NIEMCY – PO PROSTU PRZYJAZNE

Niemcy

© DZT / Julia Nimke
 

Potrzebujesz wakacji po długiej i ciężkiej zimie? Zaplanuj podróż po Niemczech do miejsc poza utartymi szlakami. Oprócz szczególnej atmosfery niemieckich miast i gościnności ich mieszkańców, odkryjesz tajemnice wielopokoleniowego rzemiosła. Zabierzemy Cię do wyjątkowych zielonych oaz w sercu Niemiec. Mamy też dla Ciebie kilka wskazówek od naszych lokalnych przewodników, którzy powiedzą, czego nie możesz przegapić w tym roku w czasie podróżowania po Niemczech. Masz ochotę na nowe wyzwania? A więc w drogę.

 

 

 

Kurtyna w górę!

Niemcy

© DZT / Julia Nimke

 

 

W Niemczech jest wiele ciekawych miejsc do odkrycia. Dla Ciebie wyruszyliśmy przez Niemcy i chcemy pokazać Ci kilka naszych doświadczeń, które zdobyliśmy podczas tej wyprawy – być może będzie to dobra inspiracja przy planowaniu kolejnej wizyty w Niemczech. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Zobacz film

 

 

 

 

 

 

 

Pieszo przez morze

Niemcy

© DZT / Julia Nimke

 

 

Wybierz się z nami na ekscytującą wyprawę po wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO Morzu Wattowym. Poznaj naszego przewodnika po świecie wattów Dr Walthera Petersena-Andresena i pozwól nam pokazać Ci sekrety wyjątkowego ekosystemu obejmującego około 10 000 gatunków zwierząt i roślin.

Więcej

 

 

 

 

 

 

Spacer po kocich łbach

Niemcy

© Hamburg Tourismus GmbH / Konstantin Beck

 

 

 

Uwaga fani Beatlesów: chcielibyśmy Cię zabrać w poruszającą podróż śladami młodych, sensacyjnych muzyków z Liverpoolu. Ich kariera rozpoczęła się w Hamburgu. „The Beatles” ukształtowali Hamburg i wiele miejsc w tym hanzeatyckim mieście – a Hamburg ukształtował dalszą ścieżkę kariery muzyków. Podczas swojej wycieczki podążysz śladami Beatlesów przez St. Pauli i poznasz wiele anegdot związanych z grupą.

Poczuj muzykę

 

 

 

 

 

 

 

Niemcy

© Schwarzwald Tourismus / Chris Keller

Czerwone kule kapelusza

 

 

Waltraud Kech jest z wykształcenia szwaczką i jedną z ostatnich tradycyjnych rzemieślniczek w Niemczech, które potrafią robić Bollenhut – kapelusz będący elementem tradycyjnego stroju w regionie Schwarzwaldu. Tu dowiesz się, na co zwracać szczególną uwagę w przypadku kapelusza Bollenhut i jak pielęgnuje się tę wspaniałą tradycję wtopioną w krajobraz Schwarzwaldu.

Więcej o Bollenhut

 

  

 

 

Dziedzictwo UNESCO

Niemcy

© DZT / Michael Bader

 

 

Rozległe krajobrazy i piękne ogrody, malownicze średniowieczne miasta, kamienie milowe w architekturze i światowej klasy skarby kultury – Saksonia-Anhalt to prawdziwy raj dla odkrywców świata, takich jak Ty. Zaplanuj podróż śladami dziedzictwa kultury i udaj się w niezapomnianą podróż w czasie.

Odkryj Saksonię-Anhalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznaj romantyczny Ren

Niemcy

© Romantischer Rhein Tourismus GmbH / Friedrich Gier

 

 

W dolinie środkowego Renu znajduje się ponad 60 zamków, pałaców i fortyfikacji, z których wiele otworzyło swoje bramy dla zwiedzających. Urocze miasta, takie jak Bacharach, Koblencja, Andernach i Linz, zachwycają romantycznymi uliczkami i historycznymi budynkami.

Odkryj Ren

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top