NIEMCY: PODRÓŻE BEZ BARIER

Niemiecka Centrala Turystyki umieszcza bazę informacyjną „Podróże dla wszystkich“ w serwisie www.germany.travel

 

Jest ona dostępna w zakładce „Podróże bez barier“ w językach niemieckim i angielskim. Po raz pierwszy turyści z zagranicy, a także partnerzy z branży turystycznej, znajdą zgromadzone w jednym miejscu informacje na temat przystosowania niemieckich obiektów i ofert turystycznych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT, komentuje:

„Dla około dziesięciu procent turystów oferty przystosowane dla osób z niepełnosprawnością są wprost nieocenione. Uruchomienie bazy informacyjnej otwiera niepełnosprawnym podróżującym dostęp do blisko 1500 ofert zweryfikowanych pod kątem przystosowania do ich potrzeb. Zarówno biura podróży jak i osoby z ograniczoną sprawnością fizyczną czy zaburzeniami funkcji poznawczych mogą teraz bezpośrednio sięgnąć do aktualnych informacji dotyczących konkretnych przystosowanych propozycji turystycznych, od planowania podróży po organizowanie różnego rodzaju aktywności podczas pobytu w Niemczech. Zasoby bazy będą stale powiększane.“

Projekt „Podróże dla wszystkich“ został sfinansowany przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii i powstał jako owoc współpracy Niemieckiego Seminarium Turystyki (DSFT) z Krajowym Komitetem Koordynującym „Turystyka dla Wszystkich Niemcy“ (NatKo) i wieloletniej kooperacji z organizacjami działających na rzecz niepełnosprawnych oraz podmiotami branży turystycznej.

„Zainicjowany przez nas we współpracy z DZT i wieloma innymi partnerami projekt wprowadza po raz pierwszy obowiązujące na terenie całych Niemiec oznakowanie miejsc przygotowanych na przyjęcie turystów niepełnosprawnych. System zawiera reprezentatywny przekrój ofert przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych dostarczanych przez usługodawców branży turystycznej. „Podróże dla wszystkich” mają taką formę, że każdy podmiot branży może przystąpić do procesu certyfikacyjnego. Zainteresowanie jest ogromne”, dodaje Rolf Schrader, prezes DSFT.

Dane potrzebne do certyfikacji usługodawców turystycznych i umieszczenia w bazie są skrupulatnie zbierane przez osoby wyspecjalizowane w tym kierunku i oceniane w oparciu o jasno określone kryteria. Klienci mają stały wgląd w szczegółowe informacje dotyczące zweryfikowanych obiektów, co wzmacnia ich przejrzystość i wiarygodność. Oferty zawarte w bazie informacyjnej są pogrupowane według kategorii usług turystycznych: zakwaterowanie, gastronomia, przyjazd/wyjazd, atrakcje turystyczne oraz wycieczki i shopping.

Poza tym baza oferuje informacje o regionach turystycznych i miejscowościach wypoczynkowych. Klienci mogą wyszukiwać informacje w bazie wpisując tekst w wyszukiwarce, posługując się wybranymi filtrami oraz za pomocą interaktywnej mapy. Szczegółowe informacje na temat ofert turystycznych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych w Niemczech są dostępne na stronie internetowej: https://www.germany.travel/pl/podroze-bez-barier/podroze-bez-barier/barrier-free-travel.html

Zdjęcie: DZT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top