych atrakcji i pokazów oraz sześć hoteli tematycznych dostarczają niezapomnianych wrażeń. Najnowszą atrakcją od 2019 roku jest park wodny Rulantica.

 

3 miejsce: Każdego roku około 1,5 miliona ludzi z całego świata ulega fascynacji i inspiracji podczas zwiedzania zamku Neuschwanstein. Idylliczny, bajkowy zamek króla Ludwika II jest odzwierciedleniem najbardziej fantastycznych wyobrażeń o romantycznych Niemczech.

Wśród dalszych atrakcji, które znalazły się w pierwszej dziesiątce w 2020 r., są zabytkowe Drezno, Rothenburg ob der Tauber, Szlak Romantyczny, Berchtesgaden z jeziorem Königssee, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO katedra kolońska, Schwarzwald i wyspa Rugia. Ranking stworzony na podstawie ankiety internetowej został opublikowany na osobnej mikrostronie.

Oprócz szczegółowych informacji na temat TOP 100 użytkownicy strony mogą filtrować najpopularniejsze cele podróży w Niemczech według kategorii lub zlokalizować je na interaktywnej mapie. Obiekty należące do TOP 100 otrzymują drogą elektroniczną nagrody i materiały reklamowe, które mogą wykorzystać do własnych działań w Internecie i poza nim.

Na zdjęciach DZT 1, 2, 4, i 5 najpopularniejsze cele podróży w 2020 roku.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top